Hastane Müdürü, Hastane Müdür Yardımcısı Maaşı Ne Kadar? Temmuz 2021

Sağlık bakanlığı teşkilat yapısının değişmesiyle beraber yeni atanan Başhekim ve Başhekim Yardımcılarının maaşları yeni sisteme göre ödenmeye başlandı. Peki 663 KHK ile beraber gelen yeni sistemde Başhekim ve Başhekim Yardımcılarının maaşları ne kadar oldu? Sözleşmeli olarak görev yapan yöneticilerin maaşları konusunda ziyaretçilerimizden aldığımız sorular üzerine haber merkezimiz bir çalışma yaptı.

Ekonomi 15.07.2021, 00:01 15.07.2021, 00:13 Güler Sağlam
Hastane Müdürü, Hastane Müdür Yardımcısı Maaşı Ne Kadar? Temmuz 2021

Bilindiği üzere Hastaneler, hastane başhekimi tarafından yönetilmektedir. Hastanenin başhekimine bağlı olarak idari ve mali hizmetler, sağlık bakım hizmetleri ile özelliğine göre destek ve kalite hizmetleri müdürlükleri hastane idaresini oluşturmaktadır. 

İl Sağlık Müdürü Maaşı - İlçe Sağlık Müdürü Maaşı - Başkan, Başkan Yardımcısı, Uzman Maaşları - Temmuz 2021 haberi için tıklayınız

Hastanenin yönetimini sağlayan makam olan Başhekimliğe bağlı çalışan İdari ve Mali Hizmetler Müdürlüğü, eski adı Başhemşirelik olan Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü, hastane yatak sayısına göre bazı hastanelerde bulunan Destek ve Kalite Müdürlüğü gibi koltuklar için sözleşme imzalayan yöneticilerin hatri sayılır tutarlarda ücret aldığını söyleyebiliriz. Temmuz 2021 itibariyle İdari ve Mali Hizmetler Müdürü 3.202,55 TL ek ödeme alırken, buna ilaveten maaş olarak da 5.970,91 TL ücret almaktadır. Bu tutarların detaylı dökümü aşağıda hazırladığımız örnek bordroda yer almaktadır.

Başhekim Maaşı, Başhekim Yardımcısı Maaşı Ne Kadar Oldu? Temmuz 2021 haberi için tıklayınız

PEKİ İDARİ VE MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

ŞEHİR HASTANESİ İDARİ VE MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRÜ NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

DESTEK KALİTE MÜDÜRÜ NE KADAR MAAŞ ALIYOR?


HASTANE MÜDÜR YARDIMCILARI NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü

Temel olarak sağlık tesislerinde sağlık hizmeti sunan personelin hizmetlerini kolaylaştırmak amacıyla sunulan, genel evrak, arşiv, atık hizmetleri, temizlik, mutfak, güvenlik ve afet planlaması, teknik destek ve sağlık tesisinin türüne uygun olarak yürütülen hizmetlerin bütünüdür.

(2) Destek ve kalite hizmetleri müdürü başhekime karşı sorumlu olup görev, yetki ve sorumlulukları şunlardır:

a) Refakat hizmeti, temizlik, yemek, hasta bakımı, karşılama ve yönlendirme hizmeti gibi hasta ve hasta yakını memnuniyetini artırmak amaçlı sağlık otelciliği hizmetlerinin yürütülmesini sağlamak.

b) Sağlık tesisinde taşınır, bakım ve onarım, ulaşım, kütüphane, tıbbi fotoğrafhane, iletişim, kuafdrlük, bahçe ve çevre düzenlemesi, terzihane, morg ve otopark gibi hizmetlerin yürütülmesini sağlamak.

Müdür yardımcısı

MADDE 19- (1) Bağlı bulunduğu müdürün görevalanlarıyla ilgili iş ve işlemler vereceği görevleri yerine getirmekle yükümlü ve bu müdüre karşı sorumludur. Görevlerin usulüne uygun, zamanında ve düzenli olarak yürütülmesinde bağlı bulunduğu müdüre yardımcı olur.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü

MADDE 15- (1) Sağlık bakım hizmetleri; sağlık tesisine başvuran hastaların kabulünden ayrılış işlemleri tamamlanana kadar geçen süre içerisinde, müdavi hekimin teşhis, tedavi ve rehabilitasyon hususlarındaki direktifleri dikkate alınarak hasta ve çalışan hakları, güvenliği ile memnuniyeti ilkeleri çerçevesinde sunulan hizmetler ile hastanın nakli, sosyal destek sağlanması, hizmete erişiminin kolaylaştırılmasını sağlamaya yönelik sunulan hizmetlerin bütünüdür.

