Memur Kadrosundan Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni (VHKİ) Kadrosuna Geçişte Maaş Ne Kadar Artar?

Memur kadrosunda görev yapan birisi V.H.K.İ yani Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosuna geçiş yaparsa bordroda hangi kalemlerde artış olur? ve toplamda ne kadar maaş artışı elde eder?

Ekonomi 22.04.2020, 11:36
Memur Kadrosundan Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni (VHKİ) Kadrosuna Geçişte Maaş Ne Kadar Artar?

Memur Kadrosundan Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni (VHKİ) Kadrosuna Geçişte Maaş Ne Kadar Artar?

Öncelikle memur ile V.H.K.İ kadrosunun görev tanımı birebir aynıdır. Terimsel farklılık olsa dahi fiiliyatta birebir aynı işi görmektedirler. V.H.K.İ kadrosuna geçiş için 120 saatlik MEB onaylı bilgisayar sertifikası kuruma ibraz edildiğinde memur kadrosundan V.H.K.İ'ye geçiş yapılmaktadır. Ancak her ne kadar aynı işi yapsalarda V.H.K.İ kadrosunda görevli kişi memur kadrosunda görev yapan kişiden daha fazla maaş almaktadır.

VHKİ ve Memur kadro unvanlarının maaş unsurları arasındaki farklar

TIKLAYIN

-VHKİ ile memurların ek göstergeleri ile ek ödemeleri aynı orandadır. Memurun VHKİ kadrosuna atanması durumunda maaşın bu unsurlarında bir artış olmayacaktır.

-Memur ile VHKİ kadroları arasında yan ödeme puanı olarak 1750 puan fark vardır. Memur kadro unvanlı personel hakkında toplam 500 puan yan ödeme uygulanırken, VHKİ kadro unvanlı personel hakkında toplam 2250 puan yan ödeme uygulanır.

**Tazminatlar: Memur kadro unvanlı personel hakkında 1-7 derecelerde %49, diğer derecelerde %48 oranında özel hizmet tazminatı uygulanırken; VHKİ kadro unvanlı personel hakkında ise 1-4 derecelerde %55, 5-7 derecelerde %49 ve diğer derecelerde %48 oranında özel hizmet tazminatı uygulanır.

Bu verilere göre 1-5 derece arasındaki memur ile VHKİ arasında yaklaşık 150 TL  5-9 derece arasındaki memur ile VHKİ arasında yaklaşık 70 TL maaş farkı olmaktadır.

Yorumlar (2)
Birol 7 ay önce
Birde lise mezunu hizmetlinin vhki kadrosundaki ler arasındaki varmı bir bakılsa hele hele sağlık bakanlığında çalışan yardımcı hizmetler kadrosuna daki ler masa başı idari birimlerde çalışmaktadır lar hak hukuk adalet için mübaşir lere verilen hak gibi bir kanun teklifi getirirlerse memnun oluruz moral motivasyon için saygılarımla
yasaar eşmeli 5 ay önce
Isparta Şehir hastanesinde V-H-K-İ kadrosunda Çalışıyorum ortakul mevzunuyum 4/8 inde çalışıyorum yeşil peseport alabilirmiyim bir yerde okumuştum 5 in altına iner ve yeşil peseport alabilir diye
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?