Doğalgaz'a da çift haneli zam mı geliyor

Doğalgazın fiyatını belirleyen BOTAŞ tarafından 30 Haziran tarihine kadar, 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak zamlı tarifeyi açıklayacak. Kulislerde, elektriğe gelen çift haneli zammın doğalgaz'a da aynı şekilde çift haneli olarak yansıtılacağı görüşü hakim.

Doğalgaz'a da çift haneli zam mı geliyor

EPDK'dan elektrik zammı açıklaması: 1 Temmuz'dan itibaren elektrik tarifelerinde vergi ve fonlar dahil yüzde 15 artış yapılmıştır. 1 Temmuz itibariyle mesken aboneleri 100 kwh elektrik için 61.8 TL ödeyecek

EPDK'dan yapılan açıklama

1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren geçerli olan elektrik piyasası tarifelerini belirleyen maliyet bileşenlerinde oluşan artışlar nedeniyle görevli tedarik şirketlerinden elektrik enerjisi satın alan tüketicilerin tükettiği elektrik tarifelerinde vergi ve fonlar dahil % 15,00 artış yapılmıştır. Söz konusu artışta bir önceki tarife dönemine göre EÜAŞ Toptan Satış Tarifeleri ile görevli tedarik şirketlerinin EÜAŞ harici alımlarına ilişkin maliyeti oluşturan Piyasa Takas Fiyatlarında (PTF) oluşan artışlar en önemli etkenler olmuştur.

TIKLAYIN

Bu kapsamda 1 Temmuz itibariyle mesken abonelerince 100 kWh elektrik enerjisi için vergi ve fonlar dahil olmak üzere 61,8 TL ödenecektir.

Doğalgazda zam beklentisi

Doğalgazın fiyatını belirleyen BOTAŞ, 30 Haziran'a kadar 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak tarifeyi belirleyecek. Elektriğe gelen zamın ardından, doğalgazda da çift haneli bir zam gelme olasılığı güçlendi.

Önceki gün motorin, çay ve şekere zam gelmişti

Kuru çaya yüzde 15 zammın ardından Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. şekere yüzde 16 zam yapıldığını açıkladı. Fiyat artışları bugünden itibaren geçerli olacak. ÇAYKUR, artan yaş çay ürün, işçi ve işletme maliyetlerini göz önünde bulundurarak kuru çaya zam yapma kararı aldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 18:34

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER