PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

İş Bankası’ndan Sağlık Müdürlüğüne 22 Bin Liralık Promosyon Teklifi

İl Sağlık Müdürlüğü ile İş Bankası arasındaki promosyon görüşmelerinde Bankanın Sağlık Müdürlüğüne 22.000 liralık teklif verdiği öğrenildi.

Ekonomi 01.11.2022, 00:41 01.11.2022, 09:57 Cansu Polat
İş Bankası’ndan Sağlık Müdürlüğüne 22 Bin Liralık Promosyon Teklifi

Van İl Sağlık Müdürlüğü promosyon ihale sürecinde işler iyi gitmiyor.

İl Sağlık Müdürlüğü’nün 35-36 BİN TL bandında promosyon anlaşması yapma hedefi bankadan olumsuz yanıt buldu.

İş Bankası ile yapılan promosyon görüşmelerinde bankanın 9500 personel için sadece 22.000 liralık promosyon teklifi vermesi hayal kırıklığı yaşattı.

Diğer taraftan Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ile Yapı Kredi Bankası arasında yapılan görüşmelerde de 38 aylık süre için 11.400 TL promosyon teklifi yapılması üzerine promosyon söleşmesi feshedilmişti.

BANKALAR YİNE CENTİLMENLİK ANLAŞMASI MI YAPTI?

Öte yandan iddialara göre; bankaların kendi aralarında yaptığı anlaşma ile promosyon ihalelerinde beklenen tutarlara erişilemediği söyleniyor. 2009 yılında bankalar, kendi aralarında “Centilmenlik Anlaşması” adı altında birleşerek promosyon ödememe, birbirinin daha önce anlaştığı/teklif verdiği kurumlarla anlaşma yapmamak gibi rekabeti bozucu nitelikte piyasayı manipüle etme suçlamalarıyla bazı bankalara cezalar verilmişti. Rekabet kurumu 2011 yılında 8 bankaya GSF gelirlerinin binde 4'ü kadar ceza kesmişti. Bankalara rekabeti bozucu manipüle suçlamalarıyla gayrisafi hasılatlarının %03 - %3 arasında ceza uygulaması 4054 sayılı Kanunun 4. Maddesi kapsamında yapılmıştı. 

Aradan geçen yaklaşık 13 yıllık sürede promosyon ihalelerine gelen teklifler değerlendirildiğinde, aynı durumun söz konusu olabileceği iddia edildi.

Yorumlar (4)
Mehmet 1 ay önce
Daha dune kadar 35 40 hatta 45 civarı teklifler gelirken ne olduda 20 hatta daha düşük teklifler verilmeye başlandı hemde bu enflasyon döneminde bence arastirilmasi lazim bankalarin
SabrıKalmamışSağlıkçı 1 ay önce
Nerde bu devlet ? Devlet bankaları özelleştimi de keyiflerine göre rakam veriyor nerde hani bu sen kimsin ya diyen devlet büyüklerimiz ah ah sabırla bekliyoruz seçimi.
sağlık çalşanları 1 ay önce
ula iş bankası yüksek teklif vermeniz için chp li bir kurum mu olmak gerekir chp li saruhanlı belediyeye sadece ve sadece 87 kişiye 19 500 tl veren sizler yüzlerce çalışanı olan bir kuruma verdiğiniz teklif çok komik değil mi
Klçblğ 1 ay önce
Birileri para yediriyor belli.. Bakanlık el atmasa olmazdı tabi...