PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Elitaş: 14 Günlük Maaş Farkları Cuma Gününe Kadar Ödenecek

14 günlük maaş farkları ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş Cuma gününe kadar farkların ödeneceğini söyledi.

Ekonomi 19.01.2023, 23:09 20.01.2023, 09:27 Cansu Polat
Elitaş: 14 Günlük Maaş Farkları Cuma Gününe Kadar Ödenecek

Kamu personeline yapılan %30 zam yasal düzenlemesinin 8 Ocak 2023’ten sonra TBMM’de kabul edilmesi nedeniyle 15’inde zammın tamamı hesaplara yatırılamamıştı.

AK Parti Grup Başkan Vekili Elitaş, memurların 15 Ocak 2023 günü maaş zammı olarak sadece %16,48 lik kısmı aldığını, birkaç gün içerisinde de kalan 13,52 puanlık kısmı personellerin hesaplarına yatırılacağını söyledi.

Elitaş, "Geçen hafta geçirebilseydik pazar günü yansımış olacaktı. Cuma günü yasalaşsaydı pazar günü herkesin hesaplarına geçme imkanı olacaktı. 15'inde yetişme imkanı sanıyorum yok gibi çünkü sisteme girmeleri bayağı bir zaman alabilir. Pazar günü olmaz da çarşamba-perşembe günü veya gelecek hafta cuma günü bu gerçekleşmiş olur" ifadelerini kullandı.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BÜTÜN HESAPLARA YATIRILACAK

Hazine ve Maliye Bakanlığı ise memur konuyla ilgili, "Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği yüzde 30 zam Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi. Kamu görevlilerimizin refah düzeyini artırmaya yönelik ilave zam tutarının hızlı bir şekilde hesaplara yatması için ekibimiz özveriyle çalışarak sistemlerimizi güncellediler.

Ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle birlikte, yüzde 13,52 oranında ilave zam ve 1 Ocak-14 Ocak tarihleri arası katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla sistemlerimizi kamu kurumlarımızın kullanımına açacağız" açıklamasını yapmıştı

Yorumlar (6)
sağlık 2 hafta önce
Bugün cuma, hani nerde?
rg 2 hafta önce
Ancak çarşamba günü sistem açıldı. Maaşlar yapıldı hesaplara geçmeside çarşambaya kadar olur .
soner sarı 2 hafta önce
23:59 A KADAR BEKLERİZ....BORDROLAR SİSTEMDE YOK BU ARADA
PES 2 hafta önce
Maliye bakanlığı sistem açıldı dedi 15 inden önce... elitaş cuma diyor 27 ocak galiba... KOSKOCAMAN AFERIN DIYORUM BEN..
M Ö 2 hafta önce
Ecevit döneminde memur maaşlarini ödeyemiyorlar diyenler ! Kimin maaşlari ödeyemediğini çok iyi görüyoruz
Personel sağlık 2 hafta önce
Hangi cuma?
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.