PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Maliye Bakanı: Hastanelerin Tamamı Döner Sermaye Dağıtabilecek

2022 yılı ek bütçe görüşmeleri nedeniyle Meclis’te konuşan Hazine Ve Maliye Bakanı, hastanelerin tamamında performans ek ödemesi dağıtılabilir hale getirildiği açıklamasında bulundu.

Ekonomi 30.06.2022, 00:33 30.06.2022, 21:06 Cansu Polat
Maliye Bakanı: Hastanelerin Tamamı Döner Sermaye Dağıtabilecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, 2022 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ve bağlı Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmeleri sırasında Meclis’te milletvekillerinin sorularına yanıt verdi.

Nebati: Sabit Ek Ödemeler Genel Bütçeye Aktarıldı

Nurettin Nebati sağlık personelinin sabit ek ödemeleri genel bütçeye aktarılarak dağıtılabilir ek ödeme miktarını artırıldığını açıkladı.

Döner sermaye ait tavan oranının yükseltildiğini belirten Bakan Nebati, hekimlerin ve diş hekimlerinin emekli aylıklarına ilişkin iyileştirme yapıldığını hatırlatarak hastanelerin tamamında performans ek ödemesi dağıtılabilir hale getirildiği ifadesini kullandı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, gelirlerin 1 trilyon 80 milyar 515 milyon lira artırılmasının öngörüldüğünü belirterek, bu tutarın 927,7 milyar liralık kısmını vergi gelirlerinin, 152,9 milyar liralık kısmını da vergi dışı gelirlerin oluşturduğunu söyledi.

Muhalefetin "Vergiler artacak mı? Borçlanma olacak mı?" sorularına da yanıt veren Yılmaz, "Burada kesinlikle bir borçlanma söz konusu değil, zaten kanun gereği de olamaz. Harcamanızı gelirinize koymak, denk bir bütçe yapmak zorundasınız yani ek bütçeler kanun gereği denk olmak durumunda." ifadelerini kullandı.

2022 yılı ek bütçesi Genel Kurulda kabul edildi

2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Bağlı Cetvellerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Kanunla genel bütçe kapsamındaki idarelerin bütçe tertiplerine 817 milyar 271 milyon 632 bin lira, özel bütçeli idarelerin bütçe tertiplerine 63 milyar 203 milyon 143 bin lira olmak üzere toplam 880 milyar 474 milyon 775 bin lira ödenek eklenecek.

Cumhurbaşkanlığı bütçesinde yer alan "Cumhurbaşkanı ödeneği" hariç olmak üzere merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerinin bütçelerinde yer alan personel giderleri ile Sosyal Güvenlik Kurumlarına devlet primi giderlerine başlangıç ödeneklerinin yüzde 40,5'i oranında ödenek eklenecek.

Yorumlar (21)
Ceyar 2 ay önce
Sanırsın adamlar hergün bize bir mali hak veriyor, 6 aydır aynı terane ama gel görki her ay 0 TL ek ödeme alıyoruz. Artık midem bulanıyor bu tarz açıklamalardan
are 2 ay önce
hani bize söz verilen sabitler emekliliğe yansıyacaktı. sendikalar nerede niye kafanızı kuma gömdünüz. ahkam kesip duruyordunuz
Realite 2 ay önce
Bu düzenleme son dakika da bie değişiklik vs olmaz ise , uzman hekimler için hazırlandı. ( aksi olur ise sistem çöker) Uzman hekimlerin olması gerektiği gibi yüksek ek ödeme alması amaçlandı. yardımcı sağlık personeli için 3000 tl vs ek ödeme güzel hayller bence. Max 400-500 tl o da belki. Hep önerim yardımcı sağlık personeli ek ödeme sisteminden çıkarılmalı. Belli sabit maaş verilmeli. Özelikli birilere %10-40 arası maaş
alacaklı 2 ay önce
3000 lira dağıtmalısınız her ay. geçmiş günlerden alacaklıyız
Dr 2 ay önce
Hala tavan yükseltildi diyor ya. Hiçbir zaman vermediğiniz tavanı yükseltseniz nolur!
Sarı sendikalar 2 ay önce
Halen sarı sendikalara üye misiniz? Herşey müstehak bizlere :)
Exsen 2 ay önce
Sayın bakanım zaten biz kağıt üzerinde alıyor gibi görünüyoruz ama cebimize 1 lira girmiyor ne hikmetse...
Gih 2 ay önce
Pandemi de sağlıkçı saydığınız ve 0 lira ek ödeme verdiğiniz gih sınıfı tavana takılmadan performanstan faydalanabilecek mi?
VHKİ GİH MEMUR 2 ay önce
gih sınıfına ek ödeme çıkacak hayırlı olsun
Alp 2 ay önce
Zor, sabit ödeme mahsup edilecek deniyor. O yüzden hayal.
ABİDİN1919 2 ay önce
Ne GİH sınıfı gardaşlar bende vhki kadrosundayım bizi adam yerine koyan varmı ki personel diye görsün kaale alsınlar,bunu 10 yıl mutemetlik yapan biri olarak söylüyom
Metin 2 ay önce
At yalanı,nasıl olsa millet keriz yaaa
diplomalı ebe 2 ay önce
200 lira aldım şaka gibi.hani ek ödeme dağıtılacaktı adam gibi rakam dalga gibi rakam değil
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?