Hastanelerde Çalışan Taşeron İşçiler Enflasyon Zammı Alacak mı?

31 Mart 2019 yerel seçimler için son haftaya girilirken, KHK ile aracı şirketlerin ortadan kaldırılmasıyla doğrudan Devletle sözleşme imzalayan taşeronların da zam beklentileri arttı. Hastanelerde çalışan taşerona enflasyon zammı verilecek mi? sorusu sayıları yüzbinlere yaklaşan Sağlık Bakanlığı taşeronlarının olduğu kadar kamuda çalışan tüm taşeron işçilerin merak konusu oldu. Özellikle Belediyelerde yaşanan gelişmeler taşeron zammı konusunda beklentiler iyice artırdı.

Ekonomi 27.03.2019, 11:00
Hastanelerde Çalışan Taşeron İşçiler Enflasyon Zammı Alacak mı?

Henüz çabalar lokal seviyede olsa da üst üste gelen müjdeler umutları bir hayli yeşertti. İşte taşeronlar konusunda son gelişmeler;

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SORUNU ÇÖZDÜ

Taşerona enflasyon zammı konusunda önemli bir adım Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Belediye bünyesinde çalışan taşeronlar yüzde 4+4 zamma ek olarak zam aldılar. Zam oranları Menderes Türel tarafından şu ifadeler ile duyuruldu;

TIKLAYIN

“Antalya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları AŞ’de çalışan ve 2 bin 20-3 bin lira arasında maaş alan işçi kardeşlerime her ay seyyanen net 350 lira artışı buradan ilan ediyorum. Tabii bu net. Bu aşağı yukarı yüzde 47’lik bir artış. Ben netini söylüyorum. Bize maliyeti 510 liraya geliyor. Aylık 3-4 bin lira arasında alanlara net 250 lira, 4-5 bin lira arasındaki maaşlara 150 lira, 5 bin üzerindekilere ise net 140 lira artışın kararını buradan ilan ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

BİNALİ YILDIRIM DA MÜJDE VERDİ

Önceki gün Hak-iş’in yaptığı Nevruz kutlamalarına canlı bağlanan Binali Yıldırım, İBB Başkanı ile konuştuğunu ve belediyedeki işçilere 635 TL zam yapılacağının müjdesini vermişti.

HAK-İŞ YETERLİ BULMUYOR

Hak-İş Konfederasyonu son yaşanan zam gelişmelerini olumlu bulsa da, mücadelelerinin süreceğini söyledi. Genel Başkan Mahmut Arslan, hedeflerinin kamuda ve bakanlıklarda çalışan kadrolu taşeronların enflasyon zammı alması olduğunu vurgularken, Antalya’da yapılanın tüm illere yayılmasını istediklerini vurguladı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?