PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Maaş Düzenlemesi Teklifi Bugün Yada Yarın Meclis’e Gelmesi Gerekiyor

Sağlık çalışanlarının mali ve Özlük haklarında yapılması planlanan iyileştirme teklifinin bugün ya da yarın Meclis’e gelmesi için adım atılması bekleniyor.

Ekonomi 30.05.2022, 11:59 31.05.2022, 06:53 Cansu Polat
Maaş Düzenlemesi Teklifi Bugün Yada Yarın Meclis’e Gelmesi Gerekiyor

Özellikle performans ek ödeme sisteminde yapılması beklenen köklü değişikliğin yanında sabit ek ödeme ve maaşlar da yapılması beklenen iyileştirmeler hala gerçekleşmedi.

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş‘ın ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçtiğimiz hafta Anadolu Ajansına yaptıkları açıklamalara göre söz verilen iyileştirmelerin bugün ya da yarın meclis gündemine gelmesi gerekiyor. 

Mustafa Elitaş düzenlemeyle ilgili mayıs ayı içerisinde meclis gündemine getirmeyi planladıklarını aktarmış, başta hemşireler ve diğer sağlık bilimi lisansİyerlerinin 3600 ek gösterge kapsamı içerisinde yer alacağını açıklamıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise geçtiğimiz hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde basın mensuplarına yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarının maaş ödeme sistemleri ve özlük haklarında yapılacak iyileştirmelere ait düzenlemeleri çok yakında meclis gündemine alınacağını, biraz daha sabır gerektiğini ifade etmişti.

BU HAFTAKİ GÜNDEMDE DE ZAM DÜZENLEMESİ YOK

Önümüzdeki günlerde Mayıs Ayı’nın bitmesi, haziran ayının ilk haftasına gireceğimiz düşünüldüğünde Meclis Genel Kuruluna gelecek kanun teklifleri merak ediliyordu. Bu hafta ( 30 Mayıs - 5 Haziran arası) Meclis’de görüşelecek tekliflere ne bakıldığında sağlık çalışanlarının maaş iyileştirmesi ile ilgili herhangi bir düzenlemenin gündemde olmadığı görüldü. Hekim sendikaları ise 15 Haziran tarihini "köprüden önce son çıkış" olarak görürken, mâli iyileştirmelerin ivedi olarak yapılması bekleniyor.

Yorumlar (22)
Dr 1 ay önce
Bunlar 6. Ayı bekleyip enflason farkına çok az bi zam yapıp çok iyi zam yaptık diye övünecekler,şuan zam yapsaar enflasyon farkından alacağımız zam daha fazla onun cinliğini yapıp ertelemeye çalışıyorlar
44 1 ay önce
2018 den beri ya sabır çekiyoruz anladınız mı?. gelmez 2018 den beri kandırılıyoruz başta o kişi yapmadıa diğerleri yapar mı
Zaman önemli 1 ay önce
4 yil once verilen sozler 4 yil sonra tutulursa anlami olur mu?
uyy 1 ay önce
hıı geliyo geliyo
Atasagun 1 ay önce
Bugün 31 Mayıs,verilen sözün yerine getirilmesi için son gün.Dindar olduklarını belirtenlere Kutsal Kitabımızdaki SÖZ VERMEK ile ilgili birkaç Ayeti,izniniz olursa paylaşabilir miyim?
Mâide Suresi 1. Ayet
Yâ eyyuhâ-lleżîne âmenû evfû bil’ukûd
Ey iman edenler! Akitlerinizi(sözlerinizi) yerine getirin.

Saff Suresi 3. Ayet
Kebura makten ‘inda(A)llâhi en tekûlû mâ lâ tef’alûn
Yapmayacağınız şeyi söylemeniz, Allah katında büyük gazaba sebep olur.

Mü’minûn Suresi 8. Ayet
Velleżîne hum li-emânâtihim ve’ahdihim râ’ûn
Onlar ki(Müminler), emanetlerine ve Ahidlerine(verdikleri söze) riayet ederler

İsrâ Suresi 34. Ayet (son kısmı)
......... inne-l’ahde kâne mes-ûlâ
......... çünkü verdiğiniz her sözden, hesap gününde mutlaka sorguya çekileceksiniz.
saglikci 1 ay önce
sibiryadan yürümeyle gelse geldiydi şimdiye kadar. yıllar yıllar geçti ne doktora bakan ve ne sağlık personeline. işçi hemşireden çok alıyor. hemşire yoğun bakım hastasına bakıyor işçi paspas çekiyor hemşire paspas çekse daha çok maaş alcek.
44 1 ay önce
2008 sonrası işe başlayanlar ve sözleşmeli personel 3600 ek gösterge alamaz hala niye inat ediyorsunuz anlayamadım yani sağlık personelini kandırıyorsunuz ve herkes hakkını bilmediği için size inanıyor insanlarla alay etmeyi eğelenmeyi bırakın iş bildiğiniz gibi değil 3600 çıkmaz çıkartamazlar
th 1 ay önce
merak ediyorum gerçekten yararına bir şey bekleyen var mı.....
vhki 1 ay önce
yav he he
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?