PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Emekli Olacak Sağlık Personelinin Bilmesi Gerekenler!

Emekli olacak sağlık personelinin durumuyla ilgili kapsamlı bilgilerin yer aldığı paylaşım haber detayınızda. Sağlık personeli emekli olduğunda hangi kalem maaşları kesintiye uğramaktadır? Sağlık personeli emekli olduğunda ortalama maaş kaybı ne kadar?

Ekonomi 25.01.2023, 01:03 Cansu Polat
Emekli Olacak Sağlık Personelinin Bilmesi Gerekenler!

Yoğun çalışma hayatı sonrasında emekliliği hak eden sağlık personellerinin emeklilik durumlarıyla ilgili kapsamlı makalemiz aşağıda yer alıyor.

Halihazırda emekliliği hak edenler ile henüz emekli olmasına zaman olan sağlık personellerine yönelik maddi açıdan bilmeleri gereken önemli hususları hatırlatmak istiyoruz.

Sağlık hizmetleri sınıfından ek göstergenin 1. dereceye düşmesi ile beraber ebe, hemşire, tıbbi sekreter, sağlık memuru, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni gibi branşların tamamı 3600'den faydalanıp hem emekli ikramiyesi hemde emekli maaşından yararlanabiliyor

Son düzenlemelerden sonra;

25 Yıl hizmeti olan 1. derece hemşire 11 bin 750 lira emekli maaşı 375 bin lirada emekli ikramiyesi alacak

Yaş haddinden emekli olacak memuriyete 22 yaşından başlamış, 45 yıl hizmeti olan 1. derece hemşire ise 14.800 lira emekli maaşı 622 bin lira emekli ikramiyesi alacak

Peki kesintiler neler ?

Sağlık personelinin emekli olması ile beraber taban ve teşvik ödemeleri sona erecek. Buda çalışılan birime göre 2 bin lira ila 4 bin lira arasından bir kayıba neden olabilir.

Tüm okuyucularımızın kavrayabilmesi için durum en yalın ve özet hali ile anlatıldı. Ayrıca emeklilik sisteminin kendine ait teknik hesaplamaları elbette var.

Yorumlar (12)
Sg 6 gün önce
Bence çok yanlış bi hesaplama sırf 6 bin temel ek ödeme var o direk kesiliyor diğer kesintiler de var tabi
SAĞLIKÇILAR... 6 gün önce
SAYIN EDİTÖR SAĞLIK PERSONELİN 45 YIL ÇALIŞMA İHTİMALİ VARMI HELE BİDE BAYAN PERSONEL İSE İMKANSIZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ.NE SAĞLIK NE BEYİN NEDE KAFA KALIYOR...
Nasıl iş! 6 gün önce
Yahu lisans mezunlarına 600 puan verildi,önlisans a 1400 puan verilerek 3600 yapıldı...burada lisans mezunları mağdur edilmiş olmuyor mu...!kimse nin tepkisi yok...!sendikalar seyirci....!
yalan yazma oku 6 gün önce
peki 2008 sonrası işe başlayan sağlık memur lisans 1/4 ne kadar emekli maaşı alacak ve ikramiye onu da söyle bakalım utanma yalancı adamlar 3600 ek gösterge bunlarda işlemez hala yalan söylüyorsunuz utanın utanın taklacı yalakalar
Bir grup çalışan 6 gün önce
ACİLDE GÖREV YAPAN VHKİ ÜNİVERSİTESİ MEZUNU 1/4 MEMURA NEDEN VERİLMEDİ 3600 BU ADALETMİ EY BAKANLIK.ALLAH YAPTIĞINIZ HER ZULMÜN HESABINI SORACAKTIR İNŞALLAH ???
DURDU KARPINAR 6 gün önce
BU SAĞLIKTA ÇALIŞAN VHKİ MEMUR HİZMETLİ HİÇ Mİ ADAM YERİNE KONMAZ ZAHMET OLMASADA İKİ SATIR YAZI İLE ONLAR HAKKINDA DA BİLGİ VERSENİZ
GERÇİ ÇALIŞIRKEN NE KADAR ADAM YERİNE KONDUK Kİ
AHMET 6 gün önce
36 YIL BEDAVADAN ÇALIŞMIŞIZ SİZCE HAKMI BU AYNI İŞ SATATÜ ÖNEMLİ OLAN LİSE MEZUNU SAĞLIKCIYIZ DİYE 3600 DEN MAHRUM EDİLDİK HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
Bila 6 gün önce
1/4derecesilan 3600 alması gerekiyor saglik bakanligi çok aksizlik yapiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.