PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Kurtulmuş: Ücretlerde Vatandaşımızı Mutlu Edecek Bir Gelişme Yaşanacak

Başkent kulisi isimli programa katılan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş 1 gün emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili düzenleme, memur zammı ve asgari ücrete dair önemli açıklamalara imza attı.

Ekonomi 06.11.2022, 20:20 07.11.2022, 13:19 Cansu Polat
Kurtulmuş: Ücretlerde Vatandaşımızı Mutlu Edecek Bir Gelişme Yaşanacak

Asgari ücrete verilecek zamla ilgili yöneltilen soruya 1 gün inşallah asgari ücretle vatandaşımızı mutlu edecek 1 gün alım gücünü artıracak 1 gelişme yaşanacak ifadesini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Kanal 7 Ankara temsilcisi Mehmet Acet’in sunumuyla ekranlara gelen Başkent Kulisi programında ekonomiye dair önemli mesajlar verdi.

Memur maaş zamları, asgari ücrete yapılacak zam ile emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili hazırlıkları yapılan düzenlemelere dair açıklamalarda bulunan kurtulmuş, ekonomiye ilişkin son dakika verdiği açıklamalarla heyecan yarattı.

KURTULMUŞ: SEÇİMİN 1. MADDESİ EKONOMİ OLACAK, BİLİYORUZ

Vatandaşların ekonomideki içsel faktörlerden çok pandemi 1 gün savaşlar dolayısıyla mal ve hizmetlerde yaşanan artışları gördüğünü söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş, ekonomideki gelişmeleri defeatle konuştuklarını, seçimlerde birinci maddenin de ekonomi olacağını bildiklerini kaydetti.

SEÇİME DAHA DÜŞÜK ENFLASYONLA GİDECEĞİZ

Asgari ücretle ilgili yapılacak düzenlemede inşallah vatandaşlarımızı mutlu edecek, alım gücünü artıracak gelişmeler yaşanacağını belirten Kurtulmuş, TOKİ'nin sosyal konut projesinin tam da konut projesi olmasının yanında sosyal bir proje olduğunu, seçim dönemine daha düşük bir enflasyonla gidilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili de konuşan Kurtulmuş, milletin gündeminde olup da Ak Parti’nin masasında olmayan hiçbir şey olmayacağının altını çizerek rasyonel bir şekilde vatandaşların taleplerini değerlendirdiklerini söyledi. Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenlemeye dair açıklamanın Çalışma Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılacağını kaydeden Kurtulmuş, “Olmayacak duaya amin demeyiz. Mali disiplin konusunda disiplini korumaya devam ediyoruz. Kopenhag kriterlerinin altında tutmaya çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

Yorumlar (17)
Saglikci 1 ay önce
Siz aylıkları 50 binde yapsanız oy yok
açlık sınırı altında 4 hafta önce
pembe vaatlere tokuz
Murat 1 ay önce
Varya bütün sağlıkçıları kast etmiyorum ama vAllahi yarısından fazlası aldığı maaşı haketmiyor millete tepeden bakmalar ukala ukala tavırlar en azı 14 bin alıyor yine şükür yok ben maaşıma iddaya giriyorum 14 binden az alan varsa söz maaşımı vereceğim ona görevini layıkıyla yapanlar basgoz üstüne ama iş yapmayan kaytaran torpilli olanlar en çok sesi cikanlardir
Murat 1 ay önce
Niye azmi ucret aliyorsun
T akbulut 1 ay önce
Papağan para dilenen ecevit zamanında bile tereyağı hiç zamlandi sayın kurtulmuş tereyağından ne istediniz 6 ayda süt ürünleri neden yüzde 100 zamlandi bu kadar köylüye çiftçiye destek verdiniz günahtır yapmayın tereyağı ma dokunmayın 180 tl oldu onu çok sevdim mantilarda kullandım makarnadan kullandım ekmeği kızartın ne istedin kurtulmuş illede philips arify alalım yağlar satılmasın ne olur şu süt konseyi başındakiler merhametsiz ce süre zam önerdiler ayıptır maaslar ne arttı da yüzde yüz oldu ak partiye hep oy verdim hep süt zamları geri alınmasa düşüneceğim bu durumu
Vatandaş 1 ay önce
Bunlar zam yaptık diye şov yapacaklar. Süt 2.85 tl den olmuş 14 15 tl zam yapsalar ne olur. Herşey roket gibi uçtu asgari ücret artacak sonra piyasa uçacak olan yine bize olacak. Maaş artırmak çözüm değil aslolan alım gücünü artırmak. Ama tabi milletimiz bu zam algısını yiyecek sanki çok para vermiş gibi oyları verecek ama secimden sonrası kemerleri sağlam sıkacaz kim gelirse gelsin bu ekonomik krizde işimiz zor ve bu adaletsiz yönetim ile ekonomi daha da çökecek.
Uzman Biyolog 1 ay önce
Bu adam ne dese yalan çıkıyor. Bunu akpde takan yok öyle haybeden konuşuyor. Ocak zammından da enflasyonun üzerinde bir zam yapılacak dedi ama enflasyon oranında bile zam yapılmadı. Yanlış hesaplama ile bir kaç puan eksik verildi zam.
maaşınız kaç para ? 1 ay önce
enflasyon üfe %185 yani üç veya alta aya enflasyon bu olacak demektir yani bunu da geçebilir o zaman siz bize %200 zam yapsanız karşılamaz ama biraz kızgınlığımız geçer yoksa oy moy yok bir de şunu sormak istiyorum siz maaşınızı açıklar mısınız kaç para alıyorsunuz??? kuşa bak kuşa diyorsunuz da siz kaç para maaş alıyorsunuz onu bir açıklayın önce
hemşire 1 ay önce
hekim harici olsa yoksa aradaki fark açılacak
Ö.Büyük 1 ay önce
Oturamıyoruz,Ev alamıyoruz,kirayı ödeyemiyoruz!!
Doymuyoruz,doyuramıyoruz yiyip içip gezemiyoruz!!
Köyümüze gidemiyoruz, tatile gidemiyoruz!!!
Akaryakıt alamıyoruz.Araç alamıyoruz sosyalleşemiyoruz!!!
Çalmıyoruz çırpmiyoruz, tokatlamıyoruz!!!
Hep bir eksik, hep biraz daha yok oluyoruz!!!
#geçinemiyoruz
şimdi ben bunları yazıyorum ya;
sadece benim özelimde düşünüp vay
Komünist diyeceksin o zaman biz bir daha ölüyoruz!!!
Düşünüyorum 1 ay önce
Reis dışında açıklamalar sadece suya yazılan yazı gibi
Uzman Biyolog 1 ay önce
Murat
Sana diyorum Kasım maaşın benim. Öyle iyi gelecekki. Eksileri kapatırım belki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın