Kurban Bayramı Sağlık Personeli Nöbet Ücretleri Ne Kadar? 2021 Yılı

Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık Kuruluşlarında görev yapan sağlık personelinden 2021 yılı Kurban Bayramında nöbet ve icap nöbeti tutanların, 2021 Temmuz maaş kat sayılarına göre ( yüzde 8,45 zamla artan ) hesaplanmış zamlı nöbet ücretleri belli oldu.

Ekonomi 15.07.2021, 20:56 16.07.2021, 02:51 Güler Sağlam
Kurban Bayramı Sağlık Personeli Nöbet Ücretleri Ne Kadar? 2021 Yılı

Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan sağlık personelinden 2021 yılı Kurban Bayramında nöbet ve icap nöbeti tutanların, 2021 yılı Temmuz ayı kat sayılara göre zamlı nöbet ücretleri belli oldu. 

2021 Temmuz Zamlı Nöbet Ücretleri Belli Oldu (657) öğrenmek için tıklayınız.

 # Kurban Bayramı AREFE GÜNÜ saat 13:00 dan sonrası için  fazla mesai nöbet ücreti ve icap ücreti % 20 artırımlı ödenirken, 657 4/A devlet  memurunun  nöbet ve icap ücretlerinden sadece damga vergisi kesilir.

 # 657 4/b devlet memurunun nöbet ve icap ücretlerinden SGK kesintisi yapılır.

 # Aşağıda 24 Saatlik Nöbet Ücretleri çıkarılmıştır.

2021 Kurban Bayramı Sağlık Personeli Nöbet Ücretleri

Sağlık çalışanlarına nöbet görevi verilmesi, nöbet tutulan sürelerinin izin kullandırılarak karşılanmayan kısmı için ilgili çalışana nöbet ücreti ödenmektedir. Bu nöbet ücretleri özellikli birim, normal birim ve bayram günleri için farklılık arz etmektedir. Özellikle Temmuz 2021 dönemi sonrasında maaş katsayısının değişimiyle beraber Kurban Bayramı nöbet ücretlerinde değişiklik oldu. Bu değişikliklerin net tutarlara yansıyan kısımları yukarıda tabloda bilginize sunuldu. 

Nöbet ücretleri için yapılan hesaplamada; nöbet süresinin her saati için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen gösterge rakamlarının (Örneğin; 2 yıllık sağlık alanında eğitim almış sağlık çalışanı için 90 gösterge gibi) aylık katsayısıyla (memur maaş katsayısı) çarpımı ile bulunacak tutarda nöbet ücreti ödenir.

 # Bu ücretten gelir vergisi kesilmeyerek sadece Damga Vergisi kesilir. (Bkz. Damga Vergisi: Her türlü sözleşmeden doğan ve devlet tarafından alınan bir vergi çeşididir.)

 # Nöbet süreleriyle ilgili unutulmaması gereken bir not ise; Aile Sağlığı (ASM) ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde (TSM) 60 saatten fazla süreler ile diğer yerlerde hiçbir şekilde 130  saatten fazla süreler için ödeme yapılamaz. Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramediklerde  aylık 130 saatten fazla nöbet ücreti alamazlar.

 # Dini bayramlarda tutulan nöbetler için nöbet ücreti Yüzde 20 artırımlı hesaplanır.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Bayramın 1. Gunu 1 yıl önce
Nobetciyim.kurum parasını ödemiyor.izninide alamiyoruz.yildik usandik tukendik.lutfen artık kimse TV lerde kahraman saglikcilarimiz felan demesin.insan kahramanına böyle davranmaz
laborant 4 ay önce
Sağlık Bakanlığı bayramda 2,3 nöbet tutan laboratuvar ve röntgen teknikerlerine nöbet parası ödemiyor,acil çalışanı saymıyor...
rontgen 4 ay önce
kurban bayraminda rontgende nobet tutup acil servis e taninan riskli birim katsayisindan yararlanamiyoruz.biz kime nobet tutuyoruz 24 saat boyunca kapali olan poliklinikleremi? bir hak taniyorsunuz ama onu bile adaletli sekilde tam olarak yararlandirmiyorsunuz.covid icinde verdiniz sozde ilan ettiniz herkeze bak deger veriyoruz der gibi uygulamaya gelince yine yok saydiniz cogu calisani .
Kurban 4 ay önce
Bu yılın kurbanı sağlıkçı oldu. Maaşları ve hakları eridi bitti görmezden gelindi çığlıkları duyulmadı
Komik 3 ay önce
Nöbet ücretleri saatlik ne komik rakamlar
16 tl 3 ay önce
Şakamısınız siz 16 TL nedir saatlik. Kim bir işte bir saatte 16 TL alıyor. Vah vah diplomalı köle olduk.
21
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?