PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Maaşlara Gelecek 2 Bin 500 Liralık Zammın Bin Lirası Vergiye Gidecek!

Sağlık çalışanlarının maaşına gelecek yaklaşık 2 bin 500 liralık temmuz zammının bin lirasının vergi olarak kesileceği öğrenildi. Sendikaların cılız söylemlerinin gölgesinde kalan vergi dilimi uygulaması temmuz zammının yarısı götürecek.

Ekonomi 01.07.2022, 13:27 01.07.2022, 15:02 Güler Sağlam
Maaşlara Gelecek 2 Bin 500 Liralık Zammın Bin Lirası Vergiye Gidecek!

Kamu personeline uygulanan vergi dilimi nedeniyle Temmuz maaşında Haziran maaşına oranla ortalama 1000 TL eksik ücretin sağlık çalışanlarına yansıyacağı söyleniyor.

SHS olarak tanımlanan Sağlık Hizmetleri Sınıfında görev yapan Lisans mezunu bir sağlık personelinin ( ebe - hemşire - sağlık memuru) maaş değerlendirmesi şu şekilde oldu;

18 senelik memuriyeti olan lisans mezunu bir sağlık personeli temmuz zammından gelecek olan ortlama 2500 TL ücretin 1000 TL'si vergiye gidecek. 

Lisans mezunu bir sağlık personelinin maaşı tüm memurların ortalaması olan 6 bin lira ortalama maaşa sahip. Sağlık Çalışanlarının bir kısmı ise (şoför, memur, vhki ) ortalama memur maaşından daha az maaş aldığı biliniyor. 

Sağlık Çalışanlarının ortalama memur maaşından daha yüksek bir ücret alması gerekmektedir. Karşılaştıkları riks ve iş yoğunluğu bunun en önemli sebebidir..

Özel sektörde çalışan sağlık çalışanları ile devlette çalışan sağlık çalışanları arasında maaş farkı yok denecek kadar azalmıştır. Bugün özel hastaneler acil servis , ameliyathane ve doğumhanede çalışan kıdemli personeline 7-8 bin lira maaş verirken 1.derece de görev yapan lisans mezunu sağlık personeli maaş + sabit 8.bin lira ortalama ücret almaktadır.

Yorumlar (14)
Hemşire ym 2 ay önce
Bizler daha iyisini hak ediyoruz.. başkada birşey diyemiyorum.. inşAllah hakkımız olanı verirler. İnsanın içi acıyor.
zeyn 2 ay önce
sağlık çalışanları olarak pandemi sırasında bu kadar gündemde olduğumuz bir zamanda haklarımızı alamadıysak bundan sonra hiç alamayız artık.
hemşire,ebe,doktor..kim olursa olsun 2 ay önce
Şu koca pandemide Aralık aından beri her ay zam haberleri yapıp hiçbirşey vermediler.Bundan sonrası için hiç umudum yok
hemşire kardeş 2 ay önce
sen hakkın olanın verilmesini kuzu kuzu kenarda ağlayarak bekle. biz hakkımız olanı almak için -ne yazık ki senin yerine de- çabalıyoruz
Haramzadeler 2 ay önce
Allah hakkımızı bırakmasın
Mert 2 ay önce
Vergi dilimini yüzde 36 artırdılar ama enflasyon yüzde 80.bunun anlamı maaşınızın çoğunu vergi olarak geri alacağız demektir. Bence bilerek isteyerek bilinçli olarak bu ülkede enflasyon yaratıldıki çalışanların gelirlerine dolaylı yoldan el konulsun. Zaten tüik veriside bunu gösteriyor. Gsyhdan daha önce %33 pay alan ücretli kesim şuan %24 e düşmüş tüik verisine göre. Bunun anlamı maaşlı çalışanların gelirlerine el konulmuş işverenle devlet geliri paylaşmış
Sağlıkçı . 2 ay önce
Yurt dışına ayak basmanın zamanı geldi resmen dalga geçiyorlar bizimle . Zaman haberler yapıp bi lira zam vermediler . şimdi de zaten hakkımız olan enflasyon farkını vereceklerden yarısını da kesecekler adil değil. HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
Sarı 2 ay önce
Bana kimse sağlık çalışanı demesin 1 lira hak etmiyorsunuz kan kustuk resmen özele verdiğimiz paralar yüzünden ne kart kaldı ne huzur bide utanmadan eylem yapan var vAllahi devlet sizi çok iyi şımarttı ama size zerre acımam görevini kötüye kullanan ne kadar aç göz nankör sağlık çalışanı doktor varsa hepsinin canı cehenneme ALLAH onları hastaneler de süründürmeden öldürmesin inşAllah. İşini severek düzgün yapanlar dan ALLAH bin kere razı olsun siz baş tacısının her ne kadar sayınız çok az da olsa
Sağlıkçı 2 ay önce
Hesap sormaya kaldı 353 gün....
Adalet 2 ay önce
Lisans mezunu 1/4 ü saglik calisani su anda en az 10 bin tl.aliyor.Yuzde 40-41 zam. E yapar?4000-4100 tl.yapar.By nasil algi,bu nasil hesap,bu nasil yanitma.Peki bu 1000 tl.kesi ti olacagi bilgisini beren aldiniz?Temmuz da ek vergi dilimine girilmeyecek.Agustos veya eylul ayinda girilecek.Benim tahmini hesaplarima gore 1000 tl.den az olacaktir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?