(2) Sağlık bakım hizmetleri müdürü, başhekime karşı sorumlu olup görev, yetki ve sorumlulukları şunlardır:

a) Sağlık bakım hizmetlerinin planlanması, etkin ve verimli hizmet sunulması, kendisine bağlı birimler ve ilgili diğer birimler ile işbirliği ve uyum içerisinde hizmetlerin yürütülmesi,

denetlenmesi ve değerlendirilmesini sağlamak.

b) Hasta bakım hizmetlerinde çalışan personelin görev yerlerini başhekimin onayını alarak planlamak.

c) Sağlık bakım hizmetlerinin aksamadan sürdürülebilmesi için her türlü ilaç, tıbbi sarf, malzeme ve cihazların yeterli miktarda ve ihtiyaç duyulduğunda kullanıma hazır olarak bulundurulmasını sağlamak. İlaç ve malzemelerin güvenli şekilde kullanımını, takibini, saklanmasını, korunmasını ve kayıtlarının düzenli bir şekilde tutulmasını sağlamak.

İdari ve Mali Hizmetler Müdürü

MADDE 16- (1) İdari ve mali hizmetler; bütçe ve muhasebe, raporlama, maIl kontrol, akılcı malzeme yönetimi ve tedarik, muayene kabul ve stok yönetimi gibi hizmetlerin bütünüdür.

(2) İdari ve mali hizmetler müdürü başhekime karşı sorumlu olup görev, yetki ve sorumlulukları şunlardır:

a) Mali hizmetlerin planlanması, etkin ve verimli sunulması, kendisine bağlı birimler ve ilgili diğer birimler ile işbirliği ve uyum içerisinde hizmetlerin yürütülmesi, denetlenmesi ve değerlendirilmesini sağlamak.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (30)
alim 10 ay önce
ŞARTOLSUN GAYMAK GİBİ PARA,ALLAH HERKESE TORPİLLE MÜDÜR VEYA MÜDÜR YARDIMCISI OLMAYI NASİP ETSİN.BU PARA DADINDAN YENMEZ:))))))))
Sınavsız görevde yükselme olmaz............... 10 ay önce
elhamdülillah
naber 10 ay önce
akkentli sen mi yazdın bunu. inanamıyorum.
Sağlık 10 ay önce
Aynen katılıyorum size gaymak yanında bal ye ye bitmez...adalet olsa bu maaşlar verilmez Allah tan korkun be...
Mehmet 10 ay önce
Haram olsun inşAllah
ali 7 ay önce
Çok ayıp
Tercih 10 ay önce
Gözünüzü açın artık sağlıkçılar
kemal 10 ay önce
adamlar her gün hasta bakıp hayat kurtaran uzman doktor kadar maaş alıyorlar, iyi mi? ulan dünya ulan devran.
Sağlıkçılar 10 ay önce
Ulan başka hangi kurumda var böyle ballı maaş adanlara koltuk makam veriyon birde üstüne kat kat maaş veriyon koltuk uğruna unvan uğrama zaten yaparlar eski usul de olduğu gibi
YİNEDE AÇ 9 ay önce
MALATYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ IDARİ HİZMETLER MÜDÜRÜ BEYFENDI EŞİ AYLIK ÇALIŞMA SAATİNİ DOLDURMADIGI HALDE ÜSTÜNE BİRDE HER AY 48 SAAT MESAİ ÖDEMESİ YAPIYOR ZEHİR ZIKKIM OLUR INŞALLAH HAKETMEDEN KAZANAN HERKESE
sssssss 9 ay önce
normal kadrosundan 500-600tl fazla verecen bukadar fark olurmu.bu farkı verenin öte dünyada yakasına yapışırım.
Ali 10 ay önce
Uzman unvanı ile sözleşme imzalayanlar ne kadar alıyor acep
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?