Diyanet’e Ayrı Zam! Murakıp ve Diğer Memurlara İlave Zam!

Kamu’da (DHS) Din Hizmetleri Sınıfı kapsamında görevli “Murakıp”, “Musahhih” ve “Eğitim Görevlisi” kadrolarında görev yapan Devlet memurlarının aylık maaşlarına 1 Ocak 2020 tarihinden geçerli olarak ilave maaş zammı yapılacak.

Diyanet’e Ayrı Zam! Murakıp ve Diğer Memurlara İlave Zam!

2020 ve 2021 yıllarına ilişkin olarak kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarında bazı düzenlemeler içeren Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı ile Devlet memurlarından bazılarının tazminat oranlarına 1 Ocak 2020 tarihinden geçerli artış yapılmıştı. Tazminat oranlarındaki artış, ilgili memurların aylıklarına genel maaş zammı dışında ilave artış yapıldığı anlamına da geliyor.

1 Ocak 2020 tarihinden itibaren tazminat oranları artacak olan Devlet memurları arasında, Din Hizmetleri Sınıfı kapsamındaki bazı kadrolarda görev yapanlar da yer alıyor.

TAZMİNAT MİKTARI ARTACAK OLAN DHS PERSONELİ

1 Ocak 2020 tarihinden itibaren;

TIKLAYIN

**Murakıp kadrosunda olanların yararlanmakta oldukları din hizmetleri tazminatı oranına, 10 puan ilave edilecek.

**Musahhih kadrosunda olanların yararlanmakta oldukları din hizmetleri tazminatı oranına, 5 puan ilave edilecek.

**Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde Eğitim Görevlisi kadrosunda olanların yararlanmakta oldukları din hizmetleri tazminatı oranına 5 puan ilave edilecek.

TAZMİNAT ARTIŞININ NET MAAŞA ETKİSİ

Din Hizmetleri Sınıfı kapsamında görev yapan Devlet memurlarından, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren din hizmetleri tazminat oranı artacak olanların aylık net maaşının, tazminat artışından dolayı 2020 yılının ilk altı ayında ilave olarak ne kadar artacağı (%15 gelir vergisi diliminde ve Ekim ayı enflasyonuna göre %4,31 oranındaki maaş zammı esas alındığında) bilgisine aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 10:46

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
FULYA
FULYA - 8 ay Önce

TABBİKİ DİYANETTE ÇALIŞANLAR ÇOK RİSKLİ İŞLERDE ÇALIŞIYORLAR İŞLERİ ÇOK AMA ÇOKZOR

mustafa
mustafa - 8 ay Önce

hayırlı olsun murakıp muhassıs olmazsa olmaz

Hemsire
Hemsire - 8 ay Önce

Daha ne bekliyoruz istediklerine zam yapıyorlar biz saglikcilar kamuda en düşük maaşı alıyoruz artık grev mi dersiniz iş bırakmak mi artık bir şeyler yapilmalidir

SIRADAKİ HABER