Hekim Maaşları 2020’de Böyle Olacak!

Kamu kurumlarında pratisyen hekim ünvanında görevlendirilen tabipler 15 Ocak 2020 maaş dönemiyle beraber alacakları maaş bordrosu hesaplandı. Devlet memurluğuna 8/3 derece kademesiyle başlayan pratisyen tabipler, özlük hakları açısından başta performans sistemi olarak bilinen döner sermaye ödeme sisteminden karşılanan ek ödemelerinin arttırılmasını talep ediyorlar.

Hekim Maaşları 2020’de Böyle Olacak!

Diğer taraftan, SHS sınıfında görev yapan diğer sağlık çalışanlarının yararlandığı gibi pratisyen tabiplerde, kalkınmada öncelikli yerlerde görev yaptıklarında, görev yerleri itibariyle belirlenmiş olan ek özel hizmet tazminatından da yararlanabiliyorlar.

“Pratisyen Hekim” aylık net maaşı, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren uygulanacak %4 oranındaki genel maaş zammı (enflasyon farkı zammı olursa bu da dahil edilerek) ve 15 Ocak 2017 tarihinden geçerli uygulanacak asgari geçim indirimi artışına bağlı olarak yükselecek.

Bu kapsamda, görev yaptıkları yerin bulunduğu bölge sırasına göre yararlandıkları ek özel hizmet tazminatı ödemeleri de dikkate alınarak, “Pratisyen Hekim” unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarının 15 Ocak 2020 tarihinde alacakları aylık net maaş miktarlarının (asgari geçim indiriminden kaynaklanacak artış ile olası enflasyon farkı zammı dikkate alınmadan) ne kadar olacağı konusunda  hazırladığımız tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Maaş hesaplamasına; aile yardımı ödeneği ile 2019 yılı ikinci yarısından kaynaklı olası enflasyon farkı artışı ve asgari geçim indiriminden kaynaklanacak artış dahil edilmemiştir. Bu nedenle, 15 Ocak tarihinde ele geçecek net maaş miktarları aşağıdaki Tabloda belirtilen tutarlardan bir miktar daha fazla olacaktır.

Bölgeler itibariyle 15 Ocak 2020 Pratisyen Hekim net maaşı

(enflasyon farkı artışı ve asgari geçim indirimi artışı ile aile yardımı hariç)

NOT:

*Asgari Geçim İndirimi tutarı olarak, 2019 yılında geçerli olan tutarlar kullanılmıştır.

TIKLAYIN

*2019 yılı ikinci yarısında enflasyon oranının %5’ten fazla çıkması halinde maaşlara yapılacak enflasyon farkı artışı dikkate alınmamıştır.

*Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

*Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.

*Çalışılan yer ve kurumdan kaynaklı ödeme fazlalıkları dikkate alınmamıştır.

*Sendika aidatı, toplu sözleşme ikramiyesi, sosyal denge tazminatı ve ikramiye ödemeleri ile yabancı dil tazminatı hesaplamaya dahil edilmemiştir.

*BES kesintileri dikkate alınmamıştır.

*Tabloda hizmet süreleri 12 yıldan az olanların, 14.10.2008 tarihinden sonra işe girmiş oldukları varsayılarak, sosyal güvenlik kesintileri ilgili mevzuat çerçevesinde hesaplanmıştır.

*Tabloda hizmet süreleri itibariyle personelin ulaşabileceği derece ve kademeler tahmini olarak alındığından, hizmet yıllarına karşılık gösterilen derece ve kademelerde farklılıklar görülebilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2019, 22:42

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yk
Yk - 10 ay Önce

Maaş tablosunu görünce, ya ben hekim değilim;ya da her ayın 15inde beni kandırıyorlar. Bu maaşı hani dr alıyor?

Hk
Hk - 7 ay Önce

Hocam sabit ek ödeme dahil bu. Sadece maaş değil

KT
KT - 7 ay Önce

gayet iyi

SIRADAKİ HABER