Hastane'de Maaşlar Yatmadı Haberi Asılsız Çıktı!

Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesinde maaş ve ek ödemeler yatmadı diye servis edilen haberin asılsız olduğu ortaya çıkarken, konuyla ilgili İzmir 2 Nolu Sağlık-Sen Başkanı Ekrem Özdemir açıklamada bulunarak, "Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesinde maaş ve ek ödemeler yatmadı diye feryat eden malum sendika üyelerinin değil, kendi çıkarları doğrultusunda hastane idaresini karalamaktadır. " denildi.

Ekonomi 15.02.2020, 21:41 Güler Sağlam
Hastane'de Maaşlar Yatmadı Haberi Asılsız Çıktı!

Ekrem Özdemir açıklamasında;

Olayın aslı kendi ilçe temsilcilerinin iş bilmediğini sonucunda yapılan yer değişikliğine bahane ederek hastane idaresini karalamaktan başka bir durum değildir. 

Basına yansıyan haberin tamamı yalan haberdir. Olayda anlatıldığı gibi maaşların yatmadığı gerçek dışıdır. Hastanede çalışan herkesin maaşı yatmıştır. 
Olayda hastane idaresi değil tamamen banka kaynaklı hata sebebiyle sadece bazı kişilere ek ödeme yatmamıştır. Hata banka kaynaklı olması sebebiyle hafta sonu olmasına rağmen banka şubesi tüm çalışanları yapılan hatayı düzeltmek için mesai yapmakta olup, yatmayan ek ödemeler ise bugün 15’i gecesi bitmeden düzeltilip hesaplara da geçecektir. 
Olayda anlatılan demagoji ve yalan olup çalışanlara bir mağduriyetde yaşanmamıştır. Hastanede üyelerin yüzde 90’ı sendikamıza üye olup bir kişiden bile maaşla ilgili bir sorun tarafımıza bildirilmemiştir. 
Baştan söylediğimiz gibi amaç burada sendikacılık değil kişisel çıkara dönüşen bir açıklama olmuştur. Sendikacılık kendi çıkarları uğruna birilerini karalamak değildir. Sendikacılık kendi ideolojilerini tatmin etme yeride olmadığı gibi tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanların hak ve menfaatlerini koruma yeridir. 

TIKLAYIN

İzmirde malisef çalışanların haklarını korumak için değil, kendi çıkarlarına uymadığından, kendi görüş ve ideolideki kişileri adam kayırma, kendinden olmayanları karalama mekanizmasına dönüşmesi son derece yanlıştır. Yapılan talihsiz açıklamayı Sağlık Sen olarak kınıyoruz. 
Ayrıca Hastene başhekimlik tarafından sorunsuz bir şekilde yürütülmektir. Hastane başhekimi Uzm Dr Orhan Güngör örneği az bulunan bir başhekimlerdendir. Görevleri arasında olmamasına rağmen kalp damar cerrahisi uzmanı olması nedeniylede hastanede poliklinik hizmeti ve ameliyatlar yapması da Çeşme halkı içinde bir şanstır. 
Başhekim olarak atanalı çok kısa zaman olmasına rağmen hastanedeki olıumlu değişimi herkes tarafından görülmektedir. 
Sağlık Sen olarak açtığımız dava sonucu kazanılan döner sermayelerdeki hazine payının yüzde 1'e düşürülmesi sebebiyle döner sermaye Ocak ayı dağılım oranı hastanede yüzde 46'lık tavan oranından verilmesiyle, yıllardır alınamayan ücretler, çalışanlara dağıtılarak son zamanların ek ödeme rekoru kırılmıştır. Özellikli birimde olmayan sağlık çalışanları bile uzun zaman sonrası azda olsa ek ödeme alacaktır. 

Bu sebeple yapılan talihsiz ve yersiz açıklamayı kınıyor, sağlık çalışanlarının değil, kendi çıkarları, kendi temsilcileri, kendi ideolojileri için İzmir'de idarecileri karalayan İzmir'deki tüm sendikacıları adam gibi sendikacılık yapmaya davet ediyorum 

Ekrem ÖZDEMİR
Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
Memur mesut 12 ay önce
Türk Sağlık Sen temsilcisi maaş kısmından alındı diye iftira haberi yapıldı. Sendikaya güvenip ise gelmediği için. Maaşı yatmayan ispatlasin.
Çeşme devlet hastanesi sağlık personeli 12 ay önce
Hastanenin Türk sağlık sen üyesiyim pazartesi ilk işim sendikadan çıkmak olacaktır. Yaptıkları haber kendi kalitelerini düşürdü savundukları kişi hastanenin en ukala en sorumsuz kişi olduğunu tüm hastane biliyor böyle kaliteli idarecilere laf etmeleri kendilerinin ne kadar basit olduğunu kanıtladı yazık be Türk sağlık sen kendinizi böyle rezil etmeden önce keşke bir kere düşünseydiniz
Çeşme Devlet Hastanesi Çalışanı 12 ay önce
Ağzınıza sağlık yalan haberlerle hastane idaresi karalanmaya çalışılmaktadır herkes haddini bilmeli
Gerçek calisan 12 ay önce
Herşey ortada. Maaş da çalışan daha doğrusu çalışmayan sendika temsilcisi görevden alındı diye yalan haber yapan türk sağlık sen.
Çeşme memur 12 ay önce
Türk Sağlık Sen çalışmayan üyesini yerine aldıramadı diye başhekimi zor durumda birakmak için haber yaptı. Yazık ki sendikacı olmuşlar.
Çeşme devlet çalışanıyım 12 ay önce
Maaşlarımız çok ta güzel yattı hepsi doğru bir şekilde hesabımıza geçti tebrikler Çeşme devlet hastanesi idarecileri hastanenin tüm hemşireleri yanınızdayız ????????
Çeşme memur 12 ay önce
Türk Sağlık Sen temsilcisini başhekim görevden.aldi hepimiz rahat ettik. Hemen idareye iftira atmaya kalktılar. Sendika temsilcisi önce düzgün çalışsın bence
Dr Orhan 12 ay önce
Ekrem bana maaş yatmadı ispatlarsam ne olacak
Bankaya giden ödeme emrinde adımın olmadığını ispatlasam ne yapacaksın
Yüz yokki sende amaaan dersin biter değil mi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?