PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Maliye Bakanı Nebati’den Memur ve Emekli Zammı Mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, memur ve memur emeklisine yapılacak maaş zamlarıyla ilgili konuştu.

Ekonomi 22.01.2023, 19:56 23.01.2023, 10:11 Cansu Polat
Maliye Bakanı Nebati’den Memur ve Emekli Zammı Mesajı

Maliye Bakanı Nebati memur ve emeklilerine toplu sözleşmeden kaynaklanan ikinci bir zam daha yapılacağını söyleyerek arada enflasyon farkı oluşması durumunda o farkın da ödeneceğini söyledi.

Toplu sözleşme zammı ve enflasyon farkını da düşünerek bütçe oluşturduklarını söyleyen Maliye Bakanı Nebati, resesyon riskinin ortadan kalkacağını, emtia fiyatlarının ise daha ılımlı hale geleceğini aktardı.

Bakan Nebati sözlerini şöyle sürdürdü:

Özellikle enerji fiyatlarının aşağı gelmiş olması bizler için büyük bir avantaj oldu. Bütçe performansı beklenenden daha iyi gelecek.

Cumhurbaşkanımızın önderliğinde o kadar önemli altyapı hizmetleri yapıldı ki, şu anda altyapı ile ilgili ulaşımdan eğitime eğitimden sanayisine ulaştırmaya tarıma savunma sanayine kadar aklınıza gelebilecek her alanlarda yatırımlar çok hızlı bir şekilde gerçekleştirildi

İşte bu programın sonunda malum gideceğiz. Kağıthane-İstanbul havaalanı metrosunun açılışına. Yatırımların durmadığı ve her türlü ihtiyacın karşılandığı bir dönemin göstergeleri ile biz hareket ediyoruz. Şimdi bu göstergelerin bize katkısı aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin bulunduğu jeopolitik ve coğrafi ortam açısından da katkısıyla beraber yürüdüğünde inanılmaz bir ivme kazanıyor.

Şunu demeye çalışıyorum; Bakın Türkiye şu anda İstanbul'dayız. İstanbul'da Merkez aldığınızda 1,3 milyarlık bir insan kitlesine ulaşabiliyor ve bunlar 26-27 trilyon dolarlık bir ticaret hacmine sahip. Salgın yakın ülkelerden ihtiyaçlarını karşılanmasının gerçekliğini ortaya koydu. Savaş bu gerçekliği pekiştirdi.

Türkiye tam bir üretim merkezi haline dönüştü ve üretim merkezi haline dönüşürken bulunduğu yerin avantajlarını kullanıyor. Ne demek bu; Şimdi biz Türkiye Cumhuriyeti olarak Osmanlı'dan tevarüs eden bir medeniyetin Cumhuriyet halindeki temsilcileriyiz. Şimdi Türkiye Afrika ile çok özel ilişkilere sahip Sayın Cumhurbaşkanımız gittiği zaman şarkılarla Türkülerle halaylarla karşılanıyor tüm toplum ve üst düzey temsilciler tarafından ama batıyor ülkelerinden birisi mesela Macron gittiğinde yuvalanarak yerine gönderilmeye çalışıyor. böylesine özel bir ilgi gösteriliyor ve Sayın Cumhurbaşkanımızın 20 yıllık liderliği Tüm dünya tarafından da kabul edilen bir liderlik haline dönüşmüş durumda Türkiye Cumhuriyeti'nden liderliği kabul ediliyor.

Yorumlar (11)
Sm 4 gün önce
Size oy moy yok yüzde 100 de yapsanız yok memurun gururu kırıldı bir kere her şey para değil insanca çalışmak istiyoruz .!
Enes 4 gün önce
Uçuyoruz valla kimse bizi tutamıyor maşAllah.Yokuş aşağı ama.
Aalıı 4 gün önce
Temmuz ayındaki zamdan bahsediyor bence
vatansever 4 gün önce
bu ülkede sürekli yatırım yapıldı haberlerine alıştık artık adı üstünde yatırım burada sıkıntı yok da bu yatırımlar kazanca dönüştüğünde paylaşımda sıkıntı var yeni yeni zenginler oluşurken fakiar daha fakirleşiyor orta direğimiz muşhurdu onuda çatırdattık memur bile yoksulluk sınırı altında kalıyorsa söze gerek yok her zaman derizya rakamlar yalan söylemez buna çözüm buşun yeter dağıtımda adalet olmalı
enes 4 gün önce
ekonomi bakanı 3 sayfalık konuşma yapmış yarım sayfası ekonomiyle ilgili 2.5 sayfası methiye övgü
Selami 4 gün önce
Yer mi lan Anadolu çocuğu bu gazları
Personel 4 gün önce
Sabit ödemelerde emekliliğe yansitilmali elde para kalmayacak diye emekli olamıyoruz....
Bir dost 4 gün önce
Gelen gideni aratır demiş atalar bu hiç şaşmaz. O yüzden az havalanın sonra yere düşmesi acılı olir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.