Hükümetin Sürekli İşçilere Zam Teklifi Belli Oldu

Hükümet, kamuda görev yapan 700 binden fazla işçinin 2021'nin ilk 6 ayı için yüzde 9, ikinci 6 ay için yüzde 5 artı enflasyon farkı ile 4 bin liraya kadar brüt ücrete 60 ve 100 lira seyyanen zam teklif etti.

Ekonomi 08.07.2021, 16:04 08.07.2021, 16:39 Güler Sağlam
Hükümetin Sürekli İşçilere Zam Teklifi Belli Oldu

Karayolları, demiryolları, il özel idareleri, hastaneler, şeker fabrikaları ve elektrik üretim santralleri başta olmak üzere kamudaki 700 binden fazla işçinin ücretlerine 2021-2022 yıllarında yapılacak zammın belirleneceği toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde süreç resmi olarak başladı.

Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar ve Hak-İş Genel Başkan Vekili Osman Yıldız, iki konfederasyon tarafından hazırlanan ortak talepleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e sunmuştu.

İLK ALTI AY İÇİN YÜZDE 20 TALEP EDİLMİŞTİ

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Tüm kamu işçilerinin en düşük brüt ücretinin öncelikle 4 bin 800 liraya yükseltilmesini isteyen konfederasyonlar, 2021-2022 için ilk 6 ay yüzde 20, diğer 6 aylar için enflasyon artı yüzde 3 refah payı talep etti.

İKİ FARKLI ZAM ORANI TEKLİF EDİLDİ

Yapılan görüşmelerin ardından Hükümet 700 bin kamu işçisini yakından ilgilendiren zam teklifini bugün sundu. Verilen teklife göre brüt 3577 TL ile 3750 TL arasında alanlara 100 TL, brüt 3750 TL ile 4 bin TL arasında alanlara ise 60 TL seyyanen zam önerildi.

Hükümet, kamu işçilerine 2021'nin ilk 6 ayı için yüzde 9, ikinci 6 ay için yüzde 5 artı enflasyon farkı ile 4 bin liraya kadar brüt ücrete 60 ve 100 lira seyyanen zam teklif etti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
KPSS 5 ay önce
Taşeronlar ne zaman maaşlarını, tediyelerini, ikramiyelerini, bayramlıklarını yeterli buldular ki ; şimdi verilen teklifleri yeterli bulsunlar. Akrabacılıkla, yandaşlıkla, torpille gelip de KUL HAKKIndan bile bahseden ilkokul mezunları var.
Tahsillisin ... 5 ay önce
Anladık. Lakin; bir kısım taşeronun mağdur edebiyatı yapmayı sevdiğini ve rollerine kendilerini kaptırdıklarını yazmamışsın. Yardımcı Hizmetler sınıfına bile KPSS.den 90-95 puanlarla atama yapıldığını ve üniversite mezunu yüzbinlerce işsiz insanımızın haklarının yendiğini de yazmamışsın.
Cahilsin.. 5 ay önce
kpss kaç puan aldın soruşturan yok nerde nasıl torpil buldun da işe girdin araştıran yok anca geçip konuşuyosun..bu insanlar mağdur bu insanlar geçinemeyip gece gündüz ek iş yapıyor hadi kuldan utanmıyorsun da Allahtan da mı korkmayıp şöyle yorum yapıyorsun.. Ki diyelim senin Allah inancın var, ben sana hakkımı helal etmiyorum kardeş...
tereli 5 ay önce
işçilere bunu verdilerse biz memurlar yandık o zaman
KPSS CEVAP 5 ay önce
SEN KPSSDEN ATANDINDA ŞİMDİ NE İŞ YAPIYORSUN SAĞLIK ÇALIŞANIMISIN ULAN SİZİN ARKANIZI TOPLAYAN İŞÇİLERDİR TUVALETİNİ GİDİP YAPIP ARKANDAN TEMİZLEYEN KİM VEYA EĞER HEMŞİRE İSEN HASTAYA TAKTIĞIN İLAÇLARIN İLAÇ DÜŞÜMLERİNİ ARKANDAN YAPAN KİM SENİ DAYAK YEMEDEN KURTARAN KİM VS VS SENİN 1 MAAŞIN İŞÇİNİN 2 AYLIK MAAŞI BOŞ BOŞ KONUŞMA
sağlıkçı 5 ay önce
sağlıkçıya ne verdin???
Memur 5 ay önce
İşçiler şimdi bunu az bulacak ama memurlara bunu verseler ben okeyim
Sm 5 ay önce
Dalga geciyolar. Piliniz bitti de. Yeni bir oluşum lazım. 60 tl nedir ki günlük 1 ekmek parası. Allah görüyor kimlerin neleri götürdüğünü. Öbür tarafda 2 elimiz yakanızda iktidarından muhalefetine. Hepiniz aynısınız.
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?