Kadroya Geçen Taşeronlara (Sürekli İşçilere) Ek Ödeme Verilecek mi?

Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere Kamu Kurumlarında çalışan 4D sürekli işçilerin maaşları ve sosyal hakları ile ilgili TİS sürecinin sonuna doğru geliniyor. Peki TİS'de sürekli işçilere ek ödeme çıkacak mı? Ek ödeme alan işçilerin ödemelerinde artış olup olmayacağı merakla bekleniyor.

Ekonomi 13.10.2020, 13:08 13.10.2020, 16:03 Güler Sağlam
Kadroya Geçen Taşeronlara (Sürekli İşçilere) Ek Ödeme Verilecek mi?

Kamu kurumlarında taşerondan 4D işçi statüsüne geçen işçilerin maaş zam oranları bu ay içerisinde netlik kazanacak.

1 Ekim'den itibaren geçerli olacak olan TİS için görüşmeler başlayacak. Yaklaşık 1 milyon kişinin mali ve sosyal haklarının belirleneceği görüşmelerde en önemli konu maaş zammı olsa da diğer önemli bir konu da ek ödemelerin artıp artmayacağı.

TIKLAYIN

KADROLU TAŞERON İŞÇİLERİN MAAŞ ZAMMI

Kadroya geçen taşeron işçilerin maaş zam oranlarının belirlenmesinde iki önemli etmen önemli olacak.

Birinci etmen işçilerin senede 2 defa almış oldukları yüzde 4 zam oranı ve ikinci etmen ise 2020-2021 enflasyon oranları önemli konular arasında olacak.

ASIL DESTEK EK ÖDEMELERE GELEBİLİR?

Taşeron işçilere çeşitli ek ödemeler yapılıyor. Bu ödemelerin bir bölümü bayramlara ikramiye olarak bir bölümü öğrenim dönemi başlangınca eğitim yardımı bir bölümü ise tek seferlik yapılıyor, düğün yardımı gibi. Bu ödemelerde rakamlar belli bir bandı aşmazken önümüzdeki görüşmelerde bu oranların 2020 seviyesine çıkarılması bekleniyor.

Yorumlar (10)
ahmet hozan 3 ay önce
Bayram harçlığı genel olarak 75 tl bilinir ele geçen 53 tl, asgari ücret + %4 (brüt) farkla çalışırız , gelir vergisi Ocak ayı itibariyle %15 kesinti ile başlar, yıl içerisinde gelir 22 bin tl yi bulduğunda %20 ye çıkar . Şöyle hesaplayabilirsiniz aylık 2.324 lira alan bir işçi ekim ayında %20 vergiye tabi tutuluyor. Sosyal hak olarak 25 tl çocuk yardımı 30 tl yakacak yardımı alırız ve bu rakamlar hep brüt rakamlar vel hasılı kelam ele geçen 2.650 tl yi geçmez.
Ali 3 ay önce
Doğru hesaplamışsınız sorun nedir zaten bu işi bilerek seçmediniz mi bu maaşı alacağınızı biliyordunuz. Beğenmiyorsanız istifa edin birazda işsiz arkadaşlar kazansın
abidin 3 ay önce
oldu olacak 2200 ek gösterge verin yıllık izinlerini 30 gün yapın tamamen 657 bağlayın
ahmet hozan 3 ay önce
yani evet olması gereken bu,zorunuza giden yada sizi bağlayan durum nedir
DOKTORLARDAN KESİN VERİN 3 ay önce
Tabiiki haklari. cok zor sartlarda calismaktalar. Hani saglik bir bütündü? DOKTORLARDAN kesip 4d li calisanlara da ek odeme verilmeli. Zaten taseron firmaya para veriliyordu. Haklari.
Doktor düşmanı 3 ay önce
" DOKTORLARDAN KESİN VERİN " diyen şahsiyet sana sesleniyorum yiğidim; annen baban çocuğun kendin hastalanınca hastanenin güvenliğine muayene ettir o zaman. Ne alıp veremediğiniz doktor maaşıyla, Amerika'da en kötü pratisyen hekim ayda 20.000 $ alıyor. Birim bazında baksan bile en kötü pratisyen hekim 20.000 ₺ alması lazım ama 4.000 ₺ ye çalışıyor. Sizin gibiler yüzünden ülkeden beyin göçü oluyor, o kadar okumuş direk çürütmüş adam asgari ücret mi alsın? Size kalırsa alsın demi sonra ne oluyor asgari ücret yerine yurt dışına gidiyor emeğinin değerini alıyor ama bu vizyon bu öngörü nerde?? Ben battım herkes batacak kafasını bi bırakamadınız yazıklar olsun.
Doktorlardan kesin Asgari ucretliye verin. 3 ay önce
Her taraf afiliye ile tıp fakultesi doldu. Yerinize doktor bukunur. Maasi beğenmiyorsanız gidin yurtdisina. Asgari ucretli isciye cayinizi bile doldurtuyorsunuz. Bardaginizi bile o insanlar yikiyor. wc temizliyor. Burasi avrupa amerika degil. Burasi Türkiye. aza kanaat edilicek mecbur. siz restoranda veriyorsunuz onlarin ayda kazandigi parayi. Kusura bakma doktorum. Dogru neyse ben onu söylerim.
Doğrusu 3 ay önce
Yardımcı hizmetlere neden verilmiyor yardımcı hizmetler çalışanlara unutulmuş
ahmet hozan 3 ay önce
Ali bey cevabım size ; Kadro iş güvencesi olarak geldi,taşeron döneminin kula kulluk uygulamasını bitirmek,firmaya ödenen paranın kasada kalması vs. Sorunu anlamak istemiyor olabilirsiniz ama biz hakkımızı istiyoruz,taşeronda almakta olduğumuz haklarımızın ödenmemesine tepkiliyiz. Oturup yüzdesel farka karşılıklı imza atıp daha sonra imzalanan yüzdesel farkın ödenmemesine tepkiliyiz. Geçin çalıştığımız alanı şu platformda bile düşmana ihtiyaç duyamıyoruz.Yani ek ödeme sözü verilip alamayan hemşireye,şiddet gören doktora yada bunun gibi karşılaşılan haksızlıklara çözüm yolu beğenmiyorsan istifa et mi olmalı ?
İsimsiz 3 ay önce
Hastane personelleri kadroya geçen kaç para maaş alıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?