Lisans Hemşire ve Ebelerin 2021 Ocak – Temmuz Dönemi Maaşı Ne Kadar Oldu?

Hemşireler ve ebeler başta olmak üzere Sağlık Memuru, Sağlık Teknikeri gibi unvanlarda görev yapan sağlık çalışanlarının 2021 Ocak – Temmuz dönemine ait maaşları ne kadar oldu? Maaşlarının yanında yine her ayın 15’inde aldıkları sabit ek ödeme tutarları ne kadar arttı?

Ekonomi 14.01.2021, 01:50 14.01.2021, 12:07 Güler Sağlam
Lisans Hemşire ve Ebelerin 2021 Ocak – Temmuz Dönemi Maaşı Ne Kadar Oldu?

2021 4 b sözleşmeli hemşire , ebe maaşları , sağlık bakanlığında ve üniversite hastanelerinde 4 b sözleşmeli kadroda çalışacak hemşire ve ebe maaşları 2021 yılında ne kadar oldu 2021 yılı ocak temmuz ve 2021 yılı temmuz aralık dönemi hemşire ve ebe maaşları

Lise (Ortaöğretim) Hemşire 2021 Ocak – Temmuz Döneminde Ne Kadar Maaş Alacak? haberi için tıklayınız

Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ve eğitim araştırma hastaneleri başta olmak üzere sağlık kuruluşlarında Lisans mezunu olarak görev yapan hemşire ve ebelerin maaşlarını detaylarıyla ele aldık. Lisans hemşire ve ebe 2021 yılı maaşlarını ve sabit ek ödemelerini aşağıda yer alan tabloda hesapladık. Lisans hemşire ve ebelerin maaşları ve sabit ek ödemelerini hesaplarken %15 lik ve %20 lik vergi dilimine göre ayrı ayrı gösterdik. Ayrıca bekar yada eşi çalışan memur durumuna göre hesaplama oluşturulmuştur. Hesaplanan maaşlarda BES kesintisi yapılmamıştır.

2021 LİSANS HEMŞİRE MAAŞI NE KADAR?

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Yasa gereği 5.dönem toplu sözleşme kararına istinaden Önlisans mezunu Hemşireler, 2021 yılı ocak ayı itibariyle ilk altı aylık dönemde % 3 zam alacaklar. Enflasyon farkı ile beraber bu zam oranı 1 Ocak 2021 tarihinden geçerli maaş artış oranı toplam %7,36 olacak.

  1. D/K'sı 1/4 Kıdem Yılı 25 ve Üstü lisans Hemşire'nin 2021 Ocak Net Maaşı 3.978,22 TL + Sabit Ek Ödemesi ise; 1.797,46 TL, toplam ücret ise: 5.775,68 TL’dir
  2. D/K’sı 8/1 lisans hemşire maaşı 3.536,37 TL, sabit ek ödemesi ise; 1.406,71 TL, toplam ücreti ise 4.943,08 TL’dir

Bu hesaplamada Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından bekar yada eşi çalışan ve çocuksuz personel kriteri baz alınmıştır.

2021 Ocak – Temmuz Dönemi Önlisans Mezunu Hemşire - Ebe Maaşları haberi için tıklayınız

2021 OCAK - TEMMUZ SABİT EK ÖDEMELİ LİSANS HEMŞİRE MAAŞLARI

NOT:
*Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.
*Toplu sözleşme ikramiyesi ödemeleri, performansa dayalı döner sermaye ödemeleri ile çalışılan yerden kaynaklı zam ve tazminat farklılıkları dikkate alınmamış, zam ve tazminatların en düşük miktarı esas alınmıştır.
*Yabancı dil tazminatı ödemesi hesaplamaya dahil edilmemiştir.
*Tabloda hizmet süreleri 13 yıldan az olanların, 14.10.2008 tarihinden sonra işe girmiş oldukları varsayılarak, sosyal güvenlik kesintileri ilgili mevzuat çerçevesinde hesaplanmıştır.
*Tabloda hizmet süreleri itibariyle personelin ulaşabileceği derece ve kademeler tahmini olarak alındığından, hizmet yıllarına karşılık gösterilen derece ve kademelerde farklılıklar görülebilir.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
mustafa özbolat 12 ay önce
adaletin bu mu dünya benim eşim ocakta 4632 TL. aldı 20 senelik hemşire aile hekimliğinde çalışıyor 2000 lerde en yüksen maaşı alan şimdi taşerondan bile az alıyor bir çıkmış alkışlıyorlar alkış değil maaşları güzelleştirin herkes ev geçindiriyor çocuk yetiştiriyor taşeronda çalışan işçiler bile geçti maaş olarak kamu işçisini demiyorum zaten onlar ayrıcalıklı okuyup işçi olmak var birde doktorlar işi yapan hemşireler maaşı alan doktorlar biraz dengeli olsun almasın demiyoruz ama biraz dengeli olsun
SAĞLIKÇI 10 ay önce
SAĞLIKÇI OLUP HAYAT KURTARACAKLARINA.İNSANLARA HAYAT VERECEKLERİNE...ÖĞRETMEN OLUP EVDE YATSINLAR. DİĞER MEMURLAR GİBİ ESNEK ÇALIŞMA.VEYA BEKÇİ OLSUNLAR. BEDAVADAN GEÇİNSİNLER .SAĞLIKÇIDA ÖLSÜN KİMİN UMURUNDA.............................. ANLAYANLARA
vhki 12 ay önce
Taban Aylık 2594.92
memurun bordrodaki taban aylık asgari ücretten az olabilir mi bilgisi olan var mı
Gariban sağlıkçı 7 ay önce
Doktora okudu diye para veriyor işçiye de ekonomik şartlar zor diye veriyor biz iki sınıfa da giremiyoruz. Akillarda tek soru Zeki Müren de bizi görecek mi?
mahmut 8 ay önce
buradan sesleniyorum gençlere..aklınızı kullanın nsakın sağlıkçı doktor vb olmayın olmayın olmayın.. hekimi hemşiresi aynı.. o kadar emeğe karşılığı bir hiçç..falan kii dr dövdü.yok efendim hemşireyi darp ettii...ne gerek var sağlıkğa ..
CovidAcil 8 ay önce
Bu surecte bizlere ek odeme verilmedigi gibi utanmadan arlanmadan Vergi Dilimi denen sacmaliga bagli tutup daha da kesiyorlar! Verginin vergisini veriyoruz! Bunun vebali elbet sizlerden ya da cocuklarinizdan cikacaktir!
Gandy 12 ay önce
Editör: saglikpersonelihaber.net@gmail.com adresine doğrusunu gönderebilirsiniz.
reis 5 gün önce
sadece pandemide zararım 100 bin civarında .. bir çok memur evinde maaşını alırken biz çocugumuzu korumak için ücretsiz izin almak zorunda kaldık..
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?