Duyurulur: Sağlık Personelinin Aldığı Maaş 3 Bin 700 Lira

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Yönetici Maşlarının 15 ila 40 bin arasında seyrettiği dönemde sağlığın yükünü sırtında taşıyan sağlık personellerinin aldıkları ücretler karşısında yetkililer 3 maymunu oynamaya devam ediyorlar. Yıllardır özlük haklarının iyileştirilmesi için seslerini duyurmaya çalışan sağlık personelleri yaşanan haksızlığa adeta isyan ediyorlar.

Ekonomi 05.10.2021, 10:07 Zeynep Elmalı
Duyurulur: Sağlık Personelinin Aldığı Maaş 3 Bin 700 Lira

Farklı meslek gruplarının maaşlarını kıyaslayarak emek yarıştırma gibi bir yanlış anlamaya sebep olmak istemiyoruz Ancak bundan 10 sene önce hemşire maaşları polis ve asker maaşlarıyla aynı iken, bugün sağlık çalışanlarının maaşları bekçi maaşlarının dahi altında kalmıştır. 

Eskiden öğretmen, polis ve asker maaşları ile kıyaslanan sağlıkçı maaşları bugün bekçi, temizlik personeli ile kıyaslanıyorsa bunun elbeltte düşünülmesi gereken çok yönü var. Günümüzde hemşire ile polis asker maaşı kıyaslanması geride kalmış, doktor ile bekçi, polis ve asker maaşı kıyaslanmaya başlamıştır.

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI, 3 MAYMUNU NE ZAMANA KADAR OYNAYACAKSINIZ?

Sağlık personellerinin emekliliğe yansıyan esas maaşları bugün 3700 ile 4200 TL arasında seyretmektedir. Sabit ek ödeme adı altında yatan, bugün verilen ancak yarın ne olacağı belli belli olmayan, tabiri caizse günü kurtaran ödemenin sağlık personeline hiçbir faydası yoktur. Sağlıkçılar pandeminin başından bu tarafa her mecrada sesini duyurmaya çalıştı, parça parça ücret değil, seyyanen zammın verilerek diğer memurlar gibi tek kalemde maaş taleplerini dile getirdiler. Ancak tüm kesimler adeta ağız birliği etmişçesine taleplere kulak asmadı. 3 maymunu oynamaya devam ederek sağlık personellerini yoksulluğun kucağına itmişlerdir.

Öte yandan televizyonlarda izlettirilen ütopik ücretleri hiçbir sağlık personeli almamaktadır. Daha öncede çok bordro yayınladık, yine yayınlıyoruz. Fakat sağlık personelinden önce bordro paylaşması gerekenler koltuklar da bellidir.

Sağlık çalışanlarının çok büyük kısmı sabit üstü ek ödeme alamazken yine birçok kısmı nöbet parasıda alamıyor. Sağlıkta son yıllardaki yanlış işlerin faturaları sağlık çalışanlarına kesiliyor. 
Hastaların memnuniyeti kadar sağlık çalışanların da memnuniyeti düşünülmeli ve emeklerinin karşılığı verilmelidir.

İŞTE 2021 AĞUSTOS DÖNEMİ SAĞLIK PERSONELİ MAAŞLARI

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
SAĞLIKÇILAR DİYORKİ 3 hafta önce
GEÇİNEMİYORUZ MAAŞLAR ERİDİ SESİMİZİ GUYAN YOKMU MAĞDURUZ 3000-4000 BİNLİRA İLE NASIL AİLE GEÇİDİRECEĞİZ BUNLARIN OKULU VAR SAĞLIKLARI VAR EVLENDİRİLMESİ VAR BİZ ÖLMÜŞÜZ AĞLIYANIMIZ YOK
Mustafa 3 hafta önce
Döner ek ödeme nöbet icap paralarını saymıyorlar bunlar hesap bilmiyor milleti salak sanıyorlar
SAĞLIKÇI 3 hafta önce
körmü gözün görmüyormusun bordroyu senin o icap nöbet dediklerin fazladan yapılan mesailer sen haftasonu yatarken biz hastanede 24 saat nöbet tutarak ancak 395 lira para alıyoruz oda emekliliğe yansımıyor atıp tutan varsa o da sensin mıstafa
Hahahah 3 hafta önce
Adisyonu kabartmak için döner ek ödeme paralarını saymiyolar yazmışsın ikisi aynı şey.ve alamıyoruz.icap derke. Onu almayalimmi ,yemekte yiyoruz mesela onuda say.hahahahs
Mustafa 3 hafta önce
Sağlıkcı diyorkıye cvp sizler6-7-8 bin maaş alıyorsunuz fırıldak yapmaya gerek yok asgari ücretlide çocuk okutuyor evlendiriyor ev gecindiriyor
ZİHNİ 3 hafta önce
kıs kıs gülüyon demi bunu yazarken..
Mehmet 3 hafta önce
Döner sermaye katkı payı ile birlikte 6000 TL yi geçiyor.
Yalan söylemeyi bırakın artık.
viva 3 hafta önce
sanane gavat
Sağlık 3 hafta önce
Hekim maaşlarına bir düzenleme şart. Şu gün bir hekimin 15binin altında kazanması ayıptır sadece.
ALİ 3 hafta önce
HALA SAGLIK SENDE ÜYE OLARAK KALANLARA AZ BİLE BU
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?