PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Elitaş‘In Açıklamasına Göre Döner Sermaye Adaletsizliği Devam Edecek

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş‘ın yaptığı açıklamalar sonrasında Sağlıkta kangren haline gelen adaletsiz döner sermaye sisteminin devam edeceği anlaşıldı.

Ekonomi 07.05.2022, 16:37 07.05.2022, 16:59 Cansu Polat
Elitaş‘In Açıklamasına Göre Döner Sermaye Adaletsizliği Devam Edecek

Elitaş tarafından yayınlanan açıklama metninin 4. paragrafında yer alan döner sermaye ile ilgili bölüm sonrası adaletsiz performans ödeme sisteminin devam edeceği anlaşılırken, bu durumun bürokrasinin on yıldır sahada yaşanan sorunlara ne kadar uzak olduğunu göstermiş oldu.

İlgili açıklamanın 4. pararafı sağlıkta adaletsiz döner sermaye ödemelerinin dahada adaletsiz şekilde devam edeceğinin açık göstergesidir.  Çünkü performans 10 yıldır sağlığı mahvetti. 

Buradan şimdiden uyarıyoruz.  Bu cümleler il sağlık , toplum sağlığı, 112, verem savaş, halk sağlığı laboratuvarı, bakanlık merkez teşkilatı, sağlık evleri, ilçe devlet hastaneleri, ilçe entegre hastaneleri vb birimler ek ödeme alamayacak demektir. 

Büyük hastanelerde sadece belirli bir mutlu azınlağa hitap cümleleridir.  Tüm hastaneyi kapsamayacak. 

Performans puanı adı altında  doktorlara ve sağlık çalışanlarına baskı yapılmaya devam edilecek. 

PERFORMANS kelimesi = Adaletsizlik, kolaya kaçma, adam kayırma, günü kurtarma ile aynı mananaya gelmektedir. 

Yorumlar (25)
Döner 2 ay önce
Ortada bilgi yok haber yapiyorsunuz, manüple etmeyin ortalığı
Kaiser 2 ay önce
Haklısın, başlık da yanıltıcı haber de. Elitaş bu açıklamayı 2 gün önce yaptı, burdan öyle bir anlam çıksa bu haber de 2 gün önce yapılırdı. Şimdi evirip çevirip bu şekilde yanıltıcı haber yapmaya gerek yok...
Çoook dooğru 2 ay önce
Çok doğru tespit yapılmış, sonrada sağlıkçıya zam yaptık diye tv gösteriyorlar. Herkesi kapsayacak bir iyleşme olmalı. Tsm, ism çalışanın günahı ne.
Dhsh 2 ay önce
Tanker artık torpilli yeri olmaz
Hemşireler 2 ay önce
Artık yok öyle döner adaletsizliği, siz kendinizi duzeltmezseniz biz sizi düzelticez, emekli edip evinize yollicaz meclistekiler ve saraydakiler dahil olmak üzere!!!
44 2 ay önce
DİĞER PERSONEL DERSEN yanlış biliyorsunuz 2008 sonrası göreve başlayan sağlık personeli 3600 ek gösterge alamaz bunu bilmiyor musunuz? Dilimizde tüy bitti hala anlamak istemiyorsunuz yasa değişikliği lazım yoksa olmaz efendi bil bunları
atropin 2 ay önce
Dağıtılan döner oranı değişmediği sürece hekimler aç gibi çalışır denetleme de yok her vaka alıp herşeye girişim kan vs alınır önüne geçilmez ezilen kesim hekim dışı personel seçim zamanı ve sendika ile dile getirilmeli
Halil 2 ay önce
Adamlar yoklama çekiyor...
memur 2 ay önce
Ne şamın şekeri ne arabın yüzü..
Biri 2 ay önce
Bu döner sermaye adaletsizligi derken amaciniz butun hastanelerin doner sermayeden esit pay almasini amaclamaksa bence yanlis. Yogun hastanelerin sucu ne o halde o yogunlukta calisip bide sakin hastaneyle esit performans alacak. Bende butun hastanelerin almasini isterim ama yogunluguna gore. Gunluk 10 k hasta bakan yerle 500 hasta bakan hastanenin performansi bence esit olmamali. Haksizlik asil boyle olur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?