Fransa Yoğun Bakım Hemşirelerine Her Ay Bin 365 TL (100 Euro) İkramiye Verecek

Fransa, yoğun bakım birimlerinde çalışan hemşireleri teşvik etmek için her ay 100 euro ek ödeme kararı alındı.

Ekonomi 29.12.2021, 10:32 Zeynep Elmalı
Fransa Yoğun Bakım Hemşirelerine Her Ay Bin 365 TL (100 Euro) İkramiye Verecek

Omicron varyantı nedeniyle korona virüsü vaka sayılarında rekor artışa sahne olan ve önlemleri sıkılaştırma kararı alan Fransa'da, yoğun bakım hemşirelerine de teşvik kararı alındı. Buna göre, Covid-19'la mücadelede ön cephede olan hemşirelere ocak ayından itibaren her ay ek olarak 100 euro ödenecek.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Kararı açıklayan Fransa Başbakanı Jean Castex, yoğun bakım birimlerinde çalışmanın cazibesini, kalitesini ve koşullarını geliştirmeyi amaçladıklarını, bu birimlerde çalışanların yeteneklerini teslim etmek istediklerini söyledi. 

Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran'ın da önümüzdeki hafta hastanelerdeki çalışan eksikliğinin azaltılması için bazı yeni önlemler açıklayacağı belirtiliyor. 

Fransa'da Omicron varyantının çok hızlı yayılması devlet hastanelerinin yoğun bakım birimleri üzerine ekstra yük bindirirken, dün yeni önlemler açıklanmıştı. Buna göre pazartesi gününden başlayarak ülkede üç hafta boyunca mümkün olan iş yerlerinde haftada en az üç gün evden çalışmak zorunlu olacak; kent merkezlerinde sokakta maske zorunluluğu geri gelecek; kapalı alanda yapulan etkinlikler en fazla 2 bin, açık alan etkinlikleri de 5 bin kişi ile sınırlanacak. Ayrıca toplu taşımada yemek ve içecek yasaklanacak, bar ve restoranlarda da herkes oturmak zorunda olacak.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
CovidAcil 3 hafta önce
Avrupa Bizi Kiskaniyor!
???????????? 3 hafta önce
Bizde 38tl zam alicakmisik helal olsun.bir bardak yağ alırız idareli kullanın beyler bayanlar dış güçler dışardan müdahale iderken iç güçler içerden ülkemizi gudiklardarken dolar nasıl oluyorsa 10lara dudupte fiatlar bir türlü dusmuuor iken size 38tl zam yapilmidken beğenmiyor musunuz yoksa kovuyorum hepinizi köyünde satıyorum ????????????????
hemşire 3 hafta önce
biz dew hekim dışı sağlık çalışanların maaşına en az 1500 tl zam ve ek ödemelerin eşitlenmesini istiyoruz
abdullah 3 hafta önce
Alın ikramiyeyi başınıza çalın. siz bizimle dalgamı geçiyorsunuz. 100 euroyla ben aylık yakıt paramı ödeyemiyorum. sandık gelsin seçimde göstereceğiz size
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?