İş Barışını Bozan Ek Ödeme Değil, Tek Ödeme İstiyoruz!

Sağlık çalışanları iş barışını bozan, haksızlığa, adaletsizliğe, eşitsizliğe, huzursuzluğa ve umutsuzluğa iten döner sermaye değil ve ek ödeme yerine tek ödeme istiyor. Bu taleplerini kravatlı Bakanlık bürokrasisine duyurmak için sosyal medya'dan adeta feryat ediyorlar.

Ekonomi 27.09.2021, 22:26 28.09.2021, 15:49 Güler Sağlam
İş Barışını Bozan Ek Ödeme Değil, Tek Ödeme İstiyoruz!

Fedakar sağlık çalışanları arasında ayrım yaparak iş barışını bozan, hak gasp eden, alın terini yok sayan döner sermaye sistemine bir an önce son verilerek diğer Kurumlarda olduğu gibi TEK ÖDEME sistemine geçilmesi elzemdir. Döner sermaye uygulaması hayata geçtiğinden beri yaşattığı mağduriyetlerle sağlık çalışanlarının yüzünü hiç güldürmedi. 

Kangren halini almış böylesine büyük bir sorunla İnsan hayatını, insan sıhhatini KORUYAN kamu hizmeti daha fazla sürdürülemez. Çözüm yerine sorun üreten döner sermaye sistemi, sadece sağlık çalışanlarını değil, ülkemizde yaşayan herkesi sorunun bir parçası haline dönüştürecek ve bir süre sonra zararı herkese dokunacaktır. 

Sağlık sistemini tehdit eden döner sermaye sistemi, sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonlarını sarsmaya, iş barışını ve huzurunu olumsuz etkilemeye devam ediyor. Hak kayıplarına yol açan ve çalışanları meslekten soğutan döner sermaye sisteminin bir an önce KALDIRILMASI ve yerine EK DEĞİL, TEK ÖDEME sistemine ACİLEN geçilmesi gerekmektedir. Yıllarca döner sermayenin adı varoldu, ancak bu sistemden birçok çalışan hiç YARARLANAMADI. Tabandı, tavandı, vergi dilimidi, sabit ödemeydi derken özellikle doktorların dışında Mart ayında uygulamaya sokulan tavan ek ödemeden bile sağlık çalışanlarının YARISI YARARLANAMADI!

SAĞLIK ÇALIŞANLARI, döner sermaye değil, EMEKLERİNİN karşılığı olan yoksulluk sınırının üstünde TEK MAAŞ istiyor!

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (15)
sağlıkçılar 1 yıl önce
TEK ÖDEME İSTİYORUZ. TAVAN ÖDEMELER HER ÜNVANI KAPSAMIYOR VE 3 AY SONRA BİTİYOR. KURUMALAR ARASI EN DÜŞÜK ÜCRET SAĞLIK ÇALIŞANIDA. EBE. HEMŞİRE, ANESTEZİ TEK. LAB TEK. TIBBI SEKRETERDE
ÇOK GEÇMEDEN ÖZLÜKLER DÜZELTİLMELİDİR.
Sağlık memuru 1 yıl önce
Karı koca sağlık personeliyiz ikimizde covid 19 a yakalandık 2 tane de çocuk var mecburen onlarında mağdur olmaması içinn evdeyiz onlar da pozitiftir. Covid 19 u iş kazası kategorisine bile almayan bakanlık bari tek kalem iyileştirilmiş maaşımızı, yani hakkımızı verin.
Saygılarımla
Arkadaş mahsusmu yapıyorsunuz 1 yıl önce
Hemşirenin maaşı dusukte doktorun iyimi.30 senelik uzman doktor 8600 TL maaş alıyor.ek ödemesi emekliliğe yansimiyor.maasinda yarisi.bir hastanede 10 elma kazanan doktorun aynı branştan aynı işi yapan Arkadaşı 5 elma diğeri 0 elma kazaniyor.sanki donerden sermaye herkese haksızlık.birde adalet istiyorsunuz yazıda tek bir kelam güvenlik görevlisi temizlik personeli yok.onlar risk altında degilmi.boyle yaparak camiayı birbirine düşman ediyorsunuz
Hemsirecigim! 1 yıl önce
Bak burda hepimiz için hak arayalım diyorum.kahve ağzıyla cevap yazıyorsun.bende hiç tavan ek odemesi alamadim o üç ay.iki aydirda 0 çekiyorum.ama senin kafadakilere anlatmak boşa haklisin git o zaman doktor ol demek lazım senin kafadakilere(beraber hak aradığımız arkadadlar üstüne alınmasın)
Doktorcuğum 1 yıl önce
döner sermaye sisteminden sadece sizlerin yararlandığı duymayan sağır sultan kaldı mı ki yüzün kızarmadan gelip burda ortalığı karıştırıyorsun. Ne alırsanız alın ama döner sermaye'de adil dağılım acilen yapılmalıdır. ayrıca adamlar sağlık çalışanları diyerek temizliği de güvenliği de içine almış zaten, millete boşa gaz verme burda
Kadir 1 yıl önce
En kaba haliyle Maaş+ sabit döner+olmayan ek ödeme böyle bir maaş sistemi olur mu daha bir sürü sıkıntısı var yaz yaz bitmez biz tüm memurlar gibi maasimizi tek kalemde istiyoruz ellerinde para kaynağı var o kaynağı ellerinden gitmesini istemeyenler bizim bu talebimizi görmez
ahmet tuna 1 yıl önce
TRT nin her ay tüm faturalarımıza yansıttığı TRT KATILIM payı sağlık katılım payı olarak değiştirilsin. TRt de bir risk olmadan 15 binlerde maaşlar var gel sağlığa riski al haket
hemşir 1 yıl önce
doktor 10bin tl alırken nasıl oluyorda ben 10 lira alıyorum.veya 30 kuruş alıyorum.vicdansızlar.Allah bildiği gibi yapsın.
Hemşire 3 hafta önce
Çünkü doktor tıp fakültesine zorlukla giriyor, çok zor bir eğitim alıyor, sonra uyduruk KPSS’ye değil tus gibi zor bir sınava giriyor sonra yine zorlu uzmanlık eğitimini görüyor. Sonra uzman oluyor bir sürü hasta bakıyor, tanı koyuyor, tedavi düzenliyor, orderlıyor, altında çalışan çalışanların orderları düzgün uygulayıp uygulamamasından da sorumlu tutuluyor. Ek ödeme olarak Doktorun 10bin alması (ki almıyor) ne kadar az aslında değil mi? 100bin alsalar hakkıdır.
Hemşire 4 hafta önce
Döner sermaye artık işlemiyor maalesef. Çoğu kurumda tüm çalışanlar 0 lira ek ödeme alıyorlar. Bu yüzden biz hemşireler 6bin anca alırken uzman doktorlar da 8bin civarı alıyor. Acilen bir düzenleme ile maaşlar yükseltilmeli. Uzman doktor o kadar okumuş etmiş bizden en az 4kat fazla kazanmalı.
laborant 4 hafta önce
alırsınız alırsınız,sağlık sen e üye olmaya devam edin siz...
Sağlık memuru 3 hafta önce
Başka haber yapmayın.sağlık çalışanlarının 1. Ve en öncelikli konusu budur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?