Lise Hemşire Sağlık Personelinin 2022 Ocak Zamlı Maaşları – Sabit Zammı İle Maaşlar Ne Kadar Oldu?

Sağlık Meslek Lisesi mezunu olarak Hemşire kadrosunda görev yapan hemşirelerin toplu sözleşme memur zammı sonrasında 2022 Ocak – Temmuz dönemine ait toplu sözleşme ikramiyesi ve sabit ek ödemeye gelen yüzde 20'lik zam ile beraber maaşları ne kadar oldu? Toplu sözleşme açıklaması sonrası oransal zam oranları ile hemşire ve diğer sağlık personelinin sabit ek ödemeye gelen zamlı maaşları..

Ekonomi 01.09.2021, 14:56 02.09.2021, 10:44 Güler Sağlam
Lise Hemşire Sağlık Personelinin 2022 Ocak Zamlı Maaşları – Sabit Zammı İle Maaşlar Ne Kadar Oldu?

2022 4 b sözleşmeli hemşire, ebe maaşları, sağlık bakanlığında ve üniversite hastanelerinde 4 b sözleşmeli kadroda çalışacak hemşire ve ebe maaşları 2022 yılında ne kadar oldu? 2022 yılı ocak temmuz dönemi lise hemşire ve ebe maaşları

Devlet hastaneleri ve Sağlık Bakanlığına bağlı tüm sağlık tesislerinde görevli Lise mezunu hemşirelerin Ocak 2022 ile beraber toplu sözleşme masasından çıkan zamlı maaş ve sabit ek ödemeleri belli oldu. Toplu sözleşme açıklaması sonrası hesaplara yatması beklenen  oransal zam oranları ile Lise mezunu hemşire ve diğer sağlık personelinin maaşları.. lise mezunu hemşire ve ebe 2022 yılı ocak %5 zamlı maaşlarını ve %20 zamlı sabit ek ödemelerini aşağıda yer alan tabloda hesapladık. Ayrıca bekar yada eşi çalışan memur durumuna göre hesaplama oluşturulmuştur. Hesaplanan maaşlarda BES kesintisi yapılmamıştır. Maaşlar hizmet yılı ve kadro derecesine göre ayrı ayrı hesaplanmıştır. Bekar yada eşi çalışan memur durumuna göre hesaplama oluşturulmuştur. Hesaplanan maaşlarda BES kesintisi yapılmamıştır.

2022 ve 2023 yıllarını kapsayan toplu sözleşmelerde uzlaşılan rakamalar bugün açıklandı. Buna göre 2022 yılında yüzde 5+7, 2023 yılında ise yüzde 8+6 oranında zam verilecek, eğer enflasyonun bu oranları aşması durumunda enflasyon zammı ilave edilecek. Ayrıca 135 olarak verilmekte olan toplu sözleşme ikramiyesi 2022 Ocak ayında 400 TL olarak verilecek.


Ön Lisans Hemşire ve Ebelerin 2022 Ocak Zamlı Maaşları – TIKLAYIN


Lisans Hemşire ve Ebelerin 2022 Ocak Zamlı Maaşları – TIKLAYIN


  1. D/K'sı 2/5 Kıdem Yılı 30 ve Üstü LİSE Hemşire'nin 2022 Ocak Net Maaşı 4.308,81 + Sabit Ek Ödemesi ise; 2.421,19 TL, toplam ücret ise: 6.730,00 TL’dir

  2. D/K’sı 10/2 LİSE hemşire maaşı 4.009,00 TLsabit ek ödemesi ise; 1.972,00 TL, toplam ücreti ise 5.981,00 TL’dir.

AŞAĞIDAKİ TABLO %20 ZAMLI SABİT VE 400 TL TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİNİN DAHİL EDİLDİĞİ OCAK 2022 MAAŞLARIDIR

AŞAĞIDAKİ TABLO %20 ZAMLI SABİT VE 400 TL TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİNİN DAHİL EDİLMEDİĞİ OCAK 2022 MAAŞLARIDIR

