PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Kamu İşçilerinin TİS'ten Alacağı Toplu Para 12 Bin Lira Sınırında! İşte Tablo!

Türk-İş ve Hak-İş'in ortak hareket etme kararıyla beraber sonuçlandırdıkları kamu çerçeve protokolü toplantısı sonrası kamu da görev yapan sürekli işçilerin alacağı rakamlar da netleşti. Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığında görev yapan Bilgi İşlem, Temizlik ve Güvenlik Görevlisi personellerde bu kapsam da yer alıyorlar.

Ekonomi 18.08.2021, 18:46 01.01.2022, 09:21 Güler Sağlam
Kamu İşçilerinin TİS'ten Alacağı Toplu Para 12 Bin Lira Sınırında! İşte Tablo!

Kamuda yüz binlerce çalışan işçiyi ilgilendiren toplu sözleşmede aylar sonra kamu çerçeve protokolüyle çalışanların yüzü güldü. Açıklanan zam oranlarından memnun kalan işçiler, kalan mağduriyetlerin de giderilmesini bekliyor.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Özellikle 696 KHKlı işçiler için tayin becayiş ve zorunlu emeklilik konusu gündemin ilk sıralarında yer alıyor. 

Kamu çerçeve protokolü sonrası uzmanlar hesaplama yaparak işçilerin geriye dönük alacaklarını kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyorlar. Son olarak paylaşılan tablodu Brüt olarak hesaplanan miktar yaklaşık 12.000 TL'yi bulmuş durumda. Tabloda yer alan ücretlerin gerçekleşmesiyle Brüt 12 bin bandında hesaplanan TİS Farklarının net olarak kişi başı 9 bin TL civarında tutarların işçilerin hesabına yatması bekleniyor.

İŞTE BRÜT HESAPLANAN TOPLU SÖZLEŞME FARKLARI

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yorumlar (20)
Sağlıkçı 6 ay önce
Vasıflı vasıfsız işci veya taserondan kadroya gecirilen torpilliler saglik çalışanları, öğretmenlerden fazla maaş alıyor, tis toplu sözleşme sonucunda 12 Bin TL toplu para , ilave tediye 4 âdet 1500 civarında, 2 ikramiye 3400 TL civarında, ????????
tereli 6 ay önce
Eski taşo arkadaş kpss ile atanmayı bekleyen atanamadığı için canına kıyan bile olduğu bir ülkede sınavsız dayıyla işe girmek nasıl bir etki yapıyor sizde acaba?
KPSS İle Memur 6 ay önce
Bir işçi sağlıkçının işini nasıl yapıyor eski taşo arkadaşım? Bunu "memur, veri hazırlama,istatistik" desen anlarım da bir işçi bir hemşire, paramedik, ATT, röntgen teknisyeni gibi mi çalışıyor yani?????
eski taşo 6 ay önce
sayın sağlıkçı eskiden aynı iş yerinde çalışıp aynı işi yapan işçi asgari ücret alırken niye bunu demiyordunuz !!!! işinize nasıl geliyorsa öyle değilmi ?
osman 6 ay önce
önce sınavsız farklı kaygılarla işe adam al sonra alın teri ile lisans sahibi olan kpss ile iş sahibi olan insanlardan fazla para ver! sonra da haktan huzurdan bahset! sebep olanların Allah belasını versin!
Kpss 6 ay önce
Kpss , ösym kaldırın taşeron geliyor. Boşuna çoçukları okutmayın. Taşerona girdirin sonunda kadro alıyor.
Torpilizm / Nepotizm 6 ay önce
Özel şirket çalışanı taşeronlara BELEŞ kadro verilmesi baştan sona yanlıştı. İlkokul bir yana dursun, okur-yazar belgelilere bile kadro verildi. Kamu kurumlarında, ülkede yaşayan herkesin hakkı vardır. Kamuya işçi/memur alımları; KPSS + gereken yerlerde uygulama sınavı + güvenlik soruşturması dahilinde yapılmalıydı. Fırsat eşitliği ve adalet bunu gerektirirdi. Aynı işleri yapmak için, KPSS kapılarında kamu kadrolarına atanmayı bekleyen yüzbinlerce sahipsiz/dayısız insanlarımıza yazık oldu.
Diplomadan uçurtma yapmak farzdır 6 ay önce
Hastanede lise mezunu bile olmayan adam sekreterlik yapıyor başhekim yakını diye, tıbbı sekreterlerin ataması yok, halkla ilişkiler mezunu atanan arkadaşı da kapıda karşılama yapmışlardı torpili yetmedi masa başı sekreter olarak çalışmaya çok enteresan ya gerçekten aklım almıyor artık hayretle izliyorum
Yazıklar olsun 6 ay önce
Ülkede okuyanın değeri yok bu kadar yandaş olunmaz sırf kendilerinden diye vermedikleri zam kalmadı 15 lira giyim yardımı alan memur hiç bir emek sarf etmeden torpille işe giren işçilerin aldığı paralar 2023 e az kaldı bizde gereken dersi seçimde Vericez. Bize verdiğiniz o yüzde 5 ide sağlık çalışanı olarak size hibe ediyorum güle güle harcayın... Yada diyanetinize son model araba alın artık harca harca bitmez siz nasıl isterseniz öyle kullanın.
Murat 6 ay önce
Allah sizin gibilerinin gozunu doyursun bu ıscılerden ne istersiniz anlamıs degılız okumak Varik vırık okumasaydın o kucumsedıgın isciler 30 senelik hemsırenın alamadığı kanı aliyo Allahdan bır hemsire olmussun uz ama adam olamamıssınız...
teknik 6 ay önce
konu ne olursa olsun illa diyanete getiriyorsunuz. şizofren misiniz?
DUYURU 6 ay önce
sagliksen yetkilileri bu adaletsizliği çözmezler ise yetkilerini iyi kullanamazlar ise biz imzalamadık hakem heyeti gibi türlü bahaneler olursa istifalar artacak ve yetkiyi kaybedeceksiniz
Sosyoloji mezunu 6 ay önce
Bu konudaki düşüncemi açıklıyorum:
Yediğiniz,içtiğiniz zehir zıkkım olsun semih durmuş ve onu sevenler.
Kim ki hala bu saglik-sen denen sendikada üye olarak kalmaya devam edip de hepimizi değil,sadece kendini,sonra da semih durmuş'u düşünüyorsa sizlerede hakkımız haram olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?