PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

İmamların Tamamı 3600 Alırken Neden Sadece Lisans Hemşirelere 3600 Veriliyor?

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’un 3600 ek gösterge düzenlemesinden önlisans mezunu dahil 1.dereceye düşen tüm sağlık çalışanlarına verileceğini açıklamasının ardından Ali Yalçın’ın Çalışma Bakanı yaptığı görüşme kafaları karıştırdı.

Ekonomi 16.06.2022, 20:10 16.06.2022, 21:10 Cansu Polat
İmamların Tamamı 3600 Alırken Neden Sadece Lisans Hemşirelere 3600 Veriliyor?

Memur Sen heyeti Çalışma Bakanlığı’na giderek Bakan Vedat Bilgin ile 3600 ek gösterge düzenlemesindeki eksiklikleri görüşmüş, görüşme sonunda Diyanet Sen Genel Başkanı Ali Yıldız açıklamada bulunmuştu.

DİYANET SEN: İMAMLARIN TAMAMI YARARLANACAK

Diyanet Sen Genel Başkanı 3600 ek gösterge düzenlemesinden hiçbir ayrım yapılmaksızın imamların tamamının faydalanacağını kamuoyuna duyurdu.

SAĞLIKÇILAR HAYAL KIRIKLIĞI YAŞIYOR

Ancak görüşmeyle ilgili Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın lisans mezunu hemşirelerin çalışma bakanlığının tablosunda yer almasının diğer yüksek öğrenim gören sağlık çalışanları arasında hiyerarşik dengeyi bozacağını söylemesi Sağlık camiasında tam bir hayal kırıklığına neden oldu çünkü.


Bakanlık 3600 Ek Gösterge Sonrası Yeni Emekli Maaş Tablosu Yayınladı- TIKLAYINIZ.


SEMİH DURMUŞ ÖNLİSANS MEZUNLARIDA 3600 OLACAK DEMİŞTİ! AMA...

Çünkü Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş önlisans mezunu dahil birinci 1.dereceye düşen sağlık çalışanlarının 3600 ek göstergeden yararlanacağını açıklamıştı. Ancak hem Memur Sen genel başkanı Ali Yalçın’ın hem de çalışma ve Sosyal güvenlik bakanlığının yayınladığı 3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili tabloda sadece 4 yıllık yüksek öğrenim bitiren hemşirelerin 3600’den faydalanacağını göstermesi sağlık camiasında haklı tepkilere neden oldu.

POLİS, İMAM 2200'DEN 3600'e

2 yıllık yüksek okul  bitiren polis, din görevlisi 2200’den 3600 ek göstergeye çıkıyor. 2 yıllık üniversite bitiren hemşire, sağlık  memuru, ebe yani sağlık çalışanlarının ise bilmediği bir günahı mı cezası mı var diye sağlık kamuoyu soruyor. Bizler 600 puanla 2800’e çıkartılırken hani denge kurulacaktı? Birine 1400, diğerine 118 ile nasıl denge kuracaksınız. Her zam dönemiyle beraber bu kurduğunuz denge katlanacak. Sağlık çalışanlarına yapılan bu muamele adeta üvey evlat muamelesidir. 


Memur Sen, Sadece Lisans Mezunu Hemşirelerin 3600’den Faydalanmasını Çalışma Bakanına Sordu! - TIKLAYINIZ.


DURMUŞ AÇIKLAMA YAPACAK MI?

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’un 3600 ek gösterge düzenlemesinden kimlerin yararlanacağı ile ilgili kamuoyunu bilgilendirip bilgilendirmeyeceği ise merak ediliyor.

Yorumlar (22)
Hemsire 2 hafta önce
Doktor nikli arkadas sende birak bu ortacag zihniyetini.heleki din adamlari ne demek.onlar tarafindan afaroz edilmektenmi korkun
Amir 2 hafta önce
Imamlara hic para vermeyeceksin maas alan papaz gördünüzmü
Doktor 2 hafta önce
Bırakın imamla dinle uğraşmayı.Başka mesleklerle kıyaslama yapmak,heleki din mensuplarıyla yapmak çok yanlış.
Hemşire 2 hafta önce
Doktorlar 4200 e çıkıyor. Ama 25 yıl çalışan doktor da ben de 3600 de çalışacağız. Çoğu benim comezim olur. Geldiklerinde mesleği biz ogretiriz yeni yetme doktorlara.
sağlıkçı 2 hafta önce
din adamı maaş alır mı? almalı mı? islamda cemaat içinden biri çıkar ve o namazı kıldırır. kimse dinle uğraşmıyor. din adını altında yenen kul hakkının peşinde. sağlıkçıya gelince hemşire ebe diye ayır ama din adamına gelince imam müezzin diye ayırma. eee bu kul hakkına girmez mi sayın doktor nickli arkdaş. din olunca herşey mübah değil mi
PARA İMAN 2 hafta önce
önceden para ile imanın kimde olduğu belli olmazdı, şimdi para kimdeyse iman ondadır, sağlıkçının imanı imamın imanıyla bir olur mu hiç !
Hizmetli 2 hafta önce
Bende imam olayım kabul ediyorum versinler banada 3600 ek gosterge
Saglik calisani 2 hafta önce
72dk calisan imamlara verinsi, in adLetiniz bumj imamlardan oy alin bundan sonra
sağlık memuru 2 hafta önce
bari ne yazdığını tercüme et
aysel 2 hafta önce
HERKESE VERMENİN BİR ANLAMI YOK. ÇÜNKÜ ORALARDAN GAYMAK GİBİ OY YAĞIYOR. MAKSAT, TABANDA SAFLARI SIKLAŞTIRMAK.
boşver 2 hafta önce
niye öğretmenle değil polisle değil imamla kıyas bu ülkede kendine müslümanım diyenler dini dindarı sevmiyor ayıp ayıp
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?