Kamuda Birden Çok Yerden Maaş Alanlar ve Aldıkları Ücretler!

Türkiye'de memurlar arasında ayrıcalıklı ücret ve kadro unvanları olduğunu belirten İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, isim isim ve aldıkları ücretleriyle beraber Kamu da görev yapan bürokratları sıraladı.

Ekonomi 02.05.2021, 10:32 03.05.2021, 08:09 Güler Sağlam
Kamuda Birden Çok Yerden Maaş Alanlar ve Aldıkları Ücretler!

“BU TÜRKİYE'NİN UTANÇ TABLOSU”

Kamu kurumlarından birden çok maaş alan bazı kişilerin isimlerini ve aldıkları ücretleri açıklayan İYİ Parti'li Yokuş açıklamalarını şu ifadeleri kullandı:

Kamuda saymakla bitmeyecek kadar ücret adaletsizliği, ücret ayrımcılığı var. Türkiye tablosuna bir göz atın istiyorum. Bugün zarar eden bir Türk Hava Yolları var. 5 milyon zarar etmiş ama maalesef 5 milyon zarar eden

 # Türk Hava Yolları’mızın Genel Müdürü tam 14 başkanlık yapıyor, 14 yerden maaş alıyor.

* Yine, Türk Hava Yolları’mızın bir yöneticisi,
 #  Genel Müdür Yardımcısı 7 yerden maaş alıyor.
 #  Yine Hava Yolları’nda bir başka genel müdür görevlisi maalesef 41 yerden ücret alıyor. Hepimiz biliyoruz ki şu tablo Türkiye’nin utanç tablosu. İşte Türkiye’yi getirdiğimiz nokta bu.

O İSİMLERİN ALDIĞI TOPLAM MAAŞLARI AÇIKLADI

Yokuş, Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy'un toplam maaşının,

 # gelirli ek ödemelerle beraber 161 bin lira olduğunu belirtti. Yokuş,

 # Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz'ın ise ek ücretlerle beraber 150 bin lira maaş aldığını aktardı.

 # Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı'nın ise toplam gelirinin 85 bin lira olduğunu ifade etti, “Şimdi, hepimiz biliyoruz ki bin 750 üst düzey bürokrat çift maaş alır. Onların vergileri de verilmez ikinci maaşlarından” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (14)
BOZKURTLAR. 5 ay önce
MİLYON KEZ YEDİ CEDDİNİZE HARAM OLSUN.SİZ TÜRK MİLLETİ VE DEVLETİ'NİN GELECEĞİNİ ÇALAN ADİ HIRSIZLIK ÇETESİ SİNİZ. TEKZİP ETMEZSENİZ ???⁹
Vatandaş 5 ay önce
Malı götüren götürüyor da bu ekonomi neden çökmüyor arkadas bu kadar bedavaya para dağıtılan bi devlette ekonomi ayakta kalmamalı ki birilerin maması kısıtlanmalı boş yerlere akan vanalar kapatılmalı.heryerde oy için sömürme politikası başladı yıllardır da bu boyle ayrıca ilk defa kamu da bu kadar yönetici bolluğu var ve maaşlar uçmuş durumda islami bi düşünce bunu yapar mi
CovidAcil 5 ay önce
Hadi canim hadi sen git ulkucu baskanina oy vermeye devam et!
Ankarali 5 ay önce
Benim hakkımi yiyen öbür dünyada haram olsun cenabı Allah diyorki kul hakkıyla gelmeyin diyor bu kul hakkını yiyen nasıl ölecek ki bunlar kolay kolay olemez de kul hakini bilmeyen musluman değil müslüman kul hakkı YEMEZZ cenabı Allah GERCEK müslümanları korusun sahtesini de kahır etsin
Hey hey 5 ay önce
İnsanlar iş bulamazken bunlar 41 yerde görünüp maaş alıyor. Bu nasıl göz doymazlık nasıl bir bencilliktir. Bunların hepsinin 41 şirketi varsa bir çalışanı 41 şirketten ayrı ayrı para mı verir. Kendisinin yapmadığını devletin sahibi olan 84 milyon insanın hakkını nasıl böyle düşünmeden har vurup harman savunuyorlar. Allah a havale ediyorum hepsini , en adaletli olan odur .
Sağlık memuru 5 ay önce
Birde ebenim, tıbbi sekreterin, anestezi tek., lab tek aldığına bakın(4000,) bu nasıl adalet. Ayrıca dışarda binlerce işsiz geç varken . Yazıklar olsun...
İSTANBUL ADNAN 5 ay önce
EY REİS BUNLAR NE BUNA NASIL MÜSADE EDERSİNİZ.FAKİR FUKARA GARİP GUREBA EDEBİYAT MI YOKSA .83 MİLYON DÜNYADAN BUYUK . SEÇİM GELİYOR BU HIRSIZLIKLAR SON BULSUN. TÜRK MİLLETİNİN VE DEVLETİ'NİN GELECEĞİ İLE KİMSENİN OYNAMA HAKKI YOKTUR.
osman 5 ay önce
ye kürküm ye...
Sağlıkta Sözleşmeli genel müdürler 5 ay önce
Sağlık Bakanlığında Genel Müdür ve genel müdür yardımcısı olarak görev yapanlarda, il sağlık müdürlükleri ile başkan ve başkan yardımcısı sözleşmesi imzalayarak Yüksek Sözleşmeli Maaşını alıyorlar, Ama bakanlıkta görev yapıyorlar...Sağlıkçı pandemi de O döner alırken bu durum!!!
Selçuk hüseyin 5 ay önce
● dr dışı sağlıkçılar çook yoruldu dışarda binlerce atama bekleyen varken neden yapılmıyoor.
● kurumlarası en düşğk ücret sağlıkçıda iken özlük haklar neden iyleştirilmiyor.
●3600, yıpranma verilmeyen unvanlara yıpranma nerde.
●Sabit ve dönerlerin kalkııp tek maaş sistemi nerde.. sağlıkçılar bunları istiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?