Döner Sermaye Dağılım Oranları Doktorlar Arasında Hayal Kırıklığı Yarattı!

Döner sermayenin dağıtım oranları ile ilgili genelge sonrasında doktorlar arasında hayal kırıklığı yaşanırken, çoğu doktor motivasyon bozukluğuna sebep oldu açıklamasında bulundu.

Ekonomi 09.04.2020, 12:31 10.04.2020, 02:28
Döner Sermaye Dağılım Oranları Doktorlar Arasında Hayal Kırıklığı Yarattı!

Covid-19 pandemi hastanesi dışında kalan doktorların tavan döner ödemesinden yüzde 30 dan 70 e kadar yararlanacağını belirtmek ciddi düzeyde tepkiye sebep olmuş ve çalışma motivasyon bozukluğuna sebep oldu.

Pandemi hastanesi dışında kalan hastanelerde verilen poliklinik hizmetleri sırasında covidli hasta ile karşılaşmama ihtimalinin olmayacağını düşünmek olağan hayatın doğal akışı ile aykırıdır.

TIKLAYIN

Bilindiği gibi bir çok semptomla doktorların karşısına çıkabilen bu hastalık ishal dahi yaparak hastayı doktora götürebilmektedir. Kaldı ki ülkemizde ilçelerde çalışan bir çok uzman branşları dışında bir çok hastaya hem polikliniklerinde hem de acil servisten hastanede başka uzman olmadığı için konsültasyon şeklinde muayeneler yapmaktadır.

EK ÖDEME TAVAN YAZISINA GÖRE UYGULAMA NASIL OLACAK? TIKLAYIN

Bir çok branş doktoru da covidli hasta tanısı koyarak gerekli birimlere sevk etmektedir. bu oranlama doktorlar arası çalışma barışını, motivasyonunu  bozacağı gibi hasta mağduriyetine dahi sebep olabilecektir.


COVİD-19 SAĞLIK BAKANLIĞI TAVAN DÖNER SERMAYE YÖNETMELİĞİ VE YENİ ÖDEMELER ÜZERİNE AVUKAT GÖRÜŞÜ! TIKLAYIN


Doktorlar arası bu ayrımın hızlıca düzeltileceğine olan inancımız sonsuzdur.

Yorumlar (6)
ahmet 7 ay önce
112'de çalışan doktor pandemi kapsamında sayılmıyor mu şimdi? aynı vakaya gittiğim att-paramedik yüzde 100 alırken bana niye yüzde 50 veriliyor. hakkım haram olsun.
Doktor 7 ay önce
Sultan sende doktorla evlen sorunun kalmaz gibi
çağdaş 7 ay önce
yazık.
Sultan 7 ay önce
Biri yine doktormu dedi. Eminim iki vakte sorun cozulur.
Daha dün 7 ay önce
Daha dün hiç bir ses çıkmazken şimdi ne oldu motivasyonunuza. Valla sesli güldüm.
Birazda o temizlik işini yapan hastayı taşıyan o garibanları düşünün motivasyonunuz Eğer vücudunuzun sol üst yanındaysa etkilenmezsiniz bence. Birde o hastalarla iç içe çalışan arkadaşlarla herkesin arasında fark olması gerekmektedir.
cartis vartagis 6 ay önce
Doktor kardeşim yanlış anladın, bizim sorunumuz doktorlar değil. Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Çalışmalarınız bize gurur veriyor. Tüm dünyanın yanında sizler bizim için vazgeçilmez birer nefersiniz. Bizim burdaki üzüntü duyduğumuz konu doktor kardeşlerimizin dışındaki çalışanlara da az dikkayi çekebilmektir. sizler haklı olarak 7000 10.000 alırken bize 100 tl 150 tl 600 tl verilmesi bizi üzüyor. bize de hakkımızın verilmesi gerek. nihayetin de bizler delisans ve hatta lisans üstü mezunlarıyız. mesela ben ekonomistim, aldığım para çok komik, ek ödeme hak getire. üzülüyorum.
6
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?