PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ek Ödeme de Başhekimlere Süper Yetkiler Gelecek

Sağlık Bakanlığının çıkardığı Ek Ödeme Yönetmeliğiyle ilgili gelen bilgilere göre İl Sağlık Müdürleri ile Başhekimlere süper yetkiler verileceği öğrenildi.

Ekonomi 21.08.2022, 20:53 25.08.2022, 10:21 Cansu Polat
Ek Ödeme de Başhekimlere Süper Yetkiler Gelecek

Sağlık Bakanlığı kaynaklarından edindiğimiz bilgileri sağlık personelleri ile anbe an paylaşmaya devam ediyoruz.

Çıkarılan Ek Ödeme Yönetmeliği sonrasında özellikle 1. basamakta görev yapan sağlık personellerinin adeta yok sayılması tepki çekmeye devam ederken Bakanlık kaynaklarından yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Bakan Koca Yönetmelikte Eksikler Olduğunu İtiraf Etmişti

Yayımlanan Ek Ödeme Yönetmeliği ile ilgili eksikler bulunduğunu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz gün attığı tweetinde bir nevi itiraf etmişti. Bakan Fahrettin Koca tweetinde “.... geri bildirimlere göre kurgulanabilir esnek yapısı ile... ifadesini kullanarak yönetmeliğin çıkartılacak genelge ve benzeri uygulamalarla güncellenebileceğini duyurmuştu.

Başhekimlere Süper Yetkiliyor Geliyor!

Edinilen son bilgilere göre; 1. Basamakta İl Sağlık Müdürüne, 2. ve 3. üçüncü basamaklarda ise Başhekimlere adeta süper yetkiler verilecek. Sağlık Müdürü ve Başhekimlerin vereceği puanlar sonrasında çalışanın alacağı ek ödeme tutarının ciddi şekilde değişeceği öngörülüyor.

Fazla Ek Ödeme Tutarlarını Sağlık Müdürü ve Başhekim Belirleyecek!

Sağlık Bakanlığı kişi ve birim bazında hangi personelin ne iş yaptığını ve fazladan ne kadar ek ödemeyi hak ettiğinin yetkisini Sağlık Müdürü ile Başhekimlere vermiş olacak.


Kulis: Döner Sermayeyle İlgili Bir Ay İçinde Yeni Bir Genelge Yayınlanacak! - TIKLAYINIZ.


1. Basamağa Düzenleme Yapılacak

Yeni çıkarılacak yönetmelikle ve genelgelerle de daha önce var olan ancak mevcut ek ödeme Yönetmeliği ile ortadan kaldırılan bazı hakların hem hastanelerde görev yapan hem de 1. basamakta görev yapan personele tekrar verileceği öğrenildi.

Başta ek ödeme olmak üzere Maaş ve Özlük hakları ile ilgili sağlık personellerini yakından ilgilendiren haberleri saglikpersoneliHABER.NET’i takip ederek anbean öğrenebilirsiniz.

Başhekimlere Geniş Yetkiler Verilecek

İlk defa ek ödeme alınmasının akabinde personel memnuniyet, geri dönüş ve itirazlarının değerlendirildiği ve bunlara göre yeni düzenlemelerin yapılabileceği kaydedilirken sorunu yerinde çözmesi ve müdahale etmesi için Başhekimlere geniş yetkiler verileceği söyleniyor.

Bakan KOCA'dan Haberimizi Doğrulayan Açıklama

17 Ağustos tarihinde ''2. ve 3. Basamak Sağlık Kuruluşlarında Taban + Teşvik Sistemine Geçildi!'' başlıklı haberimizde "Sağlık Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgilere göre bu ay içerisinde dağıtılacak döner sermaye tutarı şimdiye kadar dağıtılan tutarlar içerisinde en yüksek olacağını öne sürüldü." demiştik. Sağlık Bakanı Koca'dan adeta bu haberimizi doğrulayan açıklama gelmişti. Koca twitter hesabından; 'Ağustos daha iyi bitsin diye Temmuzdan "teşvik" geliyor' paylaşımında bulunmuştu. 

Yorumlar (22)
Fatih Terzioğlu 1 ay önce
İl sağlık müdürü yada bashekimler hayatında hemşire mi görmüş kimi neye göre değerlendirecek. Ülkede torpilsiz yer kalmayacak anlaşılan
İplikçi 1 ay önce
Basit bir %20 de bile ne haksızlıklar yapıldığımı gördüm kim bilir bunda neler olur.
Hizmetli memur 1 ay önce
Sağlık Bakanlığı'nın yeniden revize edileceği yeni yönetmelikte yardımcı hizmetler sınıfında çalışan (hizmetli) kadrosunda sabit dışında herhangi bir ad altında ödeme alamıyoruz ve yeni yayımlanan döner sermaye yönetmelikte Sabitin sabitini bordumuzda 380 TL bürüt olarak görünüyor lakin verilen gene sıfır çünkü tavana takılıyoruz bunun düzeltilmesini istiyoruz ve bunun yanında diğer sağlık çalışanları hakkını gözetmeniz gerekirken bunu hazırlayan börükatlar çalışanlar içinde iş barışını bozdular çünkü 25 yıllık memurum yeni kadroya alınan 4/D işçiler bizlerden fazla alıyorlar bunun icinde diploma gerekmiyor
Ersa 1 ay önce
Bu yönetmelüi hazırlayanlar görevden alınmalı.
Hemsire 1 ay önce
kim ne derse desin performans öncesi sistem harikaydı
sonra sisteme hekimler dahil olunca gelen para bize 0landı neredeyse, önceden maaşımızın 3-4 katı kadar döner sermaye yatardı

performan sistemi geldi ücretler baya düştü
attci 1 ay önce
il sağlık müdürü kalkıp entegre ilçe hastanesine ne verecek. 15 yıldır çalışıyorum daha iki defa bile görmedim kendilerini..Ne bekleyim şimdi ben...iki kuruş fazla vermeyim fazla çalıştırayım diye neler düşünüyor kim bilir!
doğru haber yapın 1 ay önce
eyyy salık haber yalan haber yapma size soruyorum 2008 sonrası 3600 ek gösterge aldımı emekliliğine yansıdı mı? Bu durumun üstünü neden örtmeye çalışıyorsunuz neden yalan söylüyorsunuz 2008 sonrası göreve başlayan tüm memur ve sağlık personeli 3600 ek gösterge alamaz alsa da emekliliğine yansımaz nokta aksini söyleyen küfürü yer
Yani 1 ay önce
Bu ne yeni haber mi, aynı haberi kelimelerin yerini değiştire değiştire tekrar tekrar verip duruyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?