Meclis’te Gündem: 3600 ek gösterge ve EYT!

TBMM Genel Kurulunda 3600 ek gösterge ve EYT konusunda Bakanların ve Cumurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın farklı açıklamaları sonrasında CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanından ivedi bir izahat bekliyoruz dedi.

Ekonomi 12.11.2021, 10:01 Zeynep Elmalı
Meclis’te Gündem: 3600 ek gösterge ve EYT!

TBMM Genel Kurulunda Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu grup başkanvekillerinin gündemine geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, EYT ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Vedat Bilgin ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın sözlerine atıf yaparak, “Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanından ivedi bir izahat, açıklama adına ne derse desin bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklama yaptığını hatırlatarak, “EYT’yle ilgili de Vedat Bilgin Bey’in Sosyal Politikalar Kurulunda üyeyken başlattığı çalışmalar var. Dolayısıyla bu çalışmaların neticesi ortaya çıktığında da tam manasıyla bütün toplum kesimleriyle bu paylaşılacak” şeklinde konuştu.

“MADEM BİR MUTABAKAT VAR HEP BİRLİKTE ÇIKARTALIM”

TBMM Başkanvekili Haydar Akar, 3600 ve EYT’lilerde bir uzlaşma olduğunu gördüğünü söyleyerek, “O zaman grup başkanvekilleri bir araya gelsin, hükümete yani yürütmeye ‘Bu öneride bütün partiler mutabakat hâlinde' deyip bunun hızlandırılması konusunda veya artık bu sistemde iddia edildiği gibi Meclis hazırlıyorsa yasaları oturalım hazırlayalım bu yasayı. Evet, madem bir mutabakat var hep birlikte çıkartalım, bütün Türkiye bizi alkışlasın” dedi.

“3600 EK GÖSTERGE ZATEN BİZİM VAADİMİZDİR”

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ise sözlerini şöyle sürdürdü:

EYT’yle ilgili, 3600’le ilgili de zaten biz bunu kanuna dönüştüreceğiz, teklife dönüştüreceğiz. Parlamentoda bunlarla ilgili bütün partilerle de görüşeceğiz ancak şunu söyleyeyim 3600 ek gösterge zaten bizim vaadimizdir ve bu konuyla ilgili de çalışmalar yapılmaktadır. Yüce Meclisin bilgisine de bunları sunacağız. Hep beraber bunları müzakere edip, buradan beraber yasalaştıracağız inşallah.

“EN KISA ZAMANDA TAMAMLANIR”

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ise çalışmaları yakınan takip ettiklerini kaydederek, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının bu konuda çalışma yaptığını da yakinen biliyoruz. Fakat kanun teklifini de elbette Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekilleri verecek. Bakanlığın yaptığı çalışmalar bir düzenleme, etki analizi mahiyetinde yani ne kadar, kaç kişiyi kapsayacağı vesaire düzenleme, etki analizi çalışmaları olarak da ifade edebiliriz bunu. İnşallah bu da en kısa zamanda tamamlanır ümidiyle bu Türkiye Büyük Millet Meclisinde hep birlikte çıkaracağız” şeklinde konuştu. 

Kemal Kılıçdaroğlu: EYT ve 3600 ek gösterge sorununu biz çözeceğiz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'EYT’lilerin sorununu çözeceğiz. 3600 ek göstergeyi getireceğiz. Hiç meraklanmayın. EYT'lilerin sorununu çözeceğiz. 3600 ek göstergeyi getireceğiz. Polislerin, sağlık çalışanlarının, din insanların tamamının sorunlarını çözeceğiz.' dedi

EYT'li vatandaşların kendisine seslenmesi üzerine Kılıçdaroğlu şöyle dedi:

Hiç meraklanmayın. EYT'lilerin sorununu çözeceğiz. 3600 ek göstergeyi getireceğiz. Polislerin, sağlık çalışanlarının, din insanların tamamının sorunlarını çözeceğiz. Çiftçinin tarım kredi kooperatiflerinden veya bankalardan çektikleri kredilerin faizlerini bir haftada tamamen sileceğiz. Esnafın bankalardan aldığı kredilerin, esnaf kefalet kooperatifinden aldıkları kredilerin faizlerini bir hafta içinde tamamını sileceğiz. İnanın bu ülkeye baharı ya getireceğiz, ya getireceğiz. Bu memlekete huzuru getireceğiz. Barışı getireceğiz. Kavgadan bıktık artık.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
SAĞLIKÇILAR 3 hafta önce
EY YETKİLİLER BIRAKIN BU EYT .3600 EK GÖSTERGEYMİŞ SAĞLIKÇILAR ÖLÜYOR YIPRANDI BİTTİLER STRES SIKINTILARDAN KAFAYI YEDİK HAKLARINI VERİN YETER YAV HEP SÖYLENTİ HEP LAF YETER YETER YETERRRRRRRRRRRRRRRRR
hemşire 3 hafta önce
doktor dahil tüm sağlık çalışmalaırn 3600e getirilmesi gerek pratisyenlerin de 3000 de tutulması gerek
Vatandaş 3 hafta önce
Eyt ve 3600 secim yatırımı secimi bekliyoruz memurlar olarak bize hicbir faydası olmayan eyt ve 3600 hükümete oy kaybettirecek özellikle saglik camiası bu şekilde düşünüyor...
Sen öyle san 3 hafta önce
Malum sendikanın üye artışına bakarsan rüyanda görürsün oy kaybını
CovidAcil 3 hafta önce
Bi b*k cikmaz 2023'e kadar
mustafa 3 hafta önce
sağlıkçıların da kredi faizini sıfırlayın
Hemşire 3 hafta önce
3600 tamam da. Eyt çıkarsa haram zıkkım yani. Ben 65 yaşında emekli olcam adamlar 40 yaşında oldu canım
5
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?