PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Haziran Enflasyon Altı Sınırı Yüzde 2,64 Olacak

Dünya gazetesinden Alaattin Aktaş’ın haberine göre 5 Temmuz günü TÜİK tarafından açıklanması beklenen haziran enflasyon tahmini 2,64 olarak hesaplandı.

Ekonomi 15.06.2022, 20:45 Cansu Polat
Haziran Enflasyon Altı Sınırı Yüzde 2,64 Olacak

Daha önce 2,67 olarak haziran enflasyonu tahmin eden Alaattin Aktaş benzin fiyatlarında gerçekleşen 97 kuruşluk indirimin ardından haziran enflasyonun %2,64 çıkacağını belirtti.

Haziran enflasyonunda bugünkü alt sınır: Yüzde 2.64

Haziran enflasyonu için alt sınırı 13 Haziran için yüzde 2.67 olarak yazmıştım. Bu düzey çok az da olsa aşağı çekip 15 Haziran itibarıyla yüzde 2.64 olarak güncelliyorum.

Bu güncelleme, benzin fiyatlarında bugünden geçerli olmak üzere yapılan 97 kuruşluk indirimden kaynaklandı.

Enflasyonda alt sınır hesaplamasıyla ilgili olarak bir detayı vurgulamam gerekiyor.

Bu hesaplamayla ortaya koyduğum oran, ayın tümüne ilişkin olmakla birlikte toplam tahmin değil. Zaten ayın tümünü kapsayan toplam bir tahmin yapmayacağımı belirtmiştim. Bu hesaplama, fiyat artış ya da azalışını kesin olarak belirleyebildiğim kalemleri dikkate alarak yürüttüğüm bir çalışma. Zaman zaman okuyucularımdan “Şu şu kalemlere de şu kadar zam yapıldı” şeklinde bilgiler geliyor. İlginiz için teşekkür ederim ama ben kesinleştirdiğim kalemleri dikkate alarak bir çalışma yapıyorum. Ve ortaya koyduğum oran zaten geneli kapsamıyor, bir alt sınır çiziyorum.

Yorumlar (6)
Laaan 2 hafta önce
Yüzde iki ne lan geberiyoruz, dellendirmeyin adamı
... Nasrettin.. 2 hafta önce
Haziran ayının 15 inde Haziran enflasyonu şu olacak diyen kişinin zaten niyeti bellidir..
..... yazıyorum 15 Haziran itibari ile.. 3 temmuz sabahı da çok değişmeyecek..söyleyeceklerimiz anlaşılmıştır herhalde..
Sağlık memuru 2 hafta önce
Bu yorum yapan kimse pislik bir adam çok cahil
Gih vhki 2 hafta önce
Bu ay maaşım yattı çocuğun kres ücreti, ev kredisi faturalar maaş bitti şimdi kredi kartı ödeyecek para kalmadı. Sozde zam diye verdiğiniz enflasyon farkları bile maaşımizin alım gücünü korumadi. HAKKİMİZİ CALDİNİZ OYNADİGİNİZ TÜİK VERİLERİYLE. Bitirdiniz memuru, sabit gelirliyi, asgari ucretliyi...
Komedyenler 2 hafta önce
O yüzde ikiyi alın münasip bir yerinize……… yüzde ikiymiş ???? sadece Yakit fiyatlarını bike baz alsak 8 ayda yüzde 300 civari artis olmus bunlar yüzde 2 -3 den bahsediyor ????
Hemşire 2 hafta önce
Birlikte çalıştığım temizlik görevlisini kadroya geçirip müdürlüğe masa başına gönderip benim kadar maaş vererek hatta tediye ikramiye daha çok paraya sahip olup öyle bir hale getirdiniz ki hem nöbet tutup hem çalışan biz hemşireleri hiçmişiz gibi hissettirdiniz. Bunu yaparken halkımıza girildi. Temizlik personeli iken arı gibi çalışan temizlik görevlileri şimdi hem çalışmıyor, hem çok konuşuyor, mesai saati kavramı bile kalmadı çoğu çok kabalaştı siz biz hali değil sen ben haline döndü ve bizi gerçekten hiç ettiniz. Sınavsız torpille eğitimini bile almadan benim önüme koyduğunuz bu işçiler nasıl benden daha çok para alır daha az çalışır ve bu kadar bizlerle yarışa girebilir ki??? Siz bunları yaparken nöbet tutan bizleri hiç mi düşünmediniz? Benim kadar sorumluluğu olmayan bir güvenlik görevlisi ya da herhangi biri gece mesaisi ile çalışsa artırımlı ücret alıyor ve bizler yıllardır gece nöbet tutuyoruz mesaiden sayılıyor bunlar bizim hakkımız değil mi? Gerçekten artık çok ezildik. İvedilikle hakkımız olanı verin! Bu birden çok para verdiğiniz işçiler torpilliyiz diye zaten istediği gibi davranma ve kurallara uymama hakkı varmış gibi davranarak sağlıkta çalışma barışını çoktan bozmuştur. Polikliniklerde 8de 13de yerlerinde olmadıkları için gelen hastalar muhatap bulamamakta ve vizitte ameliyatta belki yoğunbakımda hasta takip eden hekimin en ufak gecikmesi ile hasta çok bekledim diyerek hekime saldırmaktadır. Sıram ne zaman gelecek diye kafasını kapıdan uzatan hastaya çok kaba davranıp hastayı germekte ve şiddete sebep olmaktadırlar. Söz geçmeyen bir çalışan topluluğu oluşmuştur. Ve bizler gerçekten eziliyoruz. Buna çözüm bulunmazsa herşey çok çekilmez hale girecek. sağlıkta çalışmak az para almak çalışmamak çok para almak diye birşey oluştuldu inanamıyoruz bizler buna. KPSS ile işe giren ve hakkıyla çalışıp karşılığını alamayan herkesin hakkına girildi. Lütfen düzeltin.
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?