PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Habertürk Memur Zammı İçin Öne Çıkan 2 Tahmini Yazdı

2023 yılı Ocak memur maaş zammına yönelik Habertürk tarafından yapılan haberde, 2 zam tahmininin öne çıktığı değerlendirildi.

Ekonomi 28.12.2022, 19:13 02.01.2023, 12:53 Cansu Polat
Habertürk Memur Zammı İçin Öne Çıkan 2 Tahmini Yazdı

Memur ve memur emeklilerine yönelik 6 ayda bir enflasyon farkına ilaveten toplu sözleşme oranında zam yapılmaktadır.

Olası tahminlerin tutması durumunda memura %14,09 zam, enflasyon artışının da %65 olması durumunda ise toplam %17,03 oranında zam yapılması bekleniyor.

TAHMİNİ EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Maaşlara tahminlere göre zam yapılması halinde hali hazırda 9 bin 51 lira olan en düşük memur maaşı 10 bin 300 veya 10 bin 600 lira arasında yükseliyor.

Refah payı artışı yapılması halinde ise bu oranlar daha da yükselecek. Kesin verileri ise 3 Ocak'ta 6 aylık enflasyon farkının netleşmesiyle belli olacak.

REFAH PAYI VERİLECEK Mİ?

Çalışanların aldıkları maaşlardan enflasyon oranı düşüldükten sonra yapılan artıştan hesaplanarak ödenen refah payının yılbaşında yüzde 5 ile 10 arasında verilmesi gündeme geldi.

Yorumlar (15)
Sağlık personeli 1 ay önce
Fakir fukara o sadakanızı istemiyor. EYT gibi ya asgari ücretliye verdiğinizi vereceksiniz ya da gideceksiniz. Bizim için de sizin için de başka yol yok.
Kadir 1 ay önce
Enflasyon kaç olursa olsun. Alt ve üst makas daha fazla açılmasın. Seyyanen 6000 TL zam. Yoksa işçi maaşları memur maaşını geçti
Haşim 1 ay önce
Asgari ücretle memur maaşı eşitlemeye çalışılıyor bu hükümet
Asgari Memur 1 ay önce
Şayet hükümet asgari ücrete yaptığı yüzde 54 zammı memura da yapmazsa zaten OY diye de kimse gelmesin. Memurun kıymeti olmayacak mı? Memurlar artık evini geçindiremiyor. Okumuş etmiş onca sınava girmiş liyakat sahibi insanlarla beden işçisini bir bir mi olacak? Şimdiye kadar hep Reise oy verdik inanıyoruz ki memuru unutmayacak. Zira biz bu Devletin işçisiyiz, memuruyuz. Özel sektör bu zammı ödeyebiliyorsa, Devletimiz memuruna özelden daha fazla zam vermelidir. Yüzde 54 ten fazla zam istiyoruz..
Gurup yhs 1 ay önce
Endüşük memur maaşları dığer memur maaşlarına oranla daha ýüksek tutulmalıdır
Life 1 ay önce
Evet. Bence profösör maaşını geçmelidir
ÖZGÜR 1 ay önce
enflasyon farkı ve refah payı yüzde 25 zam olur
Ali 4 hafta önce
İsterse %45 %55 zam yapsınlar yorumları okuyunca kimse demiyor zam yerine bütün etiket fiyatını düşürsün çünkü 12 bin alan sağlıkçı 25 bin alırsa çok rahat edecekmi bütün etiket fiyatı yükselsin 25 bin yetecek mi. Düşüncemiz maaşımız artsın etiketler isterse 100 kat artsın tebrik ediyorum maaşın artmasını isteyenlere
Memur 4 hafta önce
Asgari ücrete %54 zam memura %17+5 valla o zammı alsınlar... Vekillere uygulasınlar. Bu gidişle memurluğu bırakıp A101 de işe başlayacağım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.