**ÖNEMLİ: İki tablo halinde Ocak 2022 zamlı sağlık personeli maaşları yayınlanmıştır. 2. Tabloyu yayınlama amacımız; %20 sabit ek ödeme zammı ile 400 TL toplu sözleşme ikramiyesi olmadan sadece %5'lik zammı alınması durumunda ödenecek maaşın ortaya çıkmasıdır. Özetle; %20 sabit ek ödeme zammı ile 400 TL toplu sözleşme ikramiyesinin maaşlarda yaptığı artışı daha sağlıklı değerlendirmeniz için 2. tablo yayınlanmıştır.

NOT:
**Sendika üyesi olan hemşire maaşı dikkate alınmıştır. 
* Sabit ek ödemeye yapılan %20'lik zam hesaplamaya ilave edilmiştir.

*Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.
*Performansa dayalı döner sermaye ödemeleri ile çalışılan yerden kaynaklı zam ve tazminat farklılıkları dikkate alınmamış, zam ve tazminatların en düşük miktarı esas alınmıştır.
*Yabancı dil tazminatı ödemesi hesaplamaya dahil edilmemiştir.
*Tabloda hizmet süreleri 13 yıldan az olanların, 14.10.2008 tarihinden sonra işe girmiş oldukları varsayılarak, sosyal güvenlik kesintileri ilgili mevzuat çerçevesinde hesaplanmıştır.
*Tabloda hizmet süreleri itibariyle personelin ulaşabileceği derece ve kademeler tahmini olarak alındığından, hizmet yıllarına karşılık gösterilen derece ve kademelerde farklılıklar görülebilir.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Utanıyorum 2 ay önce
2022 de bu maaş oranlarını görünce sağlık camiası adına bu kadar değersizmiş giibi en düşük memur maaşı, hatta taşeron maaşına yakın olmasından dolayı vAllahi utanıyorum, billahi utanıyorum...
aslan 2 ay önce
Sabit ödemeye zam cık gelmemiş galiba. Yüzde 20 zam demişlerdi.
Sağlık 2 ay önce
İlkokul mezunu bekçi maaşı ben dahil herkese batıyor ama lise mezununun maaşı da ondan farksız değil yani, eğitimin değeri yok resmen ülkede.
Özlem 2 ay önce
400 lirayı niye ekliyorsunuz bir kerelik bişey
lisans 2 ay önce
kardeşim lisans okumaya çalışıyoruz önümüze koymadığınız engel yok.
1. engel eğitim durumu tayini olmaması. bu kadar nöbet tutarken sıfırdan sınava çalışıp 4 yıl boyunca o bölümde işe git gel yapacaksın.
2. sıkıntı o bölümü kazansan da devamsızlıktan derse bol bol kalacağın için okul ortalama 5 yıla bitecek. 5 yılda bitirirsen şüktret. bu süreçte ev ocak olabilen supermandir.
3. ve benim sıkıntım. ben lisans okurken atandım. eğitim durumu tayinim yok. başka bişehirdeyim. üni başka şehirde. yatay geçişim 2. denememde yine reddedildi. özel öğrenci geçişi yaptım, en saçma dersler uyuşmadığı için 3 tane seçmeli dersi alamadım altta kaldı. ö öğrenci geçişi sadece 2 dönem oluyor o yüzden bu yıl o da yok bana. 4. sınıfım şu an ama ne tayin olabiliyom ne geçiş yapabiliyom ne de ders alabiliyom. emeği geçen tüm devlet büyüklerimizin ellerini öperim.
Rafet Kayrakçı 2 ay önce
Sabit ek ödemelere gelen %20lik zam sadece sağlık sen üyelerinemi diğer kurumlarda çalışan gençlik spor bakanlığı gibi sağlık memuru hemşirelerde faydalanabilirmi biz büro sene üyeyiz.
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?