PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Mahir Ünal’dan Kritik Maaş Açıklaması

Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal milletvekili emekli maaşları konusuna değinerek "Sayın Kılıçdaroğlu ne kadar emekli milletvekili maaşı aldığını açıklasın" dedi.

Ekonomi 25.06.2022, 16:09 25.06.2022, 23:33 Cansu Polat
Mahir Ünal’dan Kritik Maaş Açıklaması

Meclis’te basın mensuplarıyla buluşan Grup Başkanvekili Ünal, Cumhurbaşkanının maaşına %40,4 zam yapılacağı yönündeki haberlere açıklık getirdi.

CHP Grup Başkanvekili Özel ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı maaşına %40 zam açıklamalarına değinen Ünal, "konuyu son derece iyi bildikleri halde Sayın Cumhurbaşkanımızı yıpratmaya dönük her türlü çirkinliği maalesef gösteriyorlar" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı ödeneğinin 2020’de %7, 2021’de %14 oranında artırıldığını belirten Ünal “Cumhurbaşkanımız kendi ödeneği ile ilgili aslında maaş olarak ödenen herhangi bir artış talep etmedi” açıklamasında bulundu.

Milletvekilleri başta olmak üzere eski Meclis Başkanları, emekli Cumhurbaşkanları ve Milletvekillerinin maaşlarının Cumhurbaşkanı maaşına endeksli olduğunu dile getiren Ünal, “CHP lideri Kılıçdaroğlu emekli maaşı da dahil olmak üzere 3000’e yakın milletvekilinin emekli maaşlarında herhangi bir artışın olmaması anlamına gelir. Cumhurbaşkanını, bu duruma karşı bilgilendirildikten sonra artışa rıza gösterdi” dedi.

Yorumlar (2)
Doğrusu 2 ay önce
Yaw de sus loo. Kılıçdaroğlu alıyor da sanki siz almıyorsunuz. Her şeyin sorumlusu sizsiniz ülkeyi siz yönetiyorsunuz bilmem farkında mısınız
kemalyk 2 ay önce
ye baboo ye bitiremediniz. bize gelince kilcikla veriyonuz
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?