PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ek Ödeme Yönetmelik Taslağı Maliye Bakanlığı’na Gönderildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın gazetecilere yaptığı açıklamanın ardından ek ödeme yönetmeliği değişikliği çalışmalarının tamamlandığı, taslak çalışmanın kurumlara gönderildiği öğrenilmişti. Yeni bilgiye göre Ek Ödeme Taslağı Maliye Bakanlığı’na gitti.

Ekonomi 03.08.2022, 06:37 04.08.2022, 10:34 Cansu Polat
Ek Ödeme Yönetmelik Taslağı Maliye Bakanlığı’na Gönderildi

CNN Türk’te yer alan habere göre Sağlık Bakanlığı sağlık çalışanlarının ek ödemelerine yönelik hayata geçirilen kanunun ardından günlerdir çıkmasını bekledikleri yönetmeliğe dair çalışmalarını tamamladı.

Ek ödeme yönetmeliği taslak çalışmasının Maliye Bakanlığı’na sunulduğu aktarılan haberde; yönetmeliğin devreye gireceği 15 Ağustos’a gözler çevrilmiş durumda denildi.

Bakanlık, Sağlık çalışanlarının günlerdir merakla beklediği yeni düzenleme için düğmeye bastı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca çalışanların özlük haklarına yönelik yeni bir yönetmelik hazırladıklarını duyurdu.

Bakan Koca gazetecilere yaptığı açıklamasında; Adaleti temin etmeye, emeğe karşılığını vermeye odaklandık. Taslak, ilgili kurumların görüşlerine açıldı. Yakında yayınlanarak 15 Ağustos’ta devreye girecek. Hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın memnuniyeti ile sorunlar daha kolay çözülecek" dedi.

Bilindiği gibi 23 Haziran‘da yürürlüğe giren Meclisten geçen Yasayla çalışan ve emekli hekimlerin mali ve özlük haklarında ciddi iyileştirmeler yapılmıştı. Buna bağlı olarak sağlık personellerinin ek ödemelerinin artırıldığı haberleri basına yansımıştı. Hekim dışı personelin döner sermayeden alacağı payın yükseltiği açıklanmış, doktor ve diş hekimleri ile hekim harici personelin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesinden karşılanmasına başlanmıştı.

CNN Türk’de yer alan haberde “Bakanlık şimdi ek ödeme ile ilgili yapılan yasal düzenlemeye bağlı yönetmelik hazırlığında. Hazırlanan yönetmeliğin yayınlanarak 15 ağustosta devreye girmesi bekleniyor. Bu konuda da bakanlık tarafından sunulan taslak maliye bakanlığına gönderildi. O çalışmada, sağlık çalışanlarına taban ödeme getirilmesi öngörülüyor. Maliye Bakanlığı’nda da çalışmanın tamamlanmasının ardından yönetmeliğin kısa süre içinde yayınlanması bekleniyor.” İfadelerine yer verildi.

Yorumlar (35)
sağlık memuru 2 hafta önce
Maliye itiraz etti başlıklı haber de yarın gelir o zaman
Adalet 2 hafta önce
Temmuz ayindan itibaren geçerli olacaktı,15 agustosta somut iyileştirmeleri görecektik...bakan beyin ağzından bunlar.Şimdi bugün 3 ağustos ve ortada "taslak" var! Ve
Sağlikçıya bir şey vermemeye ant içmiş Maliye hokkabazına gönderilmiş.Hayatta hiç bir genel seçimi bu kadar çok iple çekmemiştim.Hayirlısı bakalim
WİLLİAM WALLACE 2 hafta önce
Hekimler eylemler yapti ysp ler zammini konuşuyor,yatarak kazanmaya ne kadar alismissiniz ya
Kadir 2 hafta önce
Sen hekim değilsin sağlık çalışanı bile değilsin türk olduğun bile meçhul neden bu sitede yorum yapıyorsun ortalığı karıştırıyorsun la bas git
emre 2 hafta önce
zort
kartal 2 hafta önce
Taban ödeme diyordunuz her yıl enflasyon oranında artacak diyordunuz. ne oldu önemli olan bu ne alacamızı asağı yukarı bilelim.yine dağ fare doğurmasın..
gih 2 hafta önce
bilgisi olan arkadaşlar gih personeli de alacak mı ? lütfen yorum yapın veya beğenin
Gih memur 2 hafta önce
Gih memura para verileceğini duyuşta beğenmeyenlerin Allah belasını versin tıbbi sekreterce daha fazla çalışyorum hemşire muteberlik yaparken alacak ben alamayacaktı bu sefer bizi unutamayacakları kanaatindeyim
Bakanlık vhki 2 hafta önce
Alacak lisans mezunu 2000 e yakın taban ek ödeme alicak. Gönlün rahat olsun
HEMŞİRE 2 hafta önce
YİNE İÇİ BOŞ DEĞİLDİR İNŞ. SAĞLIK ÇALIŞANLARINI KENDİ İÇLERİNDE BÖLMEMİŞSİNİZDİR DİYE UMUT EDİYORUZ
Hekim 2 hafta önce
Neden bölmesin. Senin ürettiğin değerle benim ürettiğim değer bir mi?
sana zam yokkkkk 2 hafta önce
ameliyathane çalışanı anestezi teknisyeni 1/1 ne kadar alacak
Şakir 2 hafta önce
Sana 3/1 var
Realite 2 hafta önce
Arkadaşlar az sabredin . 7-8 güne yönetmelik yayınlanır. Belki daha erken , net olarak görülür. Bu yönetmelik amacı devlette sayısı ciddi anlamda düşen özellikli hekimleri tekrar devlete döndürebilme çabası. Herkes ona göre kendine pay biçmeli. Aksi yapılır ise zaten sağlık sistemi çöker tamamen
hemşireX 2 hafta önce
başını
Drrrre 2 hafta önce
Hekimlerin greviyle sağlanan haklar , diğer sağlık personeli arkadaşlar şimdi bize ne yatacak diye sormaları ne kadar yüzsüzce , grevler olmasa hala aynı yerinizdeydiniz grev zamanı da destekleseydiniz keşke ,sözüm işini yapanlara değil mesaiye sadece çay kahve içmeye gelip grev zamanı halkı doktorlara dolduranlara !
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?