PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Maliye Bakanı Nebati’den Memur Maaşlarına %40 Zam Sinyali

Ocak ayında memurlara yapılan % 30.95 artışı hatırlatan Maliye Bakanı Nebati, “temmuz ayındaki memurun maaş zammıyla ilgili yaklaşık %40 oranında artış öngörmekteyiz” dedi

Ekonomi 23.06.2022, 21:47 24.06.2022, 02:44 Cansu Polat
Maliye Bakanı Nebati’den Memur Maaşlarına %40 Zam Sinyali

2022 yılında memurlara iki zam döneminin toplamında kümülatif artış olarak yaklaşık % 83 zam oranına ulaşılacaktır açıklaması yapan Maliye Bakanı, TBMM‘de milletvekillerinin sorularına cevap verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Plan ve Bütçe Komisyonu‘na katılarak ek bütçe görüşmeleri sırasında milletvekillerinin kendisine yönelttikleri sorulara açıklık getirdi.

MEMUR ZAMMINA RAKAMSAL ÖRNEK VERDİ

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin gözünü çevirdiği Temmuz 2022 maaş zammı ile ilgili olarak; % 30.95 zam artışını 2022 yılı Ocak ayında memurlara verdiklerini hatırlatan Bakan Nebati temmuz ayında yapılacak memur zammı ile ilgili de rakamsal örnek verdi.

2022'DE TOPLAM YÜZDE 83 ZAM 

Temmuz memur zammı için yaklaşık % 40 oranında artış öngörmekteyiz” açıklaması yapan Hazine ve Maliye Bakanı, bu kapsamda 2022 yılında memur aylıklarına kümülatif artış olarak yaklaşık %83’e yakın zam yapmış olacaklarını ifade etti.

YÜZDE 40 ZAM ÖNGÖRÜYORUZ

Temmuz ayında memur emeklisine yönelik olarak yapılacak zamla ilgili de %40 oranında zam olacağını öngördüklerini belirten Nurettin Nebati, memurlar da olduğu gibi memur emeklilerinde de 2022 yılında aylıklar da kümülatif artışın %83’e, SSK ve Bağ-Kur emeklilerindeki kümülatif artış oranının da %76’ya ulaşacağını belirtti.

Emekli aylıklarında artışın etkisinin 180 milyar TL civarında olduğunu söyleyen Nebati, “pirim gelirlerindeki artış dikkate alınarak SGK’ya yapılacak transferlerin toplamının ise 154 milyar TL olarak teklif veriyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (18)
Hdhjdhdb 1 hafta önce
Hahahah verilecek şeyi lütuf gibi göstermeye bak komedi ya
saliha 3 gün önce
(6) Altı ay sonra uyandım, baktım ki ortalık daha beter, en iyisi mi sevgili dostlar ben (6) altı ay daha uyumuya gidiyorum:)))))))))))
salih 7 gün önce
bunu da mı beğenmediniz. babayı alın.
are 7 gün önce
bir de zam diyor, işlerine geldiği gibi enflasyon olmuş %200 lütuf yapıyorlar. bir sözde para verecekleri zaman zam, fiyatlar artarken güncelleştirme
smemuru 1 hafta önce
zam mam yok yav. dediğin gibi zaten mecbur verecekler. hani nerde zam.
Ahmet sarıtaş 1 hafta önce
Zam değil törpülenmiş enflasyon farkı bu zam %7 sadece sayın gülen göz!!!
Işıltı 1 hafta önce
Gözlerine bakıyorum ışıl ışıl enflasyon farkı görüyorum. Ağzı zam diyor ama gözlerindeki ışıltı eksik belirtilmiş enflasyon farkı diyor.
Aaa 1 hafta önce
Enflasyon farkı değilmi o yüzde yüz olan enflasyonu 30 çıkarıyorlar bide lütuf gibi veriyorlar
Hemsire 1 hafta önce
Senin inanmış gibi yaptığın Allah'ını kitabini....., İnsanları algı manyagina cevirdiniz. Enflasyon farkını Ağa'nın maravasina dağıttığı hediye gibi sunan ....... Herifler
islamcı 1 hafta önce
konuştuğun kelimelere bak kullandığın kelimelere dikkat et.
az kaldı 2023 1 hafta önce
dalga mı geçiyorsunuz insanla. Cumhurbaşkanı bile kendi maaşına %40,4 zam yapmışken, memuru %40'a yakın demek ne demek ! enflasyon %200 iken !
CALİSAN 1 hafta önce
EFLASYON FARKİNİ ZAM GİBİ GOSTERİYOR ZAM YUZDE 7 DALGANİZİ GECİN SECİMİ SABİRSİZLİKLA BEKLİYORUM VALLAHİ
Koray 1 hafta önce
Faizi aşağı basıp enflasyonu hortlatıp şirketlerinizi abat ederken oluşan enflasyonun KANUNİ olarak ödenmesi gereken farkı zam veriyoruz diye kime yutturuyosunuz ? Madem o kadar erkeksiniz ya çık deki oluşan 33’lük enflasyon farkına bi 30’ da biz veriyoruz, diyebiliyormusun? Hayır. O zaman yasal olarak ödenmesi gereken farkın şovunu yapma. Yemin ederim hayattan soğdum artık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?