Döner Sermayeyi Unutturma Seansları!

Neden az döner sermaye yattı sorgulayamıyoruz, çünkü hiç yatmıyor ki! Neden az diye sorgulayalım. Unutturma seansları işe yaramış ve performans yapanların ek ödemeleri tarihe karışmıştır.

Ekonomi 07.10.2021, 11:48 07.10.2021, 12:05 Zeynep Elmalı
Döner Sermayeyi Unutturma Seansları!

3 aylık sürelerle pansuman tedbirler adı altında adaletsiz ve haksız ek ödeme dağıtımlarıyla, personelin %80 inin performans alamadığı, bu sisteme alıştırılarak yıllar öncesi sistem unutturulmaya çalışılıyor.

Sağlıkta dönüşüm öncesi performans neydi şimdi ne oldu?

Sağlıkta dönüşüm öncesi döner sermaye dönüyordu, kişilerin hesaplarına beklemedikleri kadar ek ödeme, ayrıca 3 ayda bir mahsuplaşma adı altında tatmin edici paralar yatıyordu. Maddi yeterliliği olan sağlıkta çalışanlar ünvanlar arasında çalışma barışınıda sağlamışlardı.

Sağlıkta dönüşüm halkın sağlığı açısından dönüşürken, sağlık çalışanlarında beklenmedik geri gitmeler oldu. Performansın sağlayıcıları sağlık çalışanlarının hak edişleri, ellerinden yönetmelikler marifetiyle alındı. Sabitlerin getirilmesiyle artık ek ödeme alamıyacaksınıza getirildi, öylede oldu.

Bakanlık bürokrasisi yayınladıkları eşit olmayan, adaleti yansıtmayan haksız yönetmeliklerle işin içinden çıkılması zor bir hali münhal (münhal: erir, eriyebilen, çözülen demek) meydana getirmişlerdir. Performanstaki çözülme, erime hali neticesinde ek ödeme yok olmuştur.

DÖNER SERMAYEYİ UNUTTURMA SEANSLARI

En netice sağlıkta çalışanların maaşları erimiş, olması gerekenin gölgesiyle yetinilmiştir. Neden az döner sermaye yattı sorgulayamıyoruz, çünkü hiç yatmıyor ki! Neden az diye sorgulayalım.

Unutturma seansları işe yaramış ve performans yapanların ek ödemeleri tarihe karışmıştır.

Likapa

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (16)
Hemşire 2 hafta önce
Performans ödemeleriyle ilgili bir düzenleme yapılması şart çünkü şu şartlarda bazı hekimler dahi alamıyor. Koskoca cerrah komik ödemeler alıyor. Bir hekim şu gün 15-20binden az kazanıyorsa emeğine yazık başka bir şey değil.
saglıkçı 2 hafta önce
bunu bir hemşire yazmamıştır yazsa yazsa bir hekim yazar:)hemşire olsan 15-20binden bahsederken kendinin 200 tl yada sıfır çektiginide yazardın
Uz dr 2 hafta önce
Begenmeyenler yorumun nesini beğenmemiş acaba
ali 2 hafta önce
yetkili sendikanın yöneticisi utanmadan açıklama yapıp birde resmini koyuyor sizin yüzünüzden millet rezil oldu zaten
sağlık personeli 2 hafta önce
bu milleti dilenci yaptınız
O kazanım dedikleri 2 hafta önce
Sabite yüzde 0 zam ile alabilen 3-5 azınlıkta alamayacak(hekim hemşire dahil)
SAĞLIKÇILAR 2 hafta önce
YILLARDI R DÖNER SIFIR SIFIR SIFIR...................
çözüm 2 hafta önce
doğru tespit, dr ve sağlık personeli ayrımı yapılmadan eşit dağıtımalıdır döner sermaye tek çözüm budur, ayrıca sabitler sigortoya yansıtılmalıdır. yıpranma verilmeyen unvanlara yıpranma verilmelidir...
Hemşire 2 hafta önce
Eşitlik adalet değildir. Doktorla biz aynı zorlukla mı okul kazandık? aynı yıl mı okuduk? Aynı nitelikte mi eğitim aldık? Aynı zorlu sınava mı girdik? Aynı sorumluluğu mu alıyoruz? Nitelik olarak aynı işi mi yapıyoruz da aynı ödemeyi alıcaz. Tabiki bizden 10larca 100lerce kat fazla alacaklar, almalılar da.
Dr 2 hafta önce
Hastanede dr olmasa hastaneler batar dr kadar öğrenimi olmayan bedava işe giren bilgisi olmayan masa başında oturup çay kahve sohbet yapanlar kendilerini dr yerine koyuyor bakanlık dr dışı personele asgari ücret vermesi gerekir
yorumcu 2 hafta önce
Hemşire, tıbbi sekreter olmasa kim yardım edecek size laboratuvarda röntgende çalışan sağlıkçı olmasa nasıl teşhis koyacaksın, temizlikçi temizlik yapmasa nasıl sağlıklı bir ortamda çalışacaksın. mutemet olmasa maaşını ek ödemeni kim yapacak satın almacı olmasa kullandığın malzemeyi kim temin edecek. Herşey oturduğun yerden reçete yazmak değildir sayın dr. Kendinizi bu kadar yukarda görmeyin. boş boş konuşmayın.
d&r 2 hafta önce
bence asgari sana girsin.
........... 2 hafta önce
AYAKTA UYUMAK NE SARIYA BEEEEE
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?