Ek Ödeme Parası İllerin Hesabına Aktarıldı: Peki Neden Ödenmiyor?

Sağlık Bakanlığı tepe yönetiminin Kasım, Aralık ve Ocak ayında da tavandan tabir edilen ek ödeme için karar aldığı öğrenilirken, Maliye Bakanlığıyla ortak bir yazı yayınlayarak mevzuata uygun bürokratik işlemlerin tamamlanması bekleniyor. Son olarak konunun Sayıştay’da olduğu bilgisi alındı.

Ekonomi 11.01.2021, 22:28 11.01.2021, 23:35 Güler Sağlam
Ek Ödeme Parası İllerin Hesabına Aktarıldı: Peki Neden Ödenmiyor?

Pandemiyle birlikte iki kez 3’er aylık dönemlerle tavandan ek ödeme verileceği belirtilen sağlık çalışanları, bu dönemlerde bir kısmı hariç olmak üzere tavandan öneme alamadı. Ancak son olarak Kasım ayından beri ödenmeyen ek ödemeler büyük sorun oluşturmuş durumda.

Aralık ortasına doğru ödenmesi gereken Kasım ayı ek ödemeleri neredeyse bir aydan bu yana hala ödenmedi. Aralık ayının ek ödemesinin de bugünlerde ödenmesi gerekiyor. Diğer taraftan ne zaman ödeneceğine ait bir tarih de verilmiyor.

Medi magazin’de yer aldığına göre Sağlık Bakanlığı yetkilileri Kasım, Aralık ve Ocak ayında da tavandan ek ödeme için karar aldı, ancak konuyla ilgili daha önce olduğu gibi Maliye Bakanlığıyla ortak bir yazı yayınlayarak  konunun mevzuata uygun yapılması gerekiyordu. Bu konuyla ilgili gecikmeler yaşanmasının ardından hala Kasım ayı ek ödemeleri ilgili bir gelişme yaşanmadı. Son olarak konunun Sayıştay’da olduğu bilgisi alındı.

TIKLAYIN

Ek ödemeler illerin hesabına geçti

Diğer taraftan Kasım ayıyla ilgili ek ödemelerin illerin hesabına geçtiği öğrenildi. Aralık ayının başında hesaba yattığı öğrenilen ek ödemeler mevzuat yetersizliği nedeniyle personele ödenmiyor.

Sağlık çalışanları mağdur oldu

Konuyla ilgili konuşan bir çok sağlık çalışanı, Kasım ayı ek ödemelerinin yatmamasından dolayı özellikle kredi borçlarıyla ilgili mağdur oldularını belirtiyor. Bazı hastanelerde özellikli cerrahi yapan hekimlerin de alamadıkları ek ödemeler nedeniyle özel hastane tercihini düşündüğü belirtiliyor.

Yorumlar (12)
osman 5 gün önce
Beceriksiz herifler, pandemi doneminde bile personeline sahip cikmadilar. Sandikta gorusecegiz
ali veli 5 gün önce
zaten ekonomimiz iyi değil,elhamdülillah bunu alabildiğinize şükredin. artık oyunuzu verirsiniz,dimi:)))))))))))))))
Bjk 5 gün önce
Sağlık çalışanları değil doktorlar mağdur saten sağlık çalışanı alamıyor ki artık yeter ek ödeme değil diğerleri gibi tek ödeme istiyoruz
smemuru 5 gün önce
SAĞLIK çalışanı değil doktorlar alamıyor yazın daha doğru olur. sağlık çalışanları zaten ek ödeme alamadı son ödemelerde. şöyle bir hesap yapmışlar. 1580tlx25x48x259x578x4569x0=0tl ek ödeme. hesap bu.
Allahtan devleti yönetenler 5 gün önce
Sağlık çalışanı değilmiş. Yoksa yüzbinlerce insanımız ölürdü. Yalancı işgüzarlar
Sağlık 5 gün önce
Acaba devlette para konusunda bu kadar bürokrasiye takılan bi kurum var mı?Siyasette çığır atlamışlar sendika falan hava secim zamanı verdiğimiz oyları geri almasını biliriz...Bu arada sendikada durmak zaten şu dönemde akıllıca değil neden sendika yöneticilerine ve sendikaya aidat odeyesiniz orda durmanın bi anlamı yok...
Filyasyon ustasi 5 gün önce
Yalan dolan hikaye
Mustafa 5 gün önce
Olağanüstü bir ortamda bunu dahi organize edemeyenlerin yönetici koltuklarında oturmaları ne acı verici. Hak ediyoruz ki bunları yaşıyoruz.
Toskoçya 5 gün önce
Atma recep atma din kardeşiyiz. Nerden gördün illerin hesabına para gittiğini.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
1
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?