Ek Göstergesi 3600 Olanlar, Emekli Maaşını Temmuz’da Ne Kadar Alacaklar?

1 Temmuz 2020 tarihinden geçerli olarak aylık ve taban aylık katsayıları artacağından, memur emeklilerinin aldıkları emekli maaşı miktarı ve bu yıl 15 Haziran – 14 Aralık döneminde emekliye ayrılacak olan Devlet memurlarının alacağı emekli maaşı miktarı da artacak.

Ek Göstergesi 3600 Olanlar, Emekli Maaşını Temmuz’da Ne Kadar Alacaklar?

Emekli maaşı hesabında kullanılan katsayılar, 1 Temmuz 2020 tarihinden geçerli olarak %4 ve yılın ilk yarısına ilişkin enflasyon artış oranının %4’ten fazla olan kısmı kadar artacak.

Bu yılın Mayıs ayı enflasyon rakamlarına göre, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yılbaşına göre %4,57 oranında artmış bulunuyor. Buna göre, Haziran ayında enflasyon oranı sabit kalırsa, memur maaşları 1 Temmuz 2020’den geçerli olarak %4,57 oranında artacak. Haziran ayı enflasyonunun artış yönünde olması halinde ise maaş zammı oranı daha da yüksek olacak.

3600 ek göstergeli Devlet memurları

Aylık seviyesi bakımından 1. dereceye ulaşan Devlet memurlarından bazıları 3600 ek göstergeden yararlanabiliyor.

Bu çerçevede, 2020 yılı ilk altı aylık enflasyon oranının %5 olması durumunda (beş aylık enflasyon halen %4,57 seviyesinde); emeklilik bakımından 3600 ek göstergeye hak kazanmış olup, hizmet süresi 25-40 yıl aralığında olan ve 1/4 seviyesinden emekliye ayrılmış olan Devlet memurlarının alabileceği emekli maaşı miktarı ile 15 Haziran 2020 - 14 Aralık 2020 döneminde emekliye ayrılacakların alacağı emekli maaşı miktarının ne kadar olacağı, memurunyeri.com olarak hazırladığımız aşağıdaki  Tabloda gösterilmiştir.

TIKLAYIN

Tablo, 15 Ekim 2008 tarihinden önce Emekli Sandığı Kanununa tabi bir göreve başlamış olan memur emeklilerine yönelik hazırlanmıştır.

Ek göstergesi 3600 olanların emekli maaşı (2020 yılının ikinci yarısında)

(Enflasyon farkından kaynaklı maaş artışı %1 olursa)

NOT:
*Emekli aylığı hesabına, emekli aylığının %4’ü oranındaki ek ödemeler dahil edilmiştir.
*Kadrosuzluk tazminatı ödemeleri ile bazı emeklilere aylık 100 TL tutarında yapılan ödeme, Tabloda emekli maaşı miktarına dahil edilmemiştir.
*Uzman tabip ve uzman diş tabiplerine ödenen aylık 2607 TL, uzman olmayan tabip ve diş tabiplerine ödenen aylık 1994 TL tutarındaki ilave emekli maaşı tutarları dikkate alınmamıştır.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 14:55

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kazım Ferlengez
Kazım Ferlengez - 1 hafta Önce

Sandık emeklisine neden bayram ikramiyesi yok,,,emekli emeklidir,

Kazım Ferlengez
Kazım Ferlengez - 1 hafta Önce

Ekmeğin dışında herşey 3-4 misli fiatlar arddi ,geçim birisi çok çok tehlikli bakanım,,

Elmas yılmaz
Elmas yılmaz - 1 hafta Önce

yetimin maaşı dulun maaşı aynı düzende olsun bir dul eşi 25 yıl 2ay hizmet vermiş ülkesine nasıl azmaaş verebiliyorsunuz ev kira nasıl geçim olsun sigortan vardiye hiç yardımlardanda yararlanamıyoruz tüm yardılar sigortasızlara pandimiden bile yardım alamadık 22 nisanda e defletten müraçat etmişim kira yardımı yapıyordunuz biz yetimden duldan kesip onlara veriyorsunuz Allah var ah var hak var nedim daha saygılarla

Zulfikar.ulug
Zulfikar.ulug - 7 gün Önce

Hep.memura.zam.isci.emekliye.bisey.yok.1000.tl.ikramya.veriyor.onuda.kessinler.gozleri.doysun.belki.yapilan.zam.lar.zayen.iki.katini.goturuyor.her.ay.1500.tl.borcla .gecinmeye.calisiyoruz

SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------