Döner Sermaye Yönetmeliğinin İptali İçin Danıştay'a Dava Açıldı!

Sağlık ve Sosyal Hizmet Ordusu Sendikası merkez yönetim kurulu adına açıklama yapan Genel Başkan Hüseyin Ümit Güldal, Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmeliğin İPTALİ ve Yürütmesinin Durdurulması istemiyle Danıştay’da dava açıldığı açıkladı.

Döner Sermaye Yönetmeliğinin İptali İçin Danıştay'a Dava Açıldı!

Sağlık ve Sosyal Hizmet Ordusu Sendikası merkez yönetim kurulu adına açıklama yapan Genel Başkan Hüseyin Ümit Güldal, döner sermaye yönetmeliği hakkında açıklama yaptı.

Genel Başkan Güldal’ın yaptığı açıklama şöyle;saglikpersonelihaber.net

TIKLAYIN

“Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde ve diğer sağlık tesislerinde dağıtılan ek ödemelerin adaletsiz dağıtılması nedeniyle üye sayılarını dikkate alarak, ilgili hastaneler bazında dağıtım işlemlerini sendikamızca “iptal” davaları açılmasına karar verilmiş ve bu minvalde ilk davayı Ordu Devlet Hastanesince gerçekleştirilen Aralık 2019 dönemi ek ödeme (döner sermaye) dağıtımı işleminin iptali istemiyle Ordu İdare Mahkemesince dava açmış ve bu hususu 15.01.2020 tarihli basın bültenimiz ile duyurmuştuk. Devamında ise Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Erzurum Oltu Devlet Hastanesi, Ünye Devlet Hastanesi 2020 dağıtımı ile yine bu hastanelerden bazıları ve Bulancak Devlet Hastanesi’nin Ocak 2020 dağıtımı ile Döner Sermaye Komisyonu ve inceleme heyeti oluşumları yargıya taşınmıştır. Devam eden süreçte Sağlık Bakanlığı’nca 04.03.2020 tarihli yeni bir ek ödeme yönetmeliği yayınlanmış olup; söz konusu yönetmeliğin bir önceki adaletsizlikleri ortadan kaldırmadığı anlaşılmıştır. Bunun üzerine sendikamızca 04.03.2020 tarih ve 31058 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak 01.04 2020 tarihinde yürürlüğe girmesi düzenlenen Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmeliğin İPTALİ ve Yürütmesinin Durdurulması istemiyle Danıştay’da dava açılmıştır.

İnanıyoruz ki; bilhassa Danıştay’da açtığımız bu dava ile; bir önceki Yönetmelikle aynı adaletsiz mantık çerçevesinde hazırlanıp yayınlanan Döner Sermaye Yönetmeliği iptal edilecek ve Sağlık Bakanlığınca yeni ve adil bir yönetmelik yayınlanacaktır.”.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 21:59

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal
Kemal - 3 ay Önce

1.basamak sağlık kuruluşları dahil değilmiş zaten sıkıntı yok, diğer kurumlarda ki memurlara ödeyin ????

SIRADAKİ HABER