Hemşirelere 6 Milyon Dolarlık İkramiye Çıktı!

Kanada’da 4 sağlık çalışanının bir yıl boyunca oynadıkları ortak bilete 6 milyon dolarlık ikramiye çıktı.

Ekonomi 16.11.2020, 21:22 Güler Sağlam
Hemşirelere 6 Milyon Dolarlık İkramiye Çıktı!

Kanada‘nın New Westminster şehrindeki Royal Columbian Hastanesi‘nde çalışan hemşire Heewon Choi, Melanie Nolan ve iki iş arkadaşları, piyango kazanmak için bir yıldır tek bilet aldı.

Dört sağlık çalışanın geçtiğimiz hafta aldığı ortak bilete 6 milyon dolar isabet etti. Sağlık çalışanları, ülkedeki  British Columbia Lottery Corporation’ın (BCLC) Lotto 6/49 oyunundan 6 milyon dolar kazandığını hastanede düzenledikleri basın toplantısında duyurdu.

BİR YILDIR PİYANGO OYNUYORLAR

BCLC yetkilileri, dört sağlık çalışanının yaklaşık bir yıldır birlikte piyango oynadığını söylerken Çarşamba günü bir basın toplantıdında kazandıklarını açıkladı.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Büyük ikramiyeyi kazanan dört hemşireden Heewon Choi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada,  “İnanamadım. Bileti hemen yanımda oturan Melanie’ye gösterdim” dedi.

“ŞAKA OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜLER”

Choi, büyük ikramiyeye sahip olmanın verdiği heyecanın eşsiz olduğunu ifade ederek, “Diğer iki grup üyesi vardiyalarına başladığında, Melanie ve ben onlara durumu anlattık. Bunun bir şaka olduğunu düşündüler. Her zaman bir milyoner olmayı hayal etmişimdir, kendimi bir rüyadaymış gibi hissediyorum” dedi.

BAĞIŞIN BİR KISMI CORONA VİRÜS HASTALARINA

Melanie Nolan da büyük ikramiyenin bir kısmını çalıştıkları hastanesi olan Royal Columbian Hospital Foundation’da yatan corona virüs hastalarına bağışlamayı planladıklarını ifade etti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?