PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hekimler bordrolarıyla isyan ettiler: Sayın Cumhurbaşkanım, Arz Ederim!

Artan enflasyon sonrasında maaşlarının artmadığını belirten bir grup hekim, sosyal medya hesaplarından maaş bordrolarını paylaştı. Hekimler, Birinci basamak sağlık hizmetlerini böyle bitirmişlerdi şimdi de kamuda ki sağlığı bitiriyorlar ifadelerini kullandılar.

Ekonomi 16.04.2022, 21:16 19.04.2022, 00:08 Cansu Polat
Hekimler bordrolarıyla isyan ettiler: Sayın Cumhurbaşkanım, Arz Ederim!

Aralarında tanınmış hekimlerin de olduğu bir grup doktor, sosyal medya hesapları üzerinden maaş bordrolarını paylaşarak Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'ya sitem ettiler.

HEKİMLİĞİN BİR DEĞERİ YOK

"Artık hekimliğin bir değeri yok" diyen hekimler, yan dal uzmanı bir hekimin 7800 TL maaş aldığını belirterek "dalga mı geçiyorsunuz" sorusunu yöneltti. Bu maaş politikasının anlamının "istifa et, özele geç" demek olduğunu belirten hekimler, bu gidişle devlet hastanelerinde özellikli hizmetin sunulamayacağını, parası olmayan vatandaşın da sürüneceğini ileri sürdüler.

HERGÜN İŞE MUTSUZ GİDİYORUM

Bir diğer hekim ise "her gün işe mutsuz bir şekilde gittiğini" ifade ettikten sonra hastanelerde artık döner sermayenin dağıtılmadığını, aldığı toplam paranın 13.000 TL olduğunu ve artık hekimliğin bir değerinin olmadığını belirtti.  "Uzman olmayı geciktirmek için sonuna kadar uzatma yapıyorum. İşe her gün mutsuz gidiyorum" yorumunu yapan hekime Beyin Cerrahı olduğunu söyleyen bir diğer hekim ise Cumhurbaşkanı ile Sağlık Bakanı Koca'yı etiketlediği paylaşımında "Sayın Cumhurbaşkanım, 29. yılında Beyin Cerrahi Uzmanıyım. 498 TL sendika ikramiyesi ile beraber maaşım 8 bin 451 TL, arz ederim" mesajını paylaştı.

Yorumlar (27)
sağlıkçı 3 ay önce
Arz ede ede bir hoş olduk.
İltimaS 3 ay önce
BELEŞ kadro alan tanış taşeronun yıllık geliri, memuru geçmiş; hemşire ve öğretmenlerle yarışmaktadır. Yakında doktorları geçerse, şaşırmam. Kamuda; maaş hiyerarşisi, maaş dengesi diye birşey de kalmamıştır. Adalet sözlükte kalmıştır.
Ebe 3 ay önce
Dr dışı sağlıkçılar dünden bitik. Ama duyan yok.
Ysp 3 ay önce
Yav bunlarda ilkokul,ortaokul,lisede derece yaptı,6yil uni okudu 2 yil dogu hizmeti yaptı 4 yil asistanlık yapti 2 yil dogu hizmeti yapti diye yspden fazla alabiliceklerini nasıl dusunuyorlar ya, boyle is mi olur bu is ekip isidir !!!!
Vatandaş 3 ay önce
Siz asıl hicbir eğitimi olmayan işçi maaşlarına bakın hele ki devletin maden işçisi martta maaş+ikramiye+kömür toplamda en az 30 bin kesin almıştır.heee bakın Türkiye kömür işletmelerine özelleşmesi gereken tek yer cunki zarar üstüne zarar ediyo ama işçilerin aldığı paralar sağlıkçılar kadar sorgulanmıyor..kimse ajitasyon yapmasın herkes hakettiği kadar maaş alacak muhtarlar bile zam aldı çoğu eğitimsiz konuşmasını dahi beceremeyen insanlar...yazıklar olsun ülkenin hâline bakın heryer darmadagin ekonomi daha da çöker bu adaletsizlikle...
Mahsun Dr 3 ay önce
Yil 2009 ,Uzman dr Biyokimya,Doner sermaye ve maasimin dolar karsiligi 5250 idi.Simdi ise 1000 dolar. Kayip 4250 dolar( yaklasik 70000 TL). Her sey ortada.
Laboratuvar Teknikeri 3 ay önce
Doktorlara müstehak...nasıl,performans ilk çıktığında tonla para alıyordunuz,hele o pratisyenlere ne demeli,aile hekimi oldular 1 günde,bizlerse eleman olduk,başka bir kurumda performans var mı?Mesela albay terörist başına mı para kazanıyor?Ülkenin en zeki,en çalışkan kesimisiniz ama açgözlüsünüz,kendini beğenmişsiniz,hayat kurtardığını zannederek performans alacağım diye bir sürü gereksiz tahlil,röntgen,mr,tomo ister sonucuna bile bakmazsınız,25 yılımı verdim ben bu sektöre,hadi birinizde çıkında yalan diyin.
Dr 3 ay önce
Peki albayla uzman er aynı parayı mı kazanıyor? Ne istiyorsunuz? Utanın be
Hemşire 3 ay önce
Sen sağlık personeli değilsin. Olsan olsan hastanede çaycı ancak. Hekimler olmadan hiç bir sağlık personeli 1 kuruş para alamaz. Eşim uzm Dr ben hemsireyim. Resmen Sürünüyoruz ama duyan yok. 7 yıl tıp,5 yıl uzmanlık,3 yıl yan dal okuyup yan dal uzmanı oldu. Hayatımız onun okuması ile geçti. 3 çocuğumuz var. Babaları devamlı kitap okuduğu için çocuklarının yüzünü göremedi. Rahat edeceğiniz derken sağlık işçisi net 10.000₺ alırken eşim 13.000₺ alıyor. Hemşire de 9.000₺. performans zaten vermiyorlar nöbet yok. Dışardan davulun sesi hoş geliyor. Eve gelince pert olmuş oluyoruz. Ne için aylık 22.000₺ için. Normalde sadece eşim en az 25.000₺ ben de hemşire olarak en az 15.000₺ net kazanmaliyim. Bu arada kardeşim subay. Yakaladıkları her terörist için para alıyorlardı. Çıktıkları her operasyon için para alıyorlar. Ben 28 yıllık hemsireyim kardeşim 7 yıllık subay benim 2 katima kadar maaş alıyor. Tek kalem en az 15.000 maaş, 5000 performans almamız gerekiyor ve de 10.000₺ nöbet. Ya uzman öğretmen 12.000₺ net maaş alıyor ve hepsi emekliliğe yansıyor
Ezik 3 ay önce
Kes sesini yav.. senin gibi hizipciler bu hale getirdi sağlığı.. destek olmak varken köstek olmayı seçtiğin sürece hiç kimse adam yerine koymayacak sen ve senin gibileri haberin olsun...
KURALCI 3 ay önce
DOKTOR DÜŞMANLARI. ASLA DOKTORUN STATÜSÜNDE OLAMAZSINIZ. EZİKSİNİZ, ÜNİVERSİTE SINAVINDA DÜŞÜK NOT ALAN VASIFSIZ SIRADAN İNSANLARSINIZ. ÜNİVERSİTE SINAVI KİŞİNİN BİLGİSİNİ, HIZINI, MUHAKEME YETENEĞİNİ ÖLÇEN BİR SINAV. BUNLAR SİZDE EKSİK OLDUĞU İÇİN DOKTOR OLAMADINIZ.
teknikere 3 ay önce
Hadi ordan haset seniii, içinde ne kadar irin biriktirmişsin öyle hastanede de doktora işin düşünce en yalaka davranan da senin olduğuna eminim ama ispat edemem
hemşire 3 ay önce
algı oluşturuyorlar, tüm sağlıkçılar bilir beyin cerrahının 8bin almadıklarını
Hemşiiire 3 ay önce
Ya kesinlikle dr maaşı yetersiz hemşire de yetersiz ama gelipte beyin cerrahi 8bin lira almıyor böyle diyincr komik oluyo ek döner filan tamam emekliliğe yansımıyorda hic almıyormuş gibi davranmaları saçma 8 maaş ona yakın sabit üstüne bide en az 8- 10bin ek döner almıyor mu bir uzman 20bin geliri var en az :/emeklilik için yatan cok komik tabi 8 ne yani bir uzman hekime
Opr doktor 3 ay önce
14 TL maaş ve 5 bin TL de sabiti ekle ne oldu toplamada 19 bin kısaca 20 bin aşağı maaş almıyorsunuz gayet güzel maaş siz biyokimya yada mikrobiyoloji yani klinik hekimliği yapan oturduğunuz yerden masa başından onay veren ne hasta görüyor ne hasta yakıni ile muatahap oluyorsunuz sizler en azından döner sermaye alıyorsunuz puan diye bir derdiniz yok biz cerrrahi branşlar bunu da alamıyoruz siz bari şikayet etmeyin dürüst olun dürüst
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?