PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Enflasyon Farkı ile Memur Zammı Yüzde 41.70 Oldu

TÜİK tarafından haziran ayına ait enflasyon verileri açıklandı. Memur zammı enflasyon farkı ile beraber toplam % 41.70 oldu.

Ekonomi 04.07.2022, 10:03 04.07.2022, 11:52 Cansu Polat
Enflasyon Farkı ile Memur Zammı Yüzde 41.70 Oldu

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından haziran ayına ait açıklanan enflasyon verilerine göre Memur enflasyon farkı ile beraber toplam zam oranı yüzde 42.5 oldu.

TUİK haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon haziranda aylık bazda yüzde 4,95 artarken yıllık bazda yüzde 78,62 oldu.

Memurların merakla beklediği haziran ayına ait enflasyon oranı açıklanırken memur temmuz enflasyon farkı yüzde 41.70 oranında artacak.

Yıllık enflasyonun ise %78.62 açıklandı verilere göre haziran ayında ayrıca enflasyon %4.95 olarak belirlendi.

MEMURLARIN ALACAĞI ENFLASYON FARKI

Enflasyon 2022 yılının Ocak ayında yüzde 11,10, Şubat ayında yüzde 4,81, Mart ayında yüzde 5,46, Nisan ayında yüzde 7,25, Mayıs ayında yüzde 2,98, Haziran ayında da yüzde 4,95 olarak açıklandı.

Haziran ayı ile birlikte memurların alacağı enflasyon farkı kümülatif olarak yüzde 34.85 oldu.

HESAPLAMA YÜZDE 7,5'A GÖRE YAPILDI

Kamu personelinin Temmuz'da alacağı enflasyon farkı hesaplaması yüzde 7,5'a göre yapıldı. Bilindiği üzere toplu sözleşme ile yüzde 5, TBMM'den geçen Kanunla da yüzde 2,5 zam verilmişti.

Enflasyon farkının yanında memurlar, 2022 yılının 2. yarısında da memurlar yüzde 7 zam alacak.

Açıklanan zam oranına göre en düşük memur maaşı 6.341 TL'den 8.877 TL olurken, en düşük emekli aylığı ise 4289 TL'den 6000 TL'ye çıkmış olacak.

Yorumlar (12)
Yeter artık 2 ay önce
Hakkimi kim yiyorsa Allah onunda doğmamış çocuğunda belasini versin
Karşıt 2 ay önce
Yeter artık Ne biçim insandin lan sen. Doğmamış çocuğun suçu nedir. Doğru düzgün beddua etmesini bile bilmiyorsun. Bir şey yazdığın zaman o kıt aklınla once oku, düşün sonra paylaş.
Gih 2 ay önce
Zehir zikkım olsun. Memursen bizi bitirdi
Vatandaş... 2 ay önce
A 101 deki 3 liralık yogurt bile 8 lira olmuş yüzde ikiyüze yakın bir artış var nerdeyse millet vekili maaşlarınız inşAllah boğazınızdan geçmez halkı memuru işçiyi orta kesmiş bu duruma düşüren siyasette yöneticelerde inşAllah yok olup gider Bi an önce bu işlerin sorumlusu ülkeyi yönetenler değil de çöpten kağıt toplayanlar mı anlamadım ne biçim zihniyet var ülkede...
Yeter artık 2 ay önce
Karşıt Seni geri z*** hakkımı yiyenin doğmamış çocukları işte neyin kafasını yaşıyorsun i**. Ben burda icralık olurken onlar keyif mi sürsün
Murat 2 ay önce
Size bu maaş çok bile. Hep derim bu adamlar size ne yapıyorsa az yapıyor diye. Ben olsam size hiç vermem karın tokluğuna çalıştırırım. Burada konuşup konuşup sandığa gittiğinizde adamlar çalıyor ama çalışıyorda deyip mühürü bunlara basıyorsunuz.
Ceyar 2 ay önce
kalem onlarda defter onlarda istediğini yazıp çiziyorlar demekki gönüllerinden bu ay bu oran geçmiş...Allah o defteri dürer ama ahirette..
Kodsağlık 2 ay önce
Durmak yok yola devam. .
Fakir saglikci 2 ay önce
Refah payi hani??
Muzaffer 2 ay önce
Ne oldu MEMURLAR beğenmediğiniz mi ? Asgari ücretli ne yapsın ?
aysel 2 ay önce
ASGARİ ÜCRETLİLER BİZİ Mİ DÜŞÜNÜYOR Kİ, ÇOK DA UMURUMDAY DI.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?