İzmir Milletvekili Atila Sertel, 3600 Ek Göstergeyi Meclis Gündemine Taşıdı

Cumhuriyet Halk Partisinin İzmir Milletvekili olan Atila Sertel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Haziran Genel Seçimler öncesinde “Polislere, öğretmenlere, hemşire ve din görevlilerine 3600 ek gösterge sözü" verdiğini dile getirerek, devlet memurlarının büyük merakla beklediği ek gösterge konusunu meclis gündemine taşıdı.

Ekonomi 26.03.2019, 19:18
İzmir Milletvekili Atila Sertel, 3600 Ek Göstergeyi Meclis Gündemine Taşıdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mayıs 2018’de yaptığı konuşmayı aynen aktaran Milletvekili Atila Serter, konuşmasında;

TIKLAYIN

Recep Tayyip Erdoğan Mayıs 2018'de şu şekilde söylemişti diyerek;  ‘Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşirelerimizin, din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz.’ dedi. 

Aradan geçen yaklaşık bir yıllık zaman dilimini hatırlatan Serter, Milletvekilleri olarak TBMM Genel Kurulu’nda bu sözü sürekli dile getirdim, verilen sözün tutulmasını istedim ancak, 3600 ek gösterge konusunda çalışma Meclis’e gelmedi. Şimdi şunu seçim öncesi açıklasınlar, 3600 ek gösterge gelecek mi gelmeyecek mi?” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?