Hastane Sürekli İşçilerin İlave Tediye Ödemeleri Bugün Yatıyor

700 bini aşkın kamu işçisinin 13 günlük ilave tediyelerinin bugün hesaplara yatırılacağını açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk:Birinci ilave tediyenin 13 günlük ilk taksiti bugün ödenecek. dedi.

Ekonomi 29.01.2021, 10:10 29.01.2021, 10:58 Güler Sağlam
Hastane Sürekli İşçilerin İlave Tediye Ödemeleri Bugün Yatıyor

Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Aralık'ta Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı'nın ardından kamuda çalışan işçilere ödenecek ilave tediyelerin, kamu kurumlarınca bugünden itibaren hesaplara yatırılmaya başlanacağını kaydetti.

Selçuk, "Birinci ilave tediyenin 13 günlük ilk taksiti bugün ödenecek. İkinci taksit ise 11 Mayıs'ta hesaplara yatırılacak. Yer altı maden işçilerine yapılacak ilave tediyenin tamamı ise 24 Aralık'ta ödenecek." ifadelerini kullandı.

Kamu işçilerine ödenen ilave tediyelerin 52 günlük olduğuna, ikişer taksitte ödendiğine işaret eden Selçuk, 6772 sayılı Devlet ve Ona Bağlı Müesseselerde Çalışan İşçilere İlave Tediye Yapılması Hakkında Kanun gereği kamu işçisine ödenen ilave tediyelere, taşerondan kadroya geçen işçilerin dahil olduğunu anımsattı.

Bakan Selçuk, "Bakanlık olarak her zaman olduğu gibi Türkiyemiz için değer üreten, kalkınmamızın en büyük destekçisi olan işçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

İŞÇİLER NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

TIKLAYIN

Maaşlara göre ilave tediye ödeme miktarları şu şekilde:

KESİNTİLER

İlave tediye ödemelerinden yapılan kesintiler ise şu şekilde:

  • Yüzde 13 SGK işçi primi
  • Yüzde 1 oranında işçi işsizlik primi
  • Yüzde 20 gelir vergisi kesintisi
  • Binde 7,59 Damga Vergisi kesintisi.

İKİNCİ İKRAMİYE TARİHİ

2021 yılının ikinci tediye ödemesi ise 11 Mayıs 2021 günü verilecek. Size ne kadar tediye yattı? Aşağıdaki yorum kısmından yazarak diğer işçilerle bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
NARKOZCU 01 4 ay önce
sağlık elemanına gerekli ilgiyi göstermeyen bakanlık temizlik personeline gereken ilgiyi fazlası ile gösteriyor .. artık alay konusu olduk personel maaşımız ile dalga geçiyor bravoooo
smemuru 4 ay önce
ula ula ula bize de kasım aralık 30tl ek döner yattı. vay vay vay. bir paket çay bile alamıyoruz. işte geldiğimiz son durum.
...... 4 ay önce
elhamdülillah sürekli işçiler,memurları satın alır hale geldi. çok şükür bugünleri de gördük. olsun yine de siz oylarınızı verin.emi
Sağlıkçi 4 ay önce
Allah aşkına 8 bin kim alıyor yaa
MEHMET 4 ay önce
SAYIN EDİTÖR GÜMÜŞHANE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI HASTANELERDE İLAVE TEDİYE YATIRILMADI NEYMİŞ PARA YOKMUŞ BUNUDA HABER YAPSANIZ HER ZAMAN BU SIKINTILARI YAŞIYORUZ
İsci 4 ay önce
Bütün alinan paralari toplarsan askeri ucretin biraz ustunde ucret aliyorlar abartip durmayin cok iyise isci olun ozmn.
12
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?