PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

EYT İlk Maaşı Ne Zaman Alacak? AK Parti Grup Başkan Vekili Açıkladı

Şubat ayının ortasına kadar emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenlemenin meclisten geçeceğini umut ettiğini söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili Turan, en geç mart ayında EYT’lilerin ilk maaşlarını alacağını söyledi.

Ekonomi 08.01.2023, 20:33 Cansu Polat
EYT İlk Maaşı Ne Zaman Alacak? AK Parti Grup Başkan Vekili Açıkladı

Çanakkale AK Parti Milletvekili ve aynı zamanda AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kanal 7 televizyonunda katıldığı canlı yayında emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Turan emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili meclisteki çalışmanın Şubat ayının ortalarında geçeceğini, en geç mart ayında da EYT’lilerin ilk maaşlarını alacaklarını düşündüğünü dile getirdiği.

EYT NE ZAMAN MECLİS'E SUNULACAK?

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesine ilişkin kanun teklifinin bu hafta Meclis Başkanlığına sunulması bekleniyor.

Buna göre; 9-13 Ocak tarihleri arasında TBMM'de EYT konusunun görüşülüp, yasalaşacağı ön görülüyordu.

ŞU AN YAPILAN MÜRACAATLAR GEÇERSİZ

EYT ile ilgili henüz yasalaşma süreci gerçekleşmediği için şu an yapılan müracaatlar geçerli olmayacak. Yasal süreç tamamlandıktan sonra başvurular, e-Devlet üzerinden SGK'ye yapılacak.

EYT DÜZENLEMESİ YASALAŞTIĞINDA BAŞVURULAR E-DEVLET'TEN ALINACAK

EYT düzenlemesinin açıklanmasının ardından vatandaşların SGK önünde uzun kuyruklar oluşturduğu anımsatılan Bilgin, buna gerek olmadığının altını çizerek, şunları kaydetti:

"EYT ile ilgili henüz yasalaşma süreci gerçekleşmediği için şu an yaptıkları müracaatlar geçerli değil. Yasal süreç tamamlanıp tanımlandıktan sonra yurttaşlarımız SGK'ye başvurularını yapacak. Bunu da e-Devlet üzerinden çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilecekler. Bunun için de gerekli bütün hazırlıklar yapılıyor."

BÜLENT TURAN'DAN EYT AÇIKLAMASI

Gözler EYT kanun teklifine çevrildi ve milyonlar bu haberi bekliyor. Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, EYT hakkında yeni açıklamalarda bulundu ve tarih bilgisi verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, düzenlemenin bu ay sonuna doğru Meclis'e gelebileceğini söyledi.

Turan açıklamasında, "Meclis'in gündemi çok yoğun devam ediyor. Pazartesi Plan ve Bütçe Komisyonu var. Özellikle memur maaşları, emekli maaşları. Salı günü Genel Kurul kabul ederse, 15 Ocak'a kadar haya geçmesini istiyoruz. Bu dönemde sözleşmeli personelin kadroya alınması var. Çok teknik konular bunlar. Bakanlıktaki arkadaşlarımız çok yoğun çalışıyor. O komisyondan geçecek. Sonra da EYT ile çalışmalarımız olacak. Şubat'ın ortalarına kadar geçmesini umut ediyorum. En geç Mart ayında maaşlar yatacak diye düşünüyorum." dedi.

Yorumlar (1)
yemezler 3 hafta önce
2008 sonrası işe başlayanlar 3600 ek gösterge alamaz alamadı da sen ondan bahset efendiler yalanı dolanı bırakın buna cevap verin körler sağırlar birbirini ağırlar başka kanala çık ekonomistler sana soru sorsun cevap ver veremezsin sorular belli hazırlan gel konuş yemezler
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.