PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Maaşlar Bayramdan Önce Yatar mı?

9 Temmuz Cumartesi günü Kurban Bayramı’nın 1. günü olması nedeniyle milyonlarca memur, temmuz maaşının Kurban Bayramından önce yatıp yatmayacağını merak ediyor.

Ekonomi 22.06.2022, 01:36 23.06.2022, 17:06 Cansu Polat
Maaşlar Bayramdan Önce Yatar mı?

9 Temmuz Cumartesi ile 12 Temmuz Salı günleri arasına denk gelen Kurban Bayramı tatili nedeniyle memurlar temmuz maaşlarını bayramdan önce yatırılmasını bekliyor.

Temmuz ayında yapılacak memur zammı nedeniyle gözlerin çevrildiği maaşlarda, Kurban Bayramı tatilinin 15 Temmuz öncesine denk gelmesi nedeniyle özellikle kurban alımı yapmayı bekleyen memurlar, maaşlarının bayramdan önce yatırılmasını bekliyorlar.

Bilindiği gibi TÜİK tarafından 4 Temmuz Pazartesi günü haziran ayına ait enflasyon verilerini açıklayacak. TÜİK‘in açıklamasının ardından 2022’nin ikinci altı ayı için memur zammı da belirlenmiş olacak. Tüm bu gelişmelerin yanında emekli ve memurların maaşlarına enflasyon farkı ile beraber toplu sözleşme memur zammı eklenecek. Ayrıca memurlar artan enflasyon nedeniyle ek zam beklentilerinide sürdürüyor.

Daha önceki bayramlarda maaşların erken yattığını ifade eden birçok memurun Kurban Bayramı’nda da maaşların erken yatırılması gerektiğini belirtirken konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Diğer taraftan sağlık camiası özellikle performans ve nöbet ücretleri ile fazla mesai ücretlerinin bayramdan önce yatırılması yönünde taleplerini dile getiriyorlar.

Yorumlar (8)
Robot 1 hafta önce
Oldu... Maaş, ek ödeme ve nöbet hesaplanmasını yapacak olan insan değil robot nasılsa
Robotçu 1 hafta önce
Bu mutemetleri anlamak gerçekten gün ayda 1 hafta çalışıyorlar sanırsın tüm kurum personeli üstlerinden geçiyor
robotik cerrrahi 1 hafta önce
hepsini ayrı kişiler yapıyor bizim burda. kişi demiyorum kişiler. bi zahmet 10 gün erken hesaplatın bilgisayara
emily 1 hafta önce
her türlü hesaplayacak nasıl olsa. ha ayın 15 i,ha ayın 9 u ne farkeder
Robotik 1 hafta önce
Evet bilgisayar bir robottur
denemek bedava dene hadi sıkıyorsa 1 hafta önce
leeee çok biliyorsanız siz hesaplayın bu işleri kolay mı zannediyorsunuz bilmiyorsunuz işleri küçülmeyin içinizde bu işleri yapacak adam bile çıkmaz bilmediğiniz konularda ahkam kesmeyin bir ay mutemetliği birinizi koysalar oturur ağlar çünkü yapamaz isterseniz deneyin boyunuzun ölçüsünü alın
benden sana izin 1 hafta önce
tamam sen 1 hafta sonra yap
a 1 hafta önce
Çok saçma bayram 12 sinde bitiyor zaten. ne gerek var?
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?