Halk Sağlığı Genel Müdür Yrd: Ek Ödemeler Önümüzdeki Hafta ASM Çalışanlarına Yapılacak

Halk Sağlığı Genel Müdür Yardımcısı Uzm.Dr. Muhammet Çömçe yaptığı açıklamada "Ödemeler, önümüzdeki hafta içerisinde aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının hesaplarına gönderilecektir" dedi.

Ekonomi 07.11.2020, 10:08 09.11.2020, 09:10 Güler Sağlam
Halk Sağlığı Genel Müdür Yrd: Ek Ödemeler Önümüzdeki Hafta ASM Çalışanlarına Yapılacak

TIKLAYIN

Aile sağlığı merkezlerinde görev yapan aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarına yönelik verilmesi planlanan ancak yaşanan gecikme nedeniyle sağlıkçılar mağdur olmuştu. Yaşanan gecikmeyle ilgili Sağlık Sen Genel Merkez yetkililerinin ziyareti sırasında konuşan Halk Sağlığı Genel Müdür Yardımcısı Uzm.Dr. Muhammet Çömçe'nin açıklamalarının ardından yaşanan mağduriyetin çözüleceği öğrenildi.

Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Çömçe, aile hekimliği sisteminde ilk kez böyle bir ödemenin yapılıyor olmasından dolayı oluşan sistemsel sorunun giderildiğini belirterek "Ödemeler, önümüzdeki hafta içerisinde aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının hesaplarına gönderilecektir" dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Başkan 3 ay önce
Ölme eşşeğim yaz gelsin.ALLAHA HAVALE EDİYORUM.
aslan 3 ay önce
ödeyeceklerini pek sanmıyorum ama neyse.
Zumrüt 3 ay önce
Şehir hastanesinde çalışıyorum yılların emektarıyım umutlanmayın pandemi parası dıye sadaka gibi para aldık vermeseler daha iyi mesleğime hakaret gibi 281 lira yattı 30 günlük bu marttakı pandemide17 gün çalıştım sonra izin almıştım 21.56 lira yattı hanı o televizyonda int. Gibi rakamlar beklemeyin siniri bozuluyor insanın kovit yoğun bakımda çalışanlarada 400 lira yattı tam 30 gün çalışana oda dr larımıza bile normalde aldıkları döner ek parasından daha az yattı 13 bin alan uz dr 8500 lira yattı insanlarda hadı iyısınız iki maaş dıyen bile oldu istemiyorum arkadaşlarımda bende öz vereyle işimizi yapıyoruz para istemedik onlardan hiç değilse satın almiş gibi davranmasınlar diyeceğim umut bağlamayın yani has verdiğim rakamlar 4 yıllık ve 2 yıllık okulların parası meslek lisesi sahada komik paralar yattı
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?