PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Mart Ayında Memura Yüzde 15 Ek Zam Yapılacak İddiası

Kulislere yansıyan son bilgilere göre, hükümetin mart ayında %15 oranında memurlara ilave zam yapacağı ve Mayıs ayında da genel seçimlere gireceği ileri sürüldü.

Ekonomi 08.01.2023, 19:22 11.01.2023, 02:17 Cansu Polat
Mart Ayında Memura Yüzde 15 Ek Zam Yapılacak İddiası

Ekonomi kulislerinden edindiği bilgileri kulis haberleriyle duyuran özellikle altın ve para piyasaları ile ilgili yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken İslam Memiş’ten memur ve emekli maaşlarına %15 ek zam yapılacağı iddiası geldi.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, memura verilmesi düşünülen %15’lik ek zammın mart ayındaki maaşlar ilave edileceğini iddia etti.

Asgari ücrete yapılan yüzde 54 zammın ardından memur ve emeklilerin maaş zammı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından önce yüzde 25 olarak açıklandı. Memur ve emeklilerden gelen tepkinin ardından Erdoğan bir gün sonra memur ve emeklinin maaş zammını yüzde 30'a çıkardı. Ancak bu zammın da yakın sürede yeniden artırılacağı iddia edildi. İslam Memiş ve Fatih Portakal'dan yeni emekli ve memur zammı iddiaları olay oldu. İşte memur ve emekliye yapılacak yeni zammın oranı ve miktarı...

Aralık ayı enflasyonun belli olmasının ardından memur yüzde 16.8, emekli maaşına ise yüzde 15 zam gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu zam oranını önce yüzde 25'e çıkardıklarını açıkladı. Bir gün sonra ise Erdoğan emekli ve memur zammını yüzde 30'a yükselttiklerini duyurdu. Erdoğan, en düşük emekli maaşının da 5 bin 500 TL'ye çıkarıldı. Ancak bu zam da beğenilmedi. Memur ve emekliye yakın zamanda yüzde 15 daha zam yapılacağı iddia edildi.

İSLAM MEMİŞ 'YÜZDE 15 ZAM' DEDİ!

Ekonomi konusunda atılacak adımlarla ilgili önceden verdiği bilgilerle dikkat çeken altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, memur ve emekli maaşlarına yüzde 15 daha ek zam yapılacağını belirtip o zammın yapılacağı tarihi açıkladı.

İŞTE YÜZDE 15 ZAM YAPILACAK TARİH

İslam Memiş, memur ve emekliye Mart ayı ortasında yeni bir zam daha yapılacağını belirterek, "Mart ortası emekli ve memura yüzde 15 ilave zam. Mayıs ilk haftası seçim. Beklentim bu yönde" paylaşımı yaptı.

Fatih Portakal: Memur Ve Emekliye Yeni Zam Geliyor

Gazeteci Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzde 30'luk zam oranını yakın zamanda yüzde 35-40'lara çekeceğini iddia etti. Söz konusu yeni artış için tarih de veren Portakal, şu ifadeleri kullandı;

TARİH VERDİ

"Yüzde 25 bir anda yüzde 30 oldu. Ben bu ay içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir grup toplantısında veya halka açık bir yerde yapacağı konuşmayla bu zam oranını artıracağını yüzde 35-40 yapacağını düşünüyorum. Bunu hep birlikte göreceğiz."

En düşük emekli maaşı 5 bin 500 TL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren en düşük emekli maaşı 5 bin 500 TL olacağını açıklamıştı. Peki emekliler yüzde 30 zam sonrası kaç lira maaş alacak.

Yorumlar (12)
Mehmet 1 ay önce
Olaya bak taksit taksit zam yapıyorlar. Tepki göstermesek kimsenin umurunda değiliz
Hehdh 1 ay önce
Nabzı düşürmek için YALANN
DİK DURAN HEMŞİRE 1 ay önce
5 ay kaldı Abbas yolcu Ahahaha ;)
kılavuzu islam memiş olanın 1 ay önce
burnu tezekten çıkmazzzz!!!
Mutemed 4 hafta önce
Eger memura bir ara zam gelmezse sandiktan jiletle kazirlar. Memura ara zam mutlaka verilecek. Yoksa memurdan hatta kendi taraftarlarindan bile 1 oy alamazlar. Ama %15 -%20 gibi komik oranlarda degil de %50 gibi bir ara zam bekliyorum.
aslanbey 4 hafta önce
hadi ordan herşey yüzde 200 zamlanmış yeni atanan sağlıkçılar 5-6 bin kira 9 bin maaşla nasıl yaşayacak birde utanmadan taksit taksit zam ne sandık yakın
Vatandaş 1 ay önce
Yüzde 15 zam yetmez en az yüzde 30 zam yapılmalı
Mapavrili 4 hafta önce
Memnun sen yaptırmaz yapılacak olsa bile durdurur.Kendi koltuğunu düşünür Memuru satar.yğzde 25 i alkışlayan yüzde 30 a yeter diyenin zihniyeti ne olabilir tabiki kendi konforu.
byyyyy 4 hafta önce
%100 zam yapsan ne fayda artık karar net ve bizi saymayanları biz de tanımıyoruz herkes kendi yoluna byyyyy hak yiyen taklacılar sözleşmeliler fesh olunmaz ise sağlık bakanlığından oy yok görün bakın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.