Kılıçdaroğlu: Öğretmenlere 3600 Ek Göstergeyi Oyalamadan Verip, 1 Maaş da İkramiye Vereceğiz!

Seçim vaatlerini sıralayan Kemal Kılıçdaroğlu, 3600 ek göstergeyi oyalamadan vereceğiz, Öğretmenler Günü'nde tüm öğretmenlere bir maaş ikramiye vereceklerini açıkladı.

Ekonomi 23.11.2021, 15:48 Zeynep Elmalı
Kılıçdaroğlu: Öğretmenlere 3600 Ek Göstergeyi Oyalamadan Verip, 1 Maaş da İkramiye Vereceğiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında katıldığı tüm seçimleri kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2023 yılında yapılacak seçimler öncesi ittifak nedeniyle oldukça iddialı.

İktidara geleceklerine kesin gözüyle bakan Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri durumunda 5 yıl içerisinde Türkiye'yi uçuracaklarını her fırsatta dile getiriyor.

Partisinin grup toplantısında kameralar karşısına geçen CHP Lideri, 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesi iktidara gelmeleri durumunda yapacaklarını açıkladı.

HER 24 KASIM'DA BİR MAAŞ İKRAMİYE

Kılıçdaroğlu, "Eğitime gerekli önemi, desteği verdik mi? Öğretmenin sorunlarını çözemediyseniz, ülkenin sorunlarını çözemezsiniz. Gelecek kuşakları yetiştirecek olan o öğretmenlerdir. Sizi bu toplumun en saygın kişisi yapma konusunda elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. İtibarlı bir meslek haline getireceğiz öğretmenliği. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde bütün öğretmenlere bir maaş ikramiye vereceğiz." ifadelerini kullandı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

"OKULLARDAKİ AÇIKLARI BİTİRECEĞİZ"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Okullardaki öğretmen açığını bitireceğiz. İkili eğitim ve birleştirilmiş sınıf uygulamasına son vereceğiz. Köy okullarını tekrar açacağız.

"AYRIMCILIK ORTADAN KALKACAK"

3600 ek göstergeyi oyalamadan vereceğiz. Sözleşmeli öğretmen, vekil öğretmen vs... ayrımcılığı tamamen bitireceğiz. Ferhat ile Şirin'i buluşturur gibi öğrenci ile öğretmeni buluşturacağız.

"GELİYOR GELMEKTE OLAN"

Bunları bütün öğretmen arkadaşlarımın hafızalarının bir yerinde tutmasını istiyorum çünkü, geliyor gelmekte olan. Hepsini yapacağız. Hep haksızlıklara karşı durduk. Haksızlık karşısında susmamız gerektiğini öğretmenlerimiz öğretti bize. Adalet duygusunu güçlü tutmanın yolu haksızlığa karşı toplumun direnç göstermesidir. Bunu yapmamız gerekiyor. Bu ülkede çok şey oldu."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
hemşire 6 gün önce
Bu şahsa inanan var mı gercekten
hamit 6 gün önce
VALLAHİ ARTIK BEN İNANMAYA BAŞLADIM. BEN REY'İ Mİ VERECEĞİM ARKADAŞ. EN AZINDAN NAMAZLI ABDESTLİ HIRSIZ DEĞİLLER!!!!!
HASAN 6 gün önce
sarayda yaşamıyor en azından
Taşeronların hepsine, Memurların bir kısmına. 6 gün önce
Belediyelerde ve diğer kamu kurumlarında, beleş kadro alan taşeronların hepsine ikramiye ve benzerleri var da ; memurlarda neden sadece öğretmenlere. Hak-Hukuk-Adalet sözlerinin içeriği bu muydu.
Hemşire. 6 gün önce
Abi ben onu bunu bilmem eşek olana semer misali. İki yıl yatan adamlara bunu veriyorsun. Zaten işleri güçleri tatil bunların. Bendende çok kazanıyorlar. Aldıkları risk te yok . Bilmiyorum ya gerçekten adalet niye böyle zor bulunuyo. Yazık..
SAĞLIKÇILAR 5 gün önce
O KADAR ATIYORKİ CİVCİVLER BİLE YEMEZ.
Sağlıkçıyı öteleneyin artık 6 gün önce
Sağlıkçıya ne vermiştiniz önce onu söyleyin
Sağlıkçı 6 gün önce
Bu toplumun en çok eğitime ihtiyacı var ama en çok izin yaptırılan öğretmen. Daha çok çalışıp daha çok kazansınlar. Ama yatarak kazanmak olmazzz
Tam 6 gün önce
Yetiştirdikleri toplum ortada hala daha ikramiye ha. Sanki hiç okula gitmedik sanki çoğunun kendi çocuklarını diğerlerinden dokunulmaz, üst tuttuklarını , azının iyi olduğunu hiç görmedik.
Hekim 5 gün önce
İktidar olmamak için uğraşıyor resmen..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?