PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hükümet Bu Kurumda Çalışan Sağlıkçılara Maaş Düzenlemesi Yapacak

CNN Türk’de yer alan habere göre AK Parti 2 meslek grubu için yasal düzenlemeye giderek maaşlarda artış yapacak.

Ekonomi 23.01.2023, 09:42 30.01.2023, 05:30 Cansu Polat
Hükümet Bu Kurumda Çalışan Sağlıkçılara Maaş Düzenlemesi Yapacak

CNN Türk’te verilen habere göre; Sağlık Bakanlığı’na değil, kamu kurumuna bağlı şekilde çalışan sağlık çalışanlarıyla yüksek yargı mensuplarını kapsayacak özlük hakkı düzenlemeleri kapıda.

Edinilen bilgiye göre Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan sağlık personelinin özlük hakları ile bir kuruma bağlı çalışan sağlıkçıların arasında maaş farkı nedeniyle düzenlemeye gidilecek.

Hayata geçirilecek yeni düzenleme ile maaşlarında iyileştirmeye gidilecek.

KAMU KURUMU DOKTORUNUN MAAŞI ARTACAK

İşyeri hekimlerinin özlük haklarında değişikliğe gidilecek. AK Parti yeni bir düzenleme hazırlığında. Edinilen bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan sağlık personelinin özlük hakları ile bir kuruma bağlı çalışan sağlıkçıların araaında maaş farkı nedeniyle düzenlemeye gidilecek. Sağlık Bakanlığı'na bağlı olmayan doktor, hemşire gibi sağlık çalışanın maaşları yükseltilecek. Kamu kurumuna bağlı olarak çalışan işyeri hekim ve hemşirelerinin çalışma şartları, Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerde çalışan sağlık çalışnlarından farklı. Nöbet sistemi olmadığı için kamu hastanelerinde çalışanlar gibi ek ödeme de bu çalışanlar almıyor. Hayata geçirilecek yeni düzenleme ile maaşlarında iyileştirmeye gidilecek.

Öte yandan bir diğer çalışma da yargıya yönelik olacak. Danıştay, Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay... Bu 3 kuruma yönelik sosyal hakların eşitlenmesi planlanıyor. Düzenleme hayata geçerse 3 kurumda çalışan yüksek yargı mensuplarının özlük haklarında iyileştirmeye gidilecek.

Yapılacak 2 düzenlemenin de tamamlanıp Meclis'e gönderilmesi bekleniyor.

Yorumlar (11)
kamu işçisi 2 hafta önce
6111 torba yasayla 2011 yılında belediyelerden geçen işçilerin ücretleri diğerinin 3 katı bunlarıda düzeltmeniz gerekir aynı işte aynı çalışma yılı birinin maaşı 9 bin diğeri 19 bin emekli ikramiyesi 3 katı emekli maaşı 3 katı ikramiye üç katı nedir bu üvey evlat muamelesi gibi lütfen buna da bir el atın EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET YETERRR KARAR MİLLETİNDİR.
Hbb 2 hafta önce
Aldığınız maaş haram zaten boşa haramı arttırma öyle kalsın sıfır emek sıfır başarı
Davut 2 hafta önce
İyice Doktor bakanlığı oldu. Hemşireye 732 lira doktora 15.000 lira ek ödeme. Yatacak yeriniz kalmadı KOCA KOCA mezarlarda yatın.
NEYSE 2 hafta önce
YAPIYORSA KOMPLE SAĞLIK BAKANLIĞINA YAPSIN. BAŞKA KURUMLARA VERE VERE ....
Hangi kurum bunlar 2 hafta önce
Hangi kurum merkez teşkilatı ve Hudut sahiller maaşları düşük kaldı ondan mı bahsediliyor
mustafa eski 2 hafta önce
Kendi merkez teşkilatı ve hudut sahillerdeki adaletsizliği düzeltmeden başka nereye bakarlarki
mustafa eski 2 hafta önce
Bakanlık önce hep ötelediği teşvik vermediği sabit ödeme zammı vermediği ve diğer bir çok hakkını vermediği merkez teşkilatı çalışanlarına bir düzenleme getirsin.
Att 2 hafta önce
Devletimiz sagolsun kamuda çalışan tüm sağlık çalışanları bir şekilde talepleri yerine getiriliyor. Özel sektör de çalışan yardımcı sağlık personeli patronların insafına bırakılıyor. Devlete borcu olan vatandaşlara dahi borçları ve cezaları silinirken bizler vergisini veren bir nevi kamu hizmeti veren özel sağlık sektörü çalışan sağlık personeli olarak üvey evlat muamelesi görüyoruz. MaşAllah bizlere
Sağlıkçı 2 hafta önce
370 tl teşvik verip,onu da mahkeme zoruyla iyilestirme mi yaptı,kamuda sağlıkçılarım maaşı masabaşı hiçbir niteligi olmayan ilköğretim mezunu memur maaşlarının dahi gerisinde kaldı,komik ücret alıyoruz,bir kısmı vergiyle kesintiyle gidiyor,sağlık bakanlığı ilk önce kendi hemsire ebe maaşlarına bir el atsa!performansın yükünü,ne kadar çok hasta olursa onun işini ebe hemşirenin omzuna verip teşviği döneri iyilestirmeyi de sadece hekime yaptı,hekim harici topyekün içler acısı halde
Berke 1 hafta önce
Bir düzenleme yapılacaksa bütün kamu çalışanlarına yapılsın.Bu kadar adaletsizlik yeter.KPSS olmadan havadan taşeronlara kadro vermenize de karşıyız.onlara kadro vererek işsiz olan üniversite mezunlarına haksızlık yapıyorsunuz.Taşeronluğa güvenerek hiçbir iş yapmıyorlar.Oturdukları yerden maaş alıyorlